Kezdőoldal » Egészség » Nők egészsége » Vélemény? Túl korai, szokatlan...

Vélemény? Túl korai, szokatlan módon fájdalmatlan menzesz, és még sok más panasz. Mire gondoljak?

Figyelt kérdés

Kicsit hosszú lesz...


05.30-án, de legkésőbb 06.02-án volt utoljára együttlétem a párommal. Gumióvszerrel védekeztünk. Ez a ciklusom 21-23. napján volt. Rá 10 napra, a ciklusom 31. napján megjött a menzeszem, de furcsa módon alig volt előtte tünetem, és egyáltalán nem fájt. Csak a melleim voltak feszesebbek. Előtte 2 nappal, sajnos el kellett kezdenem egy gomba elleni kezelést, majd a vérzés miatt félbe hagyni.


A menzeszem elmúlt, folytattam a kezelést a kellő ideig. Viszont azt vettem észre, hogy a melleim feszülése nem múlt el, sőt, napról napra egyre feszesebbek lettek, nyomásra fájdalmasak.

Emellett először székrekedésem volt, majd hasmenésem... A folyásom mennyisége megnőtt, zsírosabb lett a bőröm, nagyon sok pattanásom lett.


Főleg a mellfájdalom miatt ki akartam zárni a terhesség lehetőségét, így 21-én, 25-én majd 28-án különböző terhességi tesztekkel negatívakat teszteltem, szintén 28-án nőgyógyászhoz fordultam, de választ nem igen kaptam a problémámra. Elküldött terhességi vérvételre, ami majd csak kb. Csütörtökön derül ki, hogy mi az eredménye. Emellett a folyásom miatt felírt Vitagin C-t, meg kenetet vett, aminek szintén várni kell az eredményére.


Ezzel haza is mentem, most viszont egy órája arra ébredtem, hogy minden tünet nélkül megjött a menzeszem, de még csak a ciklus 23. napján vagyok... Semmi görcsöm nincs, pedig az világéletemben mindig volt, nem is kicsi. A Vitagin C-t is emiatt most félbe kell szakítsam, aminek kifejezetten nem örülök. Irattam fel fogamzásgátlót is, de nem váltottam még ki az eredmény kiderüléséig, illetve mert vagy egy héttel későbbre vártam a menzeszem.


Ebben a hónapban államvizsgáztam, illetve munkakeresésben vagyok, ami kifejezetten lestresszelt hetekig. Diagnosztizált IR-em is van, de azzal az utóbbi fél évben minden rendben volt.


Kérdésem lenne tehát, hogy szerintetek is kizárható a terhesség teljesen? Amikor tesztelgettem, azalatt már simán ki kellett volna mutatnia bármelyik tesztnek, ha van terhesség nem? Persze ettől még a labort nem bánom hogy megcsinálták.


A mellfájdalmam lehet a stressz okozta hormonbaj miatt?

Illetve mit tapasztaltatok, aggódnom kell nagyon a furcsa menzeszeim miatt?


Csak egy kis megnyugtatásért jöttem, nem tudok mit kezdeni az idegességemmel, ami tudom, hogy csak ront a helyzeten de nem tudok mit tenni.



júl. 1. 04:14
 1/4 anonim ***** válasza:
72%
Szinte biztos, hogy nem vagy terhes. Inkább a sok stressz felborította a hormonháztartásodat és ezért jött meg pl előbb. A menzesz nem mindig ugyanolyan, nekem is van, mikor jobban, mikor meg kevésbé fáj. Sőt, régebben nagyon görcsölt a hasam, mostanában viszont már kezd enyhülni. Szóval ne aggódj:D
júl. 1. 06:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
68%

Nem vagy terhes, az a vérvétel is full felesleges. Egy hüvelyi UH-val megállapíthatta volna a doki is.

Sok volt a stressz, hüvelygomba, vitagin. Ez mind úgy odacsesz a ciklusnak, hogy csak pislogsz.

Nyugi. Ez most ilyen lett, következő oké lesz.

Nekem volt, hogy intenzív mozgástól (6 óra gépi kárpittisztítózás) miatt 2 héttel korábban megjött.

júl. 1. 08:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:

"volt ... együttlétem a párommal"

Lehet, hogy terhes vagy.

júl. 2. 10:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:

Nah, azóta kiderültek a dolgok.


Nem vagyok terhes, a stressz miatt nagyon felborultak a dolgok. A melleimben a mirigyek több centire duzzadtak, azért fajnak, de el fog múlni magától

júl. 4. 10:07

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!