Kezdőoldal » Egészség » Nők egészsége » Melyik fogamzásgátlót ajánlaná...

Melyik fogamzásgátlót ajánlanátok? Melyik volt a legrosszabb? Sürgős!

Figyelt kérdés

Sziasztok!

Eddig én Qlairát szedtem, de attól borzasztó migrénem van, a 4. levelet ma használtam el. Holnaptól Slinda gyógyszerre ajánlott átváltanom, de úgy hogy a placebo tabikat nem is szabad bevennem...

Félek, csak rosszakat hallottam róla...

Nektek melyik vált be eddig, illetve volt már rossz tapasztalatotok?



aug. 16. 14:46
 1/5 anonim ***** válasza:
100%
Én lindynette 20-at szedek, ez az első, nekem nem lett tőle semmilyen mellékhatásom
aug. 16. 14:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
100%

Tudom, hogy nem ezt kérdezted, de fontold meg, hogy nem szedsz ilyeneket. Sajnos a fogamzásgátló gyógyszerek, nagyon durván káros hatással vannak rád, szétcseszik a testedet hormonálisan. Ennek kellemetlen tünetei vannak - ahogy te is tapasztaltad sajnos -, de az én barátaim főként a libidó teljes haláláról, hüvelyszárazságról (emiatt a szexuális élet teljes leállásáról), durva aknéról, meghízásról, cisztákról számoltak be. Emellett jellemző még az is, hogy miután leállnak vele jönnek ezek a bajok csőstül, illetve a teherbeeséssel kapcsolatos nehézségek.


Én emiatt sosem mertem szedni.

aug. 16. 15:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:

Köszi a válaszokat!

Utolsó, sajnos én sem önszántamból folyamodtam ehhez a megoldáshoz... Hosszú ideje nőgyógyászról-nőgyógyászra ugrálok, ezért lett elegem és adtam be a derekamat hátha mégis jó lesz a gyógyszer. Elsőre nem vált be, hát akkor holnap megpróbálom másodszorra is. Harmadszorra meg már nem lesz, az is biztos...🥲

aug. 16. 16:25
 4/5 anonim ***** válasza:
100%

Hú, de azt ugye tudod, hogy amint abbahagyod a fogamzásgátlót (akár gyereket akarsz, akár másért), a tüneteid visszajönnek, valószínűleg még erősebben is? A fogamzásgátló csak elnyomja a valódi problémát.


Meg kell tudnod, mi a valódi gondod

Menj endokrinológushoz, más orvoshoz. Az a nőgyógyász, aki felír egy tablettát, mondván hogy attól majd minden megoldódik, az bizony nem a legjobb orvos.

aug. 16. 20:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
100%
Nekem Slindát írt fel az orvos, akinél voltam; a placebo tablettákat is szedem. Nekem eddig bevált nagyjából, lekopogom. Két gondom volt vele eddig... az egyiket amúgy az orvos is mondta előre - az az, hogy gyakran előforduló mellékhatás, hogy nem pontosan jön meg és rendszertelenebb a használata mellett a menstruáció, és nehezebben lehet így előre készülni és számolni vele. 5 hónapja szedem, múlt hónapban volt, hogy 2 nap barnás pöcsögés formájában jött meg... akkor kicsit beijedtem, de csináltam tesztet, és azóta megjött normálisan most. A másik az az, hogy azóta kevésbé nedvesedem, de azt meg síkosítóval megoldottuk és a párom is megértő.
aug. 21. 19:56
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!