Kezdőoldal » Egészség » Nők egészsége » Endometriózis lehet ez, vagy...

Endometriózis lehet ez, vagy mi más? Mit csinálhatnék, hogy jobb legyen?

Figyelt kérdés
Mindig is nagyon fájt a menstruációm, amióta az eszemet tudom. Az utóbbi időben kezdődött, egy pár hónapja, hogy viszont egyre csak durvább és durvább. Kisugárzik a derekamba, a lábamba, úgy érzem ilyenkor, hogy teljesen végem és mindenem fáj. Ezekhez csapódott, hogy az utóbbi pár hónapban, szex közben is brutálisan fájt az alhasam. Voltam persze nőgyógyásznál, sajnos államiban, aki vizsgálat nélkül csak rávágta hogy gyulladás, szedjek antibiotikumot. Végig szedtem, de ugyanúgy fáj. Most körülbelül egy hete múlt el a menstruációm, és oda jutott ez a fájdalom, hogy a vérzés elteltével nem múlt el, konkrétan azóta úgy fáj, mintha mensturálnék, az alhasam, a derekam, csak vér nélkül. Persze semmilyen és semennyi gyógyszer nem segít. Jövőhéten már megyek orvoshoz magánba, de jelenleg úgy érzem, már a jövőhétig sem bírom ki.
aug. 9. 09:43
 1/1 anonim ***** válasza:
A fájdalom, amely menstruációs görcsöket, alhasi és szex közbeni fájdalmat okoz, utalhat endometriózisra, gyulladásos kismedencei betegségre, vagy méh- és petefészekcisztákra. A fájdalom csökkentésére próbáljon meg ibuprofent vagy naproxent szedni, mert ezek vény nélkül kapható gyulladáscsökkentők. Használjon meleg borogatást az alhasra, amely segíthet a görcsök enyhítésében. Ha a fájdalom továbbra is fennáll, sürgősségi orvosi segítséget kérjen.
aug. 11. 05:44
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!