Kezdőoldal » Egészség » Nők egészsége » Ha kihullik a hajam, az még...

Ha kihullik a hajam, az még visszanő egyszer?

Figyelt kérdés

Úgy tűnik teljesen kifog hullani, olyan kevés van, hogy már akár le is borotválhatnám, nem sokat számítana.

Elvileg hormonális okok. Minden ilyenkor szükséges vizsgálat megvolt már, mindenféle orvosnál voltam már de mivel nem veészesek az eltérések, nem kapok semmilyen gyógyszert, max fogamzásgátlót, de azt nem akarom.

Egészséges kaja, vitamin, sport víz ivás stb, minden megvan már hosszú ideje, mégis ömlik ki a hajam, már a lefolyók is dugulnak. Amúgy más gondok is vannak (szorosodes, pattanások, ezek is elég súlyosak amúgy) de a hajhullás a legdurvább.

Samponokat meg ilyesmiket légyszi ne írjatok, nekem nem az a megoldás.



szept. 4. 20:36
1 2 3
 1/21 anonim ***** válasza:
100%
Ha a hajhagymák nem betegek akkor ki fog nőni.
szept. 4. 20:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/21 A kérdező kommentje:
Hát ezt nemtudom sajnos
szept. 4. 20:40
 3/21 anonim ***** válasza:
61%
A szőrösödés, pattanások és a hajhullás is hormonális problémákra utalnak. Ez lehet PCOS, inzulinrezisztencia, pajzsmirigy működési zavar, stb. Ezekben az esetekben a nőknél magasabb szokott lenni a tesztoszteronszint a normálisnál. Az alapbetegség kezelésével javulnak a tünetek, de ami haj kihullott, sajnos már nem nő vissza. Ez az állapot hasonló, mint a férfiak kopaszodása.
szept. 4. 20:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/21 anonim ***** válasza:
100%

A problémától, a szervezet egyéb állapotától, étkezéstől is függ. De ahogyan más már leírta, ez komolyabb gondnak tűnik.

Amikor nekem csomókban hullott, én a lelki válságomra fogtam rá. Majd áttértem egészségesebb étrendre és pont akkor szűntek meg a gondjaim, a hajam visszaváltozott soha nem látott jó állapotba.

szept. 4. 21:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/21 A kérdező kommentje:
Nekem nem magas a teszto szint. Mondom hogy minden vizsgálat megvolt, és nincsenek nagy eltérések. Ha nem nő vissza, akkor majd kopasz leszek 24 éves nő létemre...
szept. 4. 21:07
 6/21 A kérdező kommentje:
#4 de hát leirtam hogy egészségesen eszem
szept. 4. 21:08
 7/21 anonim ***** válasza:
Lyme-kórra vizsgáltak? Nem ártana...
szept. 4. 21:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/21 anonim ***** válasza:
Góckutatás is volt? Gócoktól is lehet kopaszodni, okozhat pattanásokat stb.
szept. 4. 21:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/21 anonim ***** válasza:

Le tudnád írni ide az utolsó hormon panel eredményeidet, valamint az ogtt eredményét?

Nőgyógyász szakorvos uh-n látott petefészekben cisztákat? Endokrinológus szakorvos véleménye mi volt?


Mit jelent nálad az egészséges táplálkozás, miket szoktál enni és inni? Mit és mennyit mozogsz?

Hány éves vagy, hány kiló és milyen magas?


Van vérnyomás problémád?


Ezek mind nagyon fontos részletek, ha le tudnád írni, akkor talán tudnánk segíteni. Lehet, hogy valóban valami más áll a háttérben, de az is lehet, hogy csak az orvos, akinél voltál , az felületes a munkájában (sajnos manapság nagyon sok orvos ilyen). Ráadásul sztk alapon a kivizsgálás konkrétan egyenlő a nullával.


Köszönöm, ha megtisztelsz a válasszal.

szept. 4. 21:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/21 A kérdező kommentje:

Ciszta nincsen, IR sem, és peteérés is minden hónapban van. Endokrinologussal, akár magán akár állami nem jutok sehova, csak hogy egészséges táplálkozás stb....

Kaja az olyan napi 3 saját készitesu kaja, husi, zöldség, cukkini, teljes kirolesu kenyér és tészta, tojás, lenmag, gyömbér, kurkuma, ilyesmik..

164 cmhez 54 kg vagyok tehát túlsúly sincs. A Pcos lényegi elemei tehát nincsenek meg, így én inkább hormonális zavart mondanék nem Pcos-t az orvosokkal ellentétben.

Amúgy kinézetem még egy dokit, ő már a húszadik és egyben tuti, hogy az utolsó! Majd elmegyek ha lesz pénzem, mivel ezek már horror összegeket kérnek.

Néha amúgy vannak olyan bajaim, amiket a vérnyomasra fogok, de a drága házidoki szerint ez normális 😳☺️

szept. 5. 07:33
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!