Kezdőoldal » Egészség » Nők egészsége » 36 éves nő vagyok. Két gyermek...

36 éves nő vagyok. Két gyermekem van, nem szedtem sose fogamzásgátlót. A második szülés óta nagyon erős a menstruációm. Nincs semmilyen szervi elváltozás. De a labor eredményemen már vérszegénység látható. Ti mit tennétek?

Figyelt kérdés

A nőgyógyász ajánlotta hogy terápiás céllal szedjek alacsony hormontartalmú fogamzásgátlót.

Valaki volt már hasonló helyzetben? Hogy döntött?

Előre is köszönöm a válaszokat


aug. 21. 08:51
1 2
 11/16 A kérdező kommentje:
Hűha ilyesmire nek is gondoltam hogy ez valahogy ronthat is a helyzeten...
aug. 21. 15:34
 12/16 anonim ***** válasza:
Sajnos én sem. Azóta durva. Ráadásul nem is egy hétig, hanem sokszor kettőig tart. Sőt, ha igazán "jó" időszakban vagyok, elmúlás után pár napra rá visszajön még pár napra. Plusz ugye görcsölök is.
aug. 21. 15:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/16 anonim ***** válasza:
A lényeg lemaradt: 37 leszek, 1 gyermekem van. Ha lehetséges lenne, kivetetném mindenemet. Több , más eü problémám van, havi 2 hét megy el erre sokszor...
aug. 21. 15:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/16 anonim ***** válasza:
A fogamzásgátló minden esetben csak elfedi a gondot de nem oldja meg! Az ilyen erős, görcsökkel járó menstruáció nem normális!!! Tovább kell menni másik orvoshoz, egy sima nőgyógyász csak felírja a fogamzásgátlót ennyi, neki ez a kényelmes, de az igazi problémát nem oldja meg.
aug. 23. 17:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/16 anonim ***** válasza:
Utolsó, az lehet. Én maszekban voltam, mikor a nőgyógyász fel akarta írni ( előtte IR vagy PCOS miatt belgyógyász írta fel), de mondtam, hogy nem akarok fogamzásgátlót. Jelenleg más miatt járok maszekba, bele sem merek gondolni, ez mennyi lesz. És hónapokig tart, mire ez kiderül, mi a gond. Most nincs több százezrem újabb magánra, hisz már karácsonyig be vagyok táblázva. Ráadásul egy keresetből nem lehet kihozni. ( főleg nem itt, kisvárosban. Megyeszékhelyen lenne jobb, de az még drágább)
aug. 23. 17:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/16 anonim ***** válasza:

Kedves kérdező!


Nekem kb. 1 évvel ezelőtt voltak hasonló gondjaim. Mindig normális volt a mensim. Igaz nem szülés után volt, de egyik hónapban nagyon erős vérzésem volt. Kb. 10 perc alatt ázott át a tampon és a betét amit pluszba beraktam. 2 napig nem tudtam utcára menni, mert hullámokban öntött el a vér ( bocsi nem akarok gusztustalan lenni). Nem vagyok pánikolós, betudtam, hormonváltozásnak. Kövi hónapban ugyanez, tetézve darabos vérzéssel. Na akkor már besz@rtam. Felhívtam a dokim, írt fel vérzéscsillapítót ha kell vegyem be, és ha elmúlik a mensim megvizsgál. Elmentem hozzá, baromi alapos, nagyon sokáig vizsgált de nem talált semmit. Nem tudott semmi konkrétumot mondani. Kövi mensim is ilyen volt. Akkor a kórházban is megvizsgáltak, de ott sem találtak semmit. Akkor azt mondták, hogy ha nem múlik a panaszom a következő 2 hónapban, akkor csinálnak egy egészségügyi küretet. Erre nem került sor, mert az utolsó mensimnél visszaállt a normális vérzés. Azóta sem tudom miért volt, és a dokim is csak tippelgetni tudott ( szerinte hormonváltozás lehetett az ok)

Még azt megemlíteném, hogy nekem is vashiányom lett emiatt, és szednem kellett tablettát.

aug. 24. 16:02
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!