Kezdőoldal » Egészség » Nők egészsége » Nemrég diagnosztizáltak...

Nemrég diagnosztizáltak PCOS-el. 21-éves vagyok. Akik a sors társaim kinek mi segített? Bővebben lent...

Figyelt kérdés

#PCOS #inzulinrezisztencia #PCOSbetegség #Akneszörösödés
szept. 6. 22:45
 1/7 A kérdező kommentje:

Sziasztok, nos 21 éves vagyok voltam cukorterheléses vérvételen ami kimutatta hogy inzulinrezisztencia és PCOS ami ugye szinte egyben jár.

Az étkezés kellemetlen sóvárgás snekek iránt... de ha pl bevágok egy szelet tortát túl cukrosnak érzem.

4 órája ha nem ettem úgy érzem elájulok.

Akne, szörösödés...arcon szőrszálak, mellbimbó körül, lábamon is hamar kinő stb.

Nagyon megtépázza az önbizalnam nem érzem magam szépnek nőiesnek..

A fogamzás gátló tablettákról sok hororrt halottam hogy ha abbahagyod mégjobban visszajönnek a tünetek és ugye örökre se lehet szedni.

Egy lánynak a pattanásai miatt majd mégdurvábban visszajöttek.

Fodormentea teát iszok reggel/este halottam az jó az androgén hormonokra.

Kinek mi vállt be? Vékony testalkatú vagyok.

szept. 6. 22:48
 2/7 anonim ***** válasza:

Hát nyilván nem tablettában kell gondolkodni. Ugye elmondta neked az orvos, és dietetikus hogy mit kell enned?

Egészséges életmód, egészséges, rendszeres táplálkozás, nincsenek nasik, szinte semmi, vagy nagyon ritkán. Rendszeres intenzív sport, mellette redszeres pihenés, relaxálás, stresszmentes élet, elég alvás. Ezek az alapok. Na ezzel teljenek el hónapok, ezeket csináld, komolyan, és utána visszamenni az orvoshoz, hogy kell-e neked gyógyszer, vagy nem - de az inzulinrezisztenciára (nem a fogamzásgátló a kérdés).


Szőrösödés ellen nem tudsz mit tenni, azok már ott vannak. Esztétikai kezelésekre lehet menni.

szept. 6. 22:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:

Semmi. Minden szart kipróbáltam, semmi nem segített, nem volt ciklusom sem, csak félévente egyszer.

Nekem a fogamzásgátló tökéletesen bevált, 7 évig szedtem, utána sem lett semmi rosszabb, mint előtte, sőt, 5 hónapig volt ovulációm is. Most lombikra járunk, mert nyilván a gyerek így nem jött össze.

szept. 7. 10:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:
3-as nekem rendszeresen van havi vérzésem csak nem pontosan jön hanem kiszámíthatatlanul.
szept. 7. 15:38
 5/7 anonim ***** válasza:

Én is kb. ennyi idősen kaptam a diagnózist. Az elmúlt 20 évem azzal telt, hogy próbáltam meggyógyulni belőle. Nem sikerült.

Egyszer értem el kis javulást azzal, hogy koplaltam fél évig, de akkor meg hullott a hajam, pajzsmirigy beteg lettem, és vitaminhiányos. Az éhségtől nagyon rosszul voltam, rosszul aludtam, semmi nem lett jobb, csak a pco javult.


Csak fogamzásgátló mellett éreztem jól magam. Akkor normálisan működött a szervezetem. Anélkül előfordul, hogy hetekig erősen vérzek.


Természetesen a gyermekáldás is elkerült.


Nem akartalak elkeseríteni, és remélem te nem jársz így. Kívánom, hogy sikerüljön meggyógyulnod.


Amúgy én nem vettem észre, hogy a tabletta abbahagyása után rosszabb lett volna. Inkább most már azt bánom, hogy nem szedtem folyamatosan. Legalább olyankor nem éreztem magam betegnek.

szept. 12. 11:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
Hát mondjuk nem koplalni kell, hanem diétázni, azzal pedig ne vonjunk párhuzamot, hogy ettől lesznek az embernek pajzsmirigy gondjai, mivel hogy ugye halad az idő, lassul a szervezet, nem lesz mindig ugyan olyan a testünk mint 20 évesen. Szóval Normális, Fenntartható, Életmódszerű diéta, intenzív edzések és a stresszkezelés az alap.
szept. 12. 19:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:

Nekem pajzsmirigy is van mellé. Meg nem vagyok az út végén, de ami nekem most úgy tűnik, hogy működik az a Mercformin, inofolic, fodormenta tea. A 160 grammos diéta szerintem baromság, figyelj arra, hogy jó alapanyagokat használj, minőségi fehérje, hüvelyesek, lazac, sok zöldség, cukor, fehér liszt off. Sportnál ne feltétlen intenzív, mert az néhány PCoses embernek ront (van akinek segít) Nézz utána külföldi fórumokon a PCos típusoknak és hogy mit javasolnak. Oh és omega3 meg magnézium is szedendo.


Szerintem első körben semmiképp ne hallgass a fogamzásgátló + 160 gramm tippekre a magyar orvostudomány nagyon le van maradva ennek az állapotnak a kezelésében.

szept. 23. 15:23
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!