Kezdőoldal » Egészség » Nők egészsége » Szerintetek mitől gyenge a...

Szerintetek mitől gyenge a menstruációm?

Figyelt kérdés

Sziasztok!


Tegnap szeretkezés után vette észre a párom, hogy vérzek ott lent. Mondtam is neki, hogy nem most kéne megjönnie hanem picit később, de gondoltam csak felsértette ott belül és amiatt van. Másnap megjött a menstruációm picit, viszont, iszonyat gyenge, pedig nem ilyen szokott lenni. Általában erős, szokott görcsölni a hasam 2-3 napig, sok vérzésem szokott lenni, ezért is tartom furcsának, hogy most szinte egyáltalán nem...

Párommal óvszerrel védekezünk, mindig odafigyelünk és leellenőrizzük a végén, hogy minden rendben van e. Teszteltem ma egyet és az negatív lett.


Ha esetleg nem terhesség áll a háttérben akkor mi lehet? Hormonzavar?


Volt valakinek már hasonló?


A segítő válaszokat köszönöm :)



júl. 19. 10:36
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
Mit jelent az, hogy picit kesőbb? Hány napos a ciklusod és hanyadikon vagy ?
júl. 19. 10:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 A kérdező kommentje:
Van hogy a 29. napra jön meg (pl most), van,h hogy 35, de olyan is volt, hogy 40...Most azt hittem 35. napra jön meg de 29. jött. Sajnos nem pontos. A nőgyógyásznak hiába mondtam, nem javasolt semmit rá.
júl. 19. 11:02
 3/15 anonim ***** válasza:
Hány éves vagy?
júl. 19. 11:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 A kérdező kommentje:
20 éves vagyok
júl. 19. 11:11
 5/15 anonim ***** válasza:
85%

Elöször is az ennyire rendszertelen menzesszel orvoshoz kellene fordulni, és megkeresni az okát. (Ha fog.gátlót ír fel, sürgösen másik orvost kell keresni).

Szex utána vérzésnek meg több oka lehet, van köztük egész komoly is, emiatt is minél elöbb orvoshoz kellene menni

júl. 19. 11:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 anonim ***** válasza:
70%

Lehet, hogy csak az időjárás kavar be.

A rendszertelen menzesz miatt meg felkereshetnél egy másik nőgyógyászt, azt ki kéne vizsgáltatni.

júl. 19. 11:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 anonim ***** válasza:
63%

Azt hittem kb a ciklus közelén jársz, de akkor ez nem nem köztes vérzés.

Nincs semmi baj, ez teljesen normalis. Az a lényeg, hogy havi 1x jöjjön meg, évente előfordulhat, hogy 1x nem jön meg, de a lényeg, hogy ne maradjon ki két hónap, amit szoktak javasolni, hogy vérvétel hormonpanel 3. 21. napon, ha azon minden rendben van, jó a pajzsmirigyed, D vitamin szintet szoktak még nézni, akkor van ilyen. Ezt megteheti a nőgyógyász, de azzal én egyetértek, hogy ilyeneket, hogy pl fogamzásgáló, amit sajnos erre a helyzetre fel szoktak írni sokan teljesen felesleges. A nők nem gépek. Az tudja még befolyasolni a ciklusod, hogy mennyi a súlyod, ha nagyon vékony vagy pl vagy ellenkezőleg.

júl. 19. 11:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 anonim ***** válasza:
35%
A női ciklus hossza eltér 24-40 nap! A nők kevesebb mint 10% napta pontos, 28-29 napos ciklusa van. Valoszinuleg teljesen normalis, és a maradék 90% tartozol!
júl. 19. 11:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem keress fel egy normális dokit, akár lehet valami hormonprobléma, amit helyre lehet hozni. Leírásod alapján nagyon össze vissza van a ciklusod, az nem gond, hogy nem 28 napos, viszont az szerintem nem teljesen normális, hogy egyszer 28, 32, 40 napra jön meg, ott valami nem szabályos plusz a gyenge menses sem jò.
júl. 19. 11:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 anonim ***** válasza:
23%

Te, én most jártam egy kört sok apró problémával és az endokrinológus megmondta, hogy ha a ciklus eltér több, mint 2-3 napot az előzőtől és 35 naposra is kinyúlik, komoly hormonzavar és ki kell vizsgálni. 20 évesen már be kellett volna álljon. A nőgyógyászok a nemi szerveket nézik, mást kevésbé és nem is értenek máshoz. A nőgyógyász amikor meglátta a hormonjaim, amit az endokrinológus kért le előtte, rámszólt, hogy sürgősen menjek vissza és vizsgáltassam ki magam.

Szóval, endokrinológushoz menj el. Nem kell megijedni, elég sok ijesztőnek hangzó analízis van, de többnyire kimerül egy pár laborvizsgálaton, maximum agyi MR vagy CT, ha pl a prolaktin hormon van elszállva. Nálam ez volt és ilyenkor ki kell zárni a jóindulatú tumort. Csak azért írom le, hogy utánajárás, de kis szúrás kivételével nem fáj, nem kellemetlen, járj utána, mert később sokkal nehezebb lesz a zavart javítani. Az is lehet, hogy stresszes vagy és a kortizol játszik veled. Vagy lehet kialakulóban kis inzulinrezisztencia stb, s ezek mind olyanok, hogy ha tudod, mi van, 20 évesen lehet rajta segíteni, később nehezebb.

júl. 19. 11:51
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!