Kezdőoldal » Egészség » Nők egészsége » Valamilyen természetes vérzés...

Valamilyen természetes vérzés csillapítót tudtok javasolni nagyon erős menstruációra?

Figyelt kérdés
Rutascorbint vettem a patikában.
aug. 23. 13:57
 1/8 anonim ***** válasza:
76%
Nőgyógyásznál jártál vele?
aug. 23. 14:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
100%

C-vitamin nagy dózisban erősíti az erek falát... de már 1 hétrel a menstruáció kezdete előtt el kell kezdeni. Illetve orvoshoz menni (bár én is hiába mentem soha, semmit nem kezdtek vele). Amióta elmúltam 30, azóta sokat csökkent a mennyisége, de 17-29 éves korom között 6-7 napig tartó pokol volt, benne 2-3 olyan nappal, hogy féltem ülő helyzetből egyáltalán megmozdulni.

+észrevettem, hogy a tejtermékek rontanak a helyzeten, főleg a tej, ha ittam, akkor aztán zúdult még jobban. Már 3-4 nappal a kezdete előtt kerültem mindent, ami tejtermék, egészen a végéig. Igyekeztem keveset is inni (ez ugyan nem jó, de nem tudtam mit tenni, az orvosok nem segítettek, mivel nem találtak endometriózist és cisztát, szerintük tök oké volt az óránkénti maxi-tampon-csere). Palástfű, egyéb teák soha nem használtak.

aug. 23. 14:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
100%
Mit jelent az a nagyon erős?
aug. 23. 14:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 qborka ***** válasza:
100%
Pásztortáska tea,már a mensi előtti napokban is,éhgyomorra + még két csésze napközben/este.
aug. 23. 17:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat! Persze, hogy voltam vele már nőgyógyásznàl, mert általában erős a vérzésem. Mindent rendben talált, a hormonok is rendben vannak.

Most azonban nagyon durván véreztem, ami azt jelenti, hogy egyik délután egy óra alatt három betétet kellett cserélnem. Éjszaka is háromszor keltem, mert annyira folyt. Reggel elmentem a munkahelyre korán, reméltem, hogy kicsit apad a vérzés erőssége, de nem. Óránként cseréltem a legnagyobb Superplus tampont, mert át szivárgott a vér a betét is olyan lett, ja és hatalmas nyálkahártya darabok is távoztak. Mióta beszedtem a Rutascorbin-t, azóta sokkal jobb. 37 éves vagyok, kb. 32 éves korom óta ilyen rendellenes, darabos a vérzésem, előtte rendben volt.

aug. 24. 21:00
 6/8 qborka ***** válasza:

Éjszakára Always ZZZ bugyi,az kitart egy estét.


Aztán vissza, esetleg másik dokihoz,ne rettenj el akkor sem, ha hormonspirált javasol. Nem normális így vérezni,főleg minden hónapban.


Szerintem miómád van/vannak, az okozhat ilyen darabos,erős vérzést. A Rutascorbin inkább csak mázli, nem hiszem,hogy attól ennyit enyhül.


Emlékszem, nekem is volt egyszer egy mensim,ami az előzőekhez képest enyhe volt,majd a következő megint rémálom.

aug. 25. 08:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 A kérdező kommentje:
Köszönöm, igen elmegyek egy másik orvoshoz. Miómàm nincs már volt hasi és hüvelyi ultrahang is.
aug. 25. 11:09
 8/8 qborka ***** válasza:
Az bármikor kialakulhat sajnos .
aug. 25. 13:38
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!