Kezdőoldal » Egészség » Nők egészsége » Hüvelygomba megelőzése?

Hüvelygomba megelőzése?

Figyelt kérdés

Sajnos nyár elején egy wellnesezés során összeszedtem egy elég csúnya gombás hüvelyi fertőzést. Nem lett jól kikezelve elsőre, így a következő hónapban ismét visszajött, és sokkal rosszabb lett. Ez után más orvos kezelt, és úgy tűnik sikeresen, mivel ebben a hónapban már nem jött vissza.

A problémám pedig az, hogy egyetemista vagyok, és sajnos van kötelező úszásom. Így minden héten kénytelen vagyok olyan környezetben lenni, ahol legelőször elkaptam ilyet, és hát eléggé félek, hogy emiatt megint bajom lesz.

Az alapos tisztálkodáson kívül (ami persze eddig is alap volt) esetleg tudnék tenni valamit annak érdekében, hogy elkerüljem, vagy csak reménykedni tudok?


szept. 5. 19:00
 1/5 anonim ***** válasza:
100%
Esetleg uszodai tapasz?
szept. 5. 19:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:
Oo az micsoda? Nem hallottam még róla
szept. 5. 19:10
 3/5 anonim ***** válasza:
100%
A termál most nem fog érinteni, gondolom, csak hideg vízben úsztok majd (minél melegebb a víz, annál fokozottabb a fertőzésveszély), de amit még tudok mondani, minél hamarabb le a vizes bugyival úszás után! Az uszodai tapaszt sose próbáltam, bár hallottam róla bőven, neten utána tudsz nézni, de igen drága.
szept. 5. 20:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 Aleksandra27 ***** válasza:
65%

Üdvözlöm, megértem az aggodalmát, mivel a hüvelyi gombás fertőzés elég kellemetlen lehet, különösen, ha fennáll az újrafertőződés veszélye olyan környezetben, mint a nyilvános uszodák.

Íme néhány tipp, amely segíthet csökkenteni az újrafertőződés kockázatát:

1. Viseljen száraz és tiszta ruhát. Úszás után azonnal cserélje le a nedves fürdőruhát. A párás környezet kedvezhet a gombás fertőzések kialakulásának.

2. Használjon védő krémeket vagy géleket. Ezek speciális védőkrémek az intim területre, amelyek gátat képeznek és megelőzik a fertőzéseket. Jobb, ha konzultál egy nőgyógyásszal [link] Az orvos tanácsot fog adni, hogy mit válasszon.

3. Kerülje az agresszív higiéniai termékeket. Próbáljon meg olyan termékeket használni, amelyek nem zavarják meg a mikroflóra természetes egyensúlyát. Válasszon semleges pH-értékű intimgéleket.

4. Tartsa fenn az immunitását. Az egészséges életmód, a kiegyensúlyozott táplálkozás és az elegendő alvás segít a szervezetnek jobban felvenni a harcot a fertőzésekkel szemben. Megvizsgáltathatja vitaminszintjét, hogy megtudja, mely vitaminok hiányoznak.

szept. 5. 23:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:

Köszönöm szépen a válaszokat 😊

A termál valóban nem érint most, és erre eddig nem is gondoltam (mármint a nagyobb fertőzésveszélyre). Igyekszem úszás után rögtön átöltözni és zuhanyozni, úgyhogy remélem ezzel segítek.

Az uszoda tapaszt megnéztem, valóban nem olcsó, viszont csak ebben a félévben kell úsznom, így talán bevállalható. A gombára rengeteget költöttem már így is, ha választhatok akkor inkább erre szívesebben 😊

Próbálok mindent megfogadni amit írtatok, köszönöm ☺️

szept. 6. 00:45

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!