Kezdőoldal » Egészség » Nők egészsége » Mitől maradhat ki ennyit a...

ItaIta kérdése:

Mitől maradhat ki ennyit a mensim?😅

Figyelt kérdés
Utoljára tavaly novemberben jött meg, voltam nőgyógyásznál is és azt mondta hogy hormonilag, nőgyógyászatilag minden rendben van. Lányok tapasztaltatok már hasonlót? Kérlek osszátok meg, mert aggódom!

aug. 28. 17:18
 1/7 anonim ***** válasza:
100%

Hány éves vagy? Hány kiló és hány centi magas? Mennyit és mit szoktál enni? Sportolsz valamit, ha igen, mit és mennyit? Szedsz valamilyen gyógyszert? Van valamilyen betegséged? Ezekre írj választ, enélkül nehéz látatlanban bármit is mondani.


Amúgy ez az emoji rohadtul nem kellene oda, kb azt jelezd vele, hogy a saját állapotodat egyáltalán nem veszed komolyan.

aug. 28. 17:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
Úgy tűnik, hogy annyira mégsem nagy az aggodalmad. Válaszolni is elfelejtettél...
aug. 28. 22:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 Aleksandra27 ***** válasza:

A késői menstruációt különböző tényezők okozhatják. A leggyakoribb okok közé tartozik a hormonális egyensúlyhiány, amely menopauzával, stresszel, hirtelen súlyváltozásokkal vagy egészségügyi állapotokkal, például policisztás petefészek szindrómával járhat. Ezek a tényezők megzavarhatják a menstruációs ciklus szabályosságát, és a menstruáció késését okozhatják.


Előfordulhatnak olyan helyzetek is, amikor a menstruáció késése fizikai vagy érzelmi stressz, életmódbeli változások vagy krónikus betegségek miatt következik be. Ha a kimaradt menstruáció továbbra is fennáll, vagy más tünetekkel jár, fontos, hogy orvoshoz forduljon a diagnózis és az ok megállapítása érdekében, hogy megfelelő kezelést és tanácsot kaphasson.

aug. 29. 09:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:
Kedves 2-es! Érdekel az egészségügyi állapotom, viszont nem lógok 0/24 a telefonomon, ezért nem figyeltem a kérdést. 1-esnek pedig privátban válaszolnék
aug. 29. 14:46
 5/7 anonim ***** válasza:

"nőgyógyásznál is és azt mondta hogy hormonilag, nőgyógyászatilag minden rendben van" - azt, hogy hormonilag minden rendben van hogyan állapította meg?


Hacsak nem tini vagy, akinek még nem állt be a menstruációja, akkor vagy hormonális, vagy fizikális (pl. ciszta) okoz rendszertelen, kimaradó ciklust.


Extrém esetben pl. lehet korai petefészek kimerülés.


Vagy pre-menopauza, de gondolom ha a korod indokolná erre gondolnál elsősorban. Nem véletlenül szokás megadni ilyenkor a kort és még néhány adatot, hogy segíteni tudjon, aki olvassa. Most mi értelme van magánban írogatni több különböző embernek?

szept. 1. 00:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:

A kérdező üzenete:


"Szia. 18 vagyok, súlyomról fogalmam sincs, de olyan 85-90 körül lehetek, 166 cm. Alapjáraton nem eszek olyan sokat, ezt napi kétszer általában, nem eszek édességeket sem soha. Sportolni nem nagyon szoktam, több mindent kipróbáltam már de nem tetszettek. Nincsen semmiféle betegségem tudtommal. Az emojiról meg annyi, hogy nem a komolytalanság miatt raktam oda hanem kellemetlenség végett. Ha nem érdekelne, nem kérdeztem volna"


166 cm magassághoz ez a súly borzasztóan sok, főleg egy 18 éves lánynak. Itt indul a probléma, vagyis ott, hogy már nem túlsúlyos vagy, hanem durván elhízott. Rendszertelen és nem megfelelő táplálkozás a második gond, gondolom kalóriát nem szamolsz, sok lehet a gyors szénhidrát és egészségtelen kaja, nem eszel túlságosan egészségesen. A harmadik gond a mozgásszegény életmód. Minimum heti 3x fél óra, de inkább 1 óra mozgás kellene. Ez nem olyan dolog, hogy "kipróbáltam, de nem jött be" , kell a mozgás, mert ha 17l8 évesen ennyire borzalmasan rossz az allapotod, akkor tíz év múlva már komoly betegségeid lesznek, ha már most nincsenek.

Biztos, hogy orvos nem csinált neked hormon vizsgálatot vagy ir miatt OGTT-t, mert abból valószínűleg kijött volna az ir, de lehet pcos is vagy valami más. Az, hogy nem jön meg, egy durva tünet.

szept. 1. 08:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
5-ös vagyok, 6-os jókat ír. Endokrinológushoz kellene menned, vagy nőgyógyász-endokrinológushoz, vérvételből nézik a hormonszinteket, illetve egy terheléses cukor- és inzulinvizsgálat is kellene neked, és hüvelyi és hasi UH. Mindenesetre ne hagyd annyiban, lassan egy éve nem menstruálsz, ez valami bajt jelez, vizsgáltasd ki minél hamarabb.
szept. 1. 11:58
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!