Kezdőoldal » Egészség » Nők egészsége » Menstruációs bugyi + tamponnal...

Menstruációs bugyi + tamponnal lehet fürödni a tengerben?Rendkívül szerencsétlennek érzem magam, kereken 1 hónap múlva indulunk egy régóta tervezett, elég sokba kerülő tengerparti nyaralásra és addig még 2x kell megjönnie a menzeszemnek.

Figyelt kérdés

Múlt hónapban 31-én jött meg, 31 napra, előtte átlag 28 naponta érkezett. Próbáltam a napokban rozmaring teát inni, hogy előbbre hozzam, nem történt semmi. Eszembe jutott hogy elmegyek nőgyógyászhoz és majd feliratom a Norcolutot, amiről olvastam, hogy késlelteti(ha már előbbre nem tudom hozni), de félek, nagyon bekavarok magamnak és lehet az se 100%-os. Szóval most próbálok belenyugodni és felkészülni az elkerülhetetlenre.

Az első 3 nap szokott gáz lenni, én a 2.nap gyakorlatilag nem megyek soha el otthonról, mert akkor érzem magam biztonságban, ha wc közelében vagyok. Igaz, én betétet használok csak, kivéve az első éjszakát, mert akkor tampont is beteszek.

Arra gondoltam most, hogy ha betét helyett menstruációs bugyit használok tamponnal egész nap(tengerben is), akkor az úgy biztonságos lehet? Meg esetleg iszok cickafarkfüvet a mennyiség csökkentésére. Segítsetek kérlek, akár ebben, akár abban, hogy tudnám pár nappal előrehozni? Egyszer pont akkor jött meg, mikor megmásztam lépcsőn az Eiffel tornyot, de esedékes volt, tehát biztos nem(csak) a lépcsőzéstől. Bármilyen tippet szívesen fogadok.



jún. 28. 05:44
 1/9 anonim ***** válasza:
100%

Most nagyon aggódsz a ciklus miatt és az nem jó. Az aggódás is fel tudja borítani a hormonrendszert!

Próbálj meg inkább lazítani, megnyugodni.

Tudom, hogy milyen az, amikor abban az időpontban jön meg, amikor az elménk, elképzelésünk szerint nem alkalmas.

De azért ne borítsd fel a hormonális egyensúlyodat, kérlek.

Szerintem ne írass fel nőgyógyásszal semmit. Valószínűleg azzal az általad említett készítménnyel sem lennél előrébb, hanem lehet, hogy inkább ártana.

Örülj, hogy egészséges a tested.

Amit én használtam és nagyon bevált, az az intimkehely vagy más néven menstruációs kehely. Nagyon ajánlom, meg kell tanulni a használatát és semmi gond nem lesz.

jún. 28. 07:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
66%

"én a 2.nap gyakorlatilag nem megyek soha el otthonról"


Se suli, se munka? Az igen 😅


Amúgy szerintem nem jó ötlet a mensi bugyi a vízben. Kiázik a vér, aztán megesz a cápa 😂


Elég a tampon is, vagy még jobb a kehely.

jún. 28. 07:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
100%
Jövő hét pénteken megyünk tengerpartra nyaralni. Pont pénteken kell megjönnie. 1 hétig leszünk, általában 6 napig menstruálok. Tampont fogok használni.
jún. 28. 08:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 A kérdező kommentje:

1!

Köszönöm, igyekszem, csak nem egyszerű, tényleg olyan régóta tervezgetjük a kinti programokat is és annyira elmegy a kedvem, ha rágondolok, hogy ezzel kell foglalkoznom ahelyett, hogy élvezném a nyaralást.

A kehely biztos jó, de mivel soha nem használtam, nyilván kell hozzá rutin, szóval nem most fogom elkezdeni.

2.

Itthonról dolgozom mindig, szóval az hogy nem megyek aznap sehová, az annyit jelent, hogy nem megyek például boltba, stb.

Mensi bugyi meg van swim változatban is...

jún. 28. 09:01
 5/9 anonim ***** válasza:

Tampon elég - nem kell mensibugyi.


Persze te érzed, mersz-e vízbe menni. Én pl az 1-2. napon nem szoktam, mert erős a vérzésem, és inkább csak napozok vagy pihenek.


Harmadik naptól viszont felteszek egy normál méretűt, fürdök, úszok, elvagyok, azután kijövök, és csere.


Semmi nincs ebben, erre is való a tampon, azt pedig meg kell szokni, hogyha nő vagy, akkor igen, sajnos így kell élni az életedet.


Nálam az első nap kritikus, mert akkor van, hogy tényleg nem megyek sehová, olyan iszonyúan görcsölök - bármilyen nevetséges kedves kettes, pl munkahelyre sem, mert örülök, ha nem ájulok el.

jún. 28. 11:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
27%
Nos,a cápák 5-8 km messzeségből is képesek kiszagolni egyetlen csepp vért.Te tudod. :-)
jún. 28. 15:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 A kérdező kommentje:
Hát még most sem jött meg, 30.napon vagyok, úgyhogy már biztos, hogy a kintlét alatt fog megjönni. Ha folyamatosan bent tartok(persze cserélve bizonyos időnként) egy tampont, azért, hogy ne okozzon kellemetlenséget, ha "váratlanul" jön meg, mondjuk egy medencében, az nem káros? Nem nehéz kihúzni szárazon a tampont? Lehet buta kérdés, de tényleg csak havi 1 tampont használok el, nincs benne rutinom. Illetve az is érdekelne, melyik a legmegbízhatóbb? Eddig arra az első éjszakára maxi O.B.-t tettem be, bár kicsit kellemetlenül nagy, de sajnos szükséges.
jún. 30. 04:18
 8/9 anonim ***** válasza:
Több fajta méretű tapon használj, a vérzés erősségének megfelelőt. Amennyiben még nem jött meg,de úgy gondolod, akkor csak minit tegyél be (nyílván cserélgesd 3-4 óránként). Semmi gond a tamponnal, ha jól van használva.
júl. 2. 17:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 A kérdező kommentje:
Köszönöm!
júl. 2. 19:34

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!