Kezdőoldal » Egészség » Nők egészsége » Üdv!Felfázás esetén mit tudok...

Üdv!Felfázás esetén mit tudok csinálni? Nagyon kellemetlen egy dolog...(időpontom az orvoshoz már van de az mèg kèt hét..)Van valami bevált gyógyszer esetleg amivel addig kihúzom és recept nélkül is kapható? 18L

Figyelt kérdés
2023. febr. 4. 22:26
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
76%

C vitamin, napi 4-6 g, 2 részletben sok-sok vízzel


De amúgy a háziorvos vagy az ügyeletes orvos beledug egy tesztcsíkot a vizeletedbe és felír monuralt (vagy veszel tesztcsíkot a dmben/rossmanvan és felhívod)

2023. febr. 4. 22:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
59%
Orvoshoz tudsz menni, nincs.
2023. febr. 4. 22:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
86%
Tőzegáfonya kapszula, nekem csak ez vált be. Majdhogynem állandó vizelési ingerem volt -gyulladás okozta-ez volt nekem az egyetlen ami segített. Iszonyú kellemetlen állapot mikor folyamatosan rohannál a vécére... nagyon gyorsan csökkentette a kellemetlen tüneteket.
2023. febr. 4. 22:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
80%
Ahogy a 3-as írta, tőzegáfonya 👌
2023. febr. 4. 23:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
85%
Két hét múlva kaptál időpontot felfázás miatt?! Nálunk már akkor lecsesznek, hogy későn jössz, ha 3 napig otthon próbálod kúrálni magad ... Urológiára kértél, vagy hova, hogy ilyen sokára kaptál? Háziorvos is tud tesztcsíkozni, meg tenyésztésre mintát küldeni, én nem várnék annyit. Mondjuk nekem a tőzegáfonya sajnos nem hat, én ha felfázom akkor garantált az antibiotikum kúra. Irigylem azokat akik ezt teával, meg vitaminnal letudják...
2023. febr. 5. 00:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
86%

A c vitamin nem a vitamin hatása miatt hat a felfázásra, hanem mert vizelettel ürül a felesleg, ami savasabbá teszi a vizeletet. A felfázást okozó bacik meg nem szeretik az alacsonyabb pH-t (házidoki tanácsolta anno vagy 15 éve, mikor folyamatos felfázás gondjaim voltak)

Egyetlen gond vele, ha vesekőre hajlamos valaki, akkor a vesekőképződést is segíti.

2023. febr. 5. 00:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
56%
Haziorvos is tud irni antibiotikumot.
2023. febr. 5. 01:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
60%

Még egy szavazat a Tőzegáfonya kapszulára. Plusz: én olyankor mellette még szedek fokhagyma kapszulát, vagy nyers fokhagymát, mert természetes antibiotikumot tartalmaz, és a hatóanyaga a vizeleten keresztül válik ki.

Egyébként mindegyik hagyma - új, lila, vörös - nyersen fogyasztása lehet hatásos, mindegyik a vizeleten keresztül választódik ki, de a leghatásosabb a fokhagyma. Nekem ez vált be.

2023. febr. 5. 01:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 NTBS ***** válasza:
43%
Orvos. Nem ülsz le hideg helyen.
2023. febr. 5. 06:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
43%
Menj el a háziorvoshoz. Gyógyszerre van szükséged.
2023. febr. 5. 07:50
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!