Kezdőoldal » Egészség » Nők egészsége » 3 hete megvan mit tud velem...

3 hete megvan mit tud velem csinálni a nőgyógyász?

Figyelt kérdés
Sajnos kb 3-4 havonta jön meg, de akkor megvan 2-3 hétig is. Már 20 éves vagyok úgyhogy nem hiszem, hogy már rendeződik magától. Egy nőgyógyász mondta ez és ultrahang alapján, hogy PCOS-em van vagy 5 éve. Már borzasztóan zavar, hogy itt a nyár és ez miatt 3 hétig nem bírok strandra menni, arról nem is beszélve, hogy hogy legyen így normális párkapcsolatom majd..

#PCOS, menstruáció,
júl. 3. 12:15
 1/9 A kérdező kommentje:
Jövőhéten hétfőn megyek egy jó hírű nőgyógyászhoz, remélem tud rajtam segíteni.
júl. 3. 12:16
 2/9 anonim ***** válasza:
76%

"Már borzasztóan zavar, hogy itt a nyár és ez miatt 3 hétig nem bírok strandra menni,"


Attól, hogy megvan, még simán mehetsz strandra meg nyaralni. Használj tampont, vagy intimkelyhet.

Nyilván ettől függetlenül célszerű utánajárni a problémának.

júl. 3. 12:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 Metionin ***** válasza:
75%
Valószínűleg tud adni gyógyszert, amitől elmúlik. Aztán rendesen ki kell majd vizsgáltatni, hogy tényleg PCOS-e és ha igen, akkor kezeltetni.
júl. 3. 12:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 A kérdező kommentje:
Hogyan kezelik ezt?
júl. 3. 12:52
 5/9 anonim ***** válasza:
A PCOS egy nagyon összetett, nem csak nőgyógyászati betegség, hanem a szervezet több területét érinti. Kezelése teljes életmódváltással történik (étkezési szokások megváltoztatása, diéta, rendszeres testmozgás). Kiegészítésül adhatnak gyógyszert, bár ezt inkább mellőzik, ha lehet. De pontos választ az orvosok (nőgyógyász, endokrinológus, dietetikus) fognak adni.
júl. 3. 13:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 A kérdező kommentje:
Már ígyis túl vékony vagyok, nem nagyon hiányzik a diéta
júl. 3. 13:25
 7/9 Metionin ***** válasza:
100%
#6. A diéta étrendet jelent, nem fogyókúrát. Van akinek segít bizonyos ételek kizárása PCOS-nél, ez egyénfüggő.
júl. 3. 13:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:

5. vagyok

Ne hergeld magad előre, várd meg a nőgyógyász véleményét.

júl. 3. 13:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
100%
Ez nemcsak a strand miatt gond. Peldaul verszegeny is leszel. Hormontablettaval az elintezheto, hogy ne menstrualj vizsgalat vagy mutet idejen. Hosszutavra is van megoldas, ebbe nem szabad beletorodni.
júl. 3. 16:01
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!