Kezdőoldal » Egészség » Nők egészsége » A havi menstruációm nem jött...

A havi menstruációm nem jött meg másfél hónapja de az nőgyógyászom szerint nem vagyok terhes. Segíthet a fogamzásgátló?

Figyelt kérdés
Szóval amikor megijedtem a hónap elején hogy nem jött meg, elmentem a magán nőgyógyászomhoz és csináltunk egy ultra hangot. Terhességet egyáltalán nem látott (méhen belülit), de látott egy 18 mm-es cisztát. Azt mondta olyan mintha pco-m lenne de erről nem mondott semmit. Felírt egy fogamzásgàtlót. Azt mondta hogy ettől meg kéne jönnie de ha nem akkor újra hívjam. Cisztától kimaradhat a menstruáció? Az utolaó menstruáciom kezdete május 31 volt.

júl. 23. 11:23
 1/3 anonim ***** válasza:
74%
Én orvost váltanék a helyedben. Ha menstruáció kimaradás esetén fogamzásgátlót ír fel az orvos, azzal csak a tünetet kezeli, de a kiváltó okot, problémát nem oldja meg.
júl. 23. 11:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
100%

Nem szedném be, egy sima ultrahang után fogamzásgátló felírása egy olyan panaszra, aminek ez nem megoldása! Keress egy másik orvost!

Fogamzásgátlót felírása előtt eleve minimum egy vérvétel kellene, hiszen komoly mellékhatásai lehetnek, és kockázata van a gyógyszernek, de a problémád, ahogy az első írja nem oldja meg, főleg PCOS esetén. Ha ez felmerül minimum egy hormonpanel, pajzsmirigy vizsgálat kellene, illetve az IR-t ki kell zárni. Nem gyógyszert, hanem beutalókat kellett volna kapnod laborokra.

júl. 23. 12:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim válasza:
Én jó pár évvel ezelőtt ugyanebben a helyzetben voltak, kimaradt/nem rendszeres menstruáció, nincs baba..stb. Majd az orvos vérvétel és minden nélkül felírta a fogamzásgátlót, szép volt, jó volt minden egészen addig, ameddig babát nem szerettünk volna. Rá jöttem, hogy életem legnagyobb hibája volt, hogy akkor az orvosra hallgattam és bíztam benne, mert amint abba hagytam, minden sokkal rosszabb lett, mint mielőtt elkezdtem szedni. A fogamzásgáltó ilyen esetekben a legrosszabb döntés, becsapja a szervezeted és lényegében téged is, attól függetlenül a "gond" ugyanúgy megvan, csak szépen megbújik a háttérben. Szerintem inkább vizsgáltasd ki vérvétellel és endokrinológussal mi lehet a gond. Nálam is így derült ki a PCOS (meg persze a szép cisztákkal, kimaradt menstruációval a háttérben) és kaptam rá gyógyszert (nem fogamzásgátlót), ami helyre állította a hormonjaim.
júl. 29. 14:37
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!