Kezdőoldal » Egészség » Nők egészsége » Alternatív módszerek fogamzásg...

Alternatív módszerek fogamzásgátló helyett?

Figyelt kérdés

Világéletemben sosem volt minden rendben velem nőgyógyászati dolgok terén, premenstruációs tüneteim erősek, 18 éves vagyok de hónapokra eltűnik, 2-3 heteket késik a havi. Sportolok és intenzíven de csak heti hármat így nem hiszem hogy ez a fő ok. Ciklusok között is érzékeny és fáj, volt bakteriális fertőzésem pedig vigyázok, sok fajta kúpot, kenőcsöt és gyógyszert is szedtem (mollio). Folyamatosan folyásom van, már szinte sehova nem megyek kis betét nélkül. Nemi életet élek, védekezünk. 15-16 éves koromban nagyon pattanásos is voltam, arra szedtem gyógyszert 2 hónapig. Nőgyógyász fogamzásgátlót javasolt, én viszont eléggé ellene vagyok. Tudom hogy lenne előnye, de a sok mellékhatás miatt (meg hogy sok ember hízékonyabb lesz ilyenkor) én elkerülném amíg csak lehet. Egyik barátnőm javasolt egy krémet, a nevét nem tudom fejből ami arra jó hogy ha 2-3 hónapig használom az adott területre akkor rendbeteszi a menstruációt, ezt mindenképpen ki szeretném próbálni. Anyukám megszállottja a homeopátiának, ő azt javasolja de abban én nem igazán hiszek. Cserélem a betéteket gyakran, tampont nem használok, külön sampont vettem fürdéshez ami kíméli a ph-t, igazából tisztaságilag mindenre figyelek, idegen helyeken sem ülök a wcre, edzés után is egyből cserélem a vizes/izzadt ruhám. Ezt most azért mondom, hogy rálássatok az egyéb körülményekre is mert lehet összefüggésben van minden, az biztos hogy a hormonháztartásomat kezelni kéne valahogy. Nőgyógyászhoz fogok visszamenni de csak egy hónap múlva van időpont, valami alternatív ötlet erre a hormon/menstruációs problémára? Ki mit használ?



Ui.: Ha nincs más megoldás, egy kisebb hatóanyagú fogamzásgátlóhoz folyamodok de amíg lehet tartózkodnék tőle mert hajlamos vagyok a gyógyszerekből mindig a legrosszabb mellékhatásokat kifogni.



2023. máj. 16. 20:37
 1/7 anonim ***** válasza:
44%
Hasznalj hormonmentes fog.gatlot
2023. máj. 16. 20:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 Metionin ***** válasza:
100%
Ha a problémáidat igazoltan hormonális rendellenesség okozza, akkor arra hormont kell szedned. Ami nem feltétlenül fogamzásgátló. Menj el egy alapos hormonális kivizsgálásra először.
2023. máj. 16. 21:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:
Jaj igen ezt elfelejtettem beleirni hogy a nogyogyasz ugy engedett el legutobb hogyha hasonlo problemaval visszajovok akkor vessuk be a verveteles hormonalis kivizsgalast es tarsait. Koszonom!
2023. máj. 16. 22:53
 4/7 anonim ***** válasza:
80%

"Ui.: Ha nincs más megoldás, egy kisebb hatóanyagú fogamzásgátlóhoz folyamodok de amíg lehet tartózkodnék tőle mert hajlamos vagyok a gyógyszerekből mindig a legrosszabb mellékhatásokat kifogni."


Attól hogy a legkisebb hatóanyagút veszed még nem lesz semmivel sem jobb ha a szervezeted többet igényel. Én is így futottam neki, nem vált be.

Természetesen megértem, hogy óvakodsz a gyógyszertől, de ha hormonmentes opciók nem jöhetnek szóba, akkor a hormonos legyen jól beállított vagy olyan ami normális, nagy százalékban bevált. Attól hogy kevesebb a hormon benne mint más készítményekbe, nem lesz jobb, sőt.

2023. máj. 17. 03:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:
Igazad van, koszonom szepen!
2023. máj. 17. 08:04
 6/7 anonim ***** válasza:
48%
Szia! Hormonmentes réz-spirál fiatal nőnknek már egy bevállt fogamzásgátló ami 5 évig véd a nem kivánt terhességtől.
2023. máj. 19. 01:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
46%

A hormon mentes olyan mint a szerencse játék, vagy bejön vagy nem ( általában előbb vagy utobb bekövetkezik a “baj” ) 2-bol ketto ismerősöm lett terhes ;)

Huzzatok gumit, más nincs.

2023. máj. 19. 22:25
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!