Kezdőoldal » Egészség » Nők egészsége » Valakinek bevált pcos esetén?

Valakinek bevált pcos esetén?

Figyelt kérdés
Már kb 1 hete iszom a fodormenta teat, ugy hallottam segít. Mire szamithatok?

#PCOS #fodormenta tea
aug. 27. 23:08
 1/6 anonim ***** válasza:
Nekem sokat nem használt. Van róla diagnózisod? Orvos ajánlotta?
aug. 28. 01:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
Önmagában semmit nem ér. Be kell tartani mellette az étkezésre és a mozgásra előírt dolgokat. Szükség esetén pedig, ha az orvos úgy ítéli, akkor szedni a gyógyszert, amit felír, vagy fogamzásgátló tablettát. Utóbbi képes a petefészek tehermentesítésére és a hormon tartalma miatt normalizálja a hormon háztartást is. Ha gyerekvállalás aktuális cél, akkor nyilván a gyógyszer nem használható.
aug. 28. 10:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:

Ha segítene bármit is, akkor az orvosok ezt írnák fel receptre minden pcos betegnek. Ne legyél buta.


A másik pedig az, hogy honnan jött ez? Orvosi kivizsgálás megtörtént már egyáltalán? Mert kétlem, hogy az orvos ilyet ajánlana, előbb fog étrend és mozgás optimalizálást ajánlani, mint fodormenta teát.

aug. 28. 11:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:

Nem tudsz belőle annyit fogyasztani, hogy az androgén hormonok szintjére hatást tudjon gyakorolni.

Hogy értsd, ahhoz, hogy érdemben meg tudja mozgatni a hormon szintet, és ez által a pcos tünetei csökkenni tudjanak, napi 6-8 liter sűrű erős teát kéne belőle fogyasztani, nem napi 1-2 csészényit. A lelkének jót tesz, mert elhiszed, hogy ezzel is teszel az egészségedért, de egyébként önmagában semmit sem ér.

aug. 28. 11:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim válasza:
Nem a PCOS-t segíti általában, hanem pl. túlzott szőrnövekedést szüntetheti meg, ami a PCOS/hormonegyensúly felborulásának egy tünete (kutatások szerint a fodormenta csökkenti a tesztoszteronszintet - nőknél a magas tesztoszteron túlzott szőrnövekedést okozhat, ezt saját tapasztalatból is alá tudom támasztani sajnos). Én egy ideje iszom és kevésbé nő tőle a a szőr az államon, remélem meg is szűnik teljesen majd. De emellett étkezési szokásokat, életmódot váltottam, mozgok, elmentem endokrinológushoz kivizsgálásra és gyógyszert is szedek. Ezek kombinációja remélhetőleg majd helyrerak teljesen idővel.
szept. 12. 12:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
Nem tudom honnan veszed ezt a 6-8 litert, kutatások már 3 pohár napi teánál találtak hatást.
szept. 23. 15:26
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!