Kezdőoldal » Egészség » Nők egészsége » Szerintetek mitől gyenge a...

Szerintetek mitől gyenge a menstruációm?

Figyelt kérdés

Sziasztok!


Tegnap szeretkezés után vette észre a párom, hogy vérzek ott lent. Mondtam is neki, hogy nem most kéne megjönnie hanem picit később, de gondoltam csak felsértette ott belül és amiatt van. Másnap megjött a menstruációm picit, viszont, iszonyat gyenge, pedig nem ilyen szokott lenni. Általában erős, szokott görcsölni a hasam 2-3 napig, sok vérzésem szokott lenni, ezért is tartom furcsának, hogy most szinte egyáltalán nem...

Párommal óvszerrel védekezünk, mindig odafigyelünk és leellenőrizzük a végén, hogy minden rendben van e. Teszteltem ma egyet és az negatív lett.


Ha esetleg nem terhesség áll a háttérben akkor mi lehet? Hormonzavar?


Volt valakinek már hasonló?


A segítő válaszokat köszönöm :)



júl. 19. 10:36
1 2
 11/15 anonim ***** válasza:
54%

10. Ez nagy hülyeség, a normális ciklus 28-35 napos, a nők nem gépek így természetes és teljesen normális, hogy nem mindig ugyanannyi napos hanem 2-3 napot eltér ezzel nincs semmi probléma! Amúgy nagyon sok minden befolyásolja még az is ha kicsit kevesebb vizet iszol vagy másképp étkezel mint általában.

A kérdezőnek viszont valóban rendszertelen és endokrinológushoz kéne mennie.

júl. 19. 11:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/15 anonim ***** válasza:
10-es vagyok, akkor meg miért pontoztál le? Én is azt mondtam, menjen endokrinológushoz, mert ezer oka lehet és nem normális. Nem én vagyok az endokrinológus, aki ezeket mondta s gondolom te sem vagy az, hogy random beszólj... Azért megyek orvoshoz, mert elvileg ő a szakember, még ha rossz is :P Kössz.
júl. 19. 12:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/15 anonim ***** válasza:
39%
12. Mert tényként közölsz hülyeségeket!
júl. 19. 12:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/15 anonim ***** válasza:
47%
De lehet teljesen normális, nálam is teljesen normális. Semmit nem talált egyik vizsgálat sem. Kezdve az MRI-vel, és ragozhatnám. Csak beparáztattak, hogy egyből azzal jönnek nem normális. Aztán egy enokinológus felvilágosított..hogy teljesen normális, a nő nem gép. Havi 1x legyen nem 24-40 napra, 2x ne maradjon ki egymás után. NINCS olyan hónap, hogy a hormonháztartásunk ugyanúgy működjön! Rengeteg tényező befolyásolja, kezdve a stressztől, egészen addig, hogy mit eszünk. Lehet abban a hónapban volt valami kilengés az értékekben, ami ezt okozta, vagy ami ezt okozza a kérdezőnél, (meg lehet nézetni, de a következő hónap már teljesen más!), ha nem valami tartós probléma semmit nem fognak tudni kimutatni! A tartós problémára utaló jelekhez, viszont kevés a rendszertelen ciklus, mert ez teljesen normális. Nem véletlen szokták mondani azt, hogy nem kell egyből felfújni, következő hónapban, ha fenn áll a probléma nézesse meg. Ha aggódik persze menjen el, de a rendszeres nőgyógyászati vizsgálatok mellett, minimális az esélye, hogy baj van. A hormonpanelt meg lehet nézetni meg a pajzsmirigyet, de sokkal nagyobb a valószínűsége, hogy nem találnak semmit.
júl. 19. 12:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/15 anonim ***** válasza:
10-es vagyok, én sem azt mondtam, hogy gép a nő, ezer dolog befolyásolhatja, de ha a kérdezőnek 20 évesen nem volt még egy normál periódusa, amikor kb. be volt állva és nem érzi jól magát, el kellene menjen egy hormonképet megnézni. Az, hogy kijön, minden rendben és valószínűleg stressz okozhatja is egy diagnózis, legalább tudsz valamit. Az hogy itt osszuk az észt úgy, hogy nem is vagyunk orvosok, kár és vétek. El kell menni orvoshoz s megnézni, minden rendben van-e, ha a nőgyógyász nem talál semmit, akkor egy endokrinológushoz. Ha nem OK, akkor egy másikhoz. Ennyi.
júl. 22. 11:10
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!