Kezdőoldal » Egészség » Nők egészsége » Kinek volt már CA125 és HE4...

Kinek volt már CA125 és HE4 (tumormarker) vizsgálata? Nagyon megijedtem,hogy rögtön ide küldött az orvos és a ciszta sem szívódott fel….

Figyelt kérdés

Teljes történet : Egy jó ideje már nem volt rendszeres a menstruációm. Sajnos az állami kórházban a nőgyógyász nem vett komolyan,sőt volt olyan alkalom is, hogy meg sem vizsgált…mondván hogy ,,mással is már előfordult ,hogy kimaradt a ciklusa!”

Így magán orvoshoz fordultam ,ahol kiderült ,hogy petefészek cisztám van,ami 41x26 mm-es,illetve nagyon vékony a méhnyálkahártyám.

Kaptam Norcolut tablettát,melynek hatása kisebb lett a ciszta 36x31-mm és vastagabb lett a nyálkahártya és volt megvonásos vérzésem is.

Elküldött laborvizsgálatra ,ahol CA125,HE4 és Rome-score értékeket fognak nézni

Valaki volt már ilyen vizsgálaton ? Nagy az ok az aggodalomra?


aug. 20. 18:21
 1/9 anonim ***** válasza:
Nem nagy ok. Meg kell várni az eredményt, majd annak tükrében kell aggódni ha lesz min.
aug. 20. 18:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
100%
Amiket vizsgálnak, azok tumormarkerek. Nem kell megijedni, az orvosod egyszerűen csak alapos, és szeretne teljes mértékben megbizonyosodni róla, hogy a cisztád nem daganatos eredetű (nagyon valószínű, hogy nem az, de a biztos a biztos).
aug. 20. 19:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
De a CA125-öt asszem nézik endometriozisban kivizsgálásnal is.
aug. 20. 19:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
Egy egyrekeszű, sima, folyadéktartalmú, 3-4 centis cisztámál full indokolatlan a tumormarker vizsgálat, pláne, ha még kisebb is lett.
aug. 20. 19:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim válasza:
Mi lett az eredmény kérdező?
aug. 31. 08:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen a válaszokat,kedvesek vagytok!!:) Még várni kell a vizsgálatra, nem vagyok még túl rajta!:/
szept. 1. 12:16
 7/9 anonim válasza:
Meg írnád majd mi lett a vége? Köszönöm
szept. 22. 19:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 A kérdező kommentje:

Köszönöm,hogy kérdezed!

Meglett az eredmény! Szerencsére minden rendben van!

Nincs eltérés! De még megvárom,hogy mit mond a nőgyógyászatom!

szept. 23. 13:44
 9/9 A kérdező kommentje:

Köszönöm,hogy kérdezed!

Meglett az eredmény! Szerencsére minden rendben van!

Nincs eltérés! De még megvárom,hogy mit mond a nőgyógyászom!

szept. 23. 13:44

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!