Kezdőoldal » Egészség » Nők egészsége » Petevezeték-átjárhatósági...

Petevezeték-átjárhatósági vizsgálatot csinálnak tb alapon?

Figyelt kérdés
Igazából az érdekelne, hogy akkor is megcsinálják ha nem vagyok házas és élettársam sincs. 3D ultrahangon kiderült hogy van egy fejlődési rendellenességem (csak egy szarva van a méhemnek). Tehát eléggé indokolt lenne szerintem a vizsgálat, de nem tudom, hogy megcsinálják e ezek nélkül.

aug. 24. 01:26
 1/8 anonim ***** válasza:
Úgy tudom igen.
aug. 24. 01:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 Ypszilon1980 ***** válasza:
100%
Létezik ez TB alapon természetesen, nőgyógyász tudja kérni, ha ír beutalót, és van erre indok, akkor megoldható.
aug. 24. 08:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 A kérdező kommentje:

Azért kérdezem mert nemrég derült ki hogy csak egy szarva van a méhemnek.

Kellene csinálni egy ilyen vizsgálatot, mert ebben az esetben nem mindig van meg a petevezeték. (Legalábbis az egyik). Még nem vagyunk házasok, élettársi kapcsolatban sem vagyunk a párommal, (úgy olvastam hogy csak ezekkel a papírokkal lehet menni) de én mindenképp tudni szeretném, hogy mi a helyzet. 27 éves vagyok, lassan szeretnénk babát. De nem akarok túl sokáig várni ezzel.

aug. 25. 10:07
 4/8 Ypszilon1980 ***** válasza:
Nem kell házasnak, sem élettársnak lenni ehhez, nőgyógyásszal kell megbeszélni, beutal ha ő is úgy látja, hogy kell, és ennyi.
aug. 25. 10:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 A kérdező kommentje:

Nagyon köszönöm!

Volt olyan nőgyógyász aki azt mondta hogy felesleges, úgyse tudják befolyásolni a terhesség kimenetelét.

Ezen majdnem düh rohamot kaptam. Nem személyesen beszéltem vele, hanem online, de nem tudom hogy ilyet hogy mer mondani..

aug. 25. 12:21
 6/8 Ypszilon1980 ***** válasza:
A terhesség kimenetelét lehet, hogy nem, de a teherbeesésnél számíthat. Szerintem ne foglalkozz vele, mi több, mint 2 éve lombikozunk és hagy ne mondjam miket tudnak az orvosok mondani, amitől égnek áll a hajad, nem kell velük foglalkozni, neki ez nem fontos. Viszont a rossz hír, hogy ehhez kell egy orvosi javaslat is, akkor ingyenes, de csak az átvilágítós verzió, az ultrahangos, ami sokkal kíméletesebb és nem fájdalmas annyira, az fizetős. Én a helyedben azt csinálnám, hogy elmész a dokihoz és megmondod, hogy 1 éve próbálkoztok, de nem esel teherbe és szeretnéd kivizsgáltatni, akkor el lehet indítani egy meddőségi kivizsgálást.
aug. 25. 12:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 A kérdező kommentje:

Utoljára azt mondtam hogy egy éve próbálkozunk, de az után mondta hogy akkor fog kelleni a házassági anyakönyvi kivonat + a páromnak is az andrologiai vizsgálat :/

Nekem az átvilágítás is tökéletes lenne, csak haladhatna már az egész.. :(

aug. 25. 12:52
 8/8 Ypszilon1980 ***** válasza:
Hivatalosan ehhez nem kell, elég egy élettársi nyilatkozat, de a vizsgálathoz nem kell az sem, ez csak akkor ha kornkrétan meddőségi beavatkozásra van szükség gyerek miatt, ez mindenhol így van, a dokid össze-vissza beszél, de a párod vizsgálata kell hozzá az igaz, ezt kormámyrendelet szabályozza. Szerintem nem akar ezzel foglalkozni.
aug. 25. 13:25
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!