Kezdőoldal » Egészség » Nők egészsége » Menstruációs bugyiban, mosható...

Menstruációs bugyiban, mosható betétben hogy nem lesz büdös a vér a nap végére?

Figyelt kérdés

Elnézést a kérdésért, de tényleg... ugye az egyszer használatos betétet is azért cseréljük 3 óránként, mert bomlik benne a vér, és büdös lesz. Akkor a mosható betétek, mosható mensibugyik hogy vannak megoldva, hogy azok ne legyenek büdösek?

Én még nem próbáltam... de aki ilyet használ, attól kérdezem, mi az oka, hogy ez még nap végére sem lesz büdös a bomló vértől?



jún. 25. 09:59
 1/6 anonim ***** válasza:
80%

Azt is cserélni kell! Nem lehet egész nap ugyanaz a bugyi.

És persze, hogy büdös lesz. Ki kell mosni kézzel azonnal cserekor. De kinek van erre lehetősége, pl. iskolában, vagy munkahelyen?

Én ezért nem használom. Otthon kipróbáltam. Iszonyat nehéz kimosni, hogy tényleg minden vér kijöjjön belőle. Nem tartom higiénikusnak.

jún. 25. 10:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
51%

3 óra alatt nem lesz büdös, főleg, hogy ezek ilyen "magába szívja és szinte légmentesen lezárja" anyagból készülnek. Másrészt meg az ilyen mosható cuccokat is naponta többször cserélem, otthon ugye egyszerű, de nekem a munkahelyen is megoldható kilögybölni úgy, hogy azt senki se lássa. Aztán meg nedvesen megy a nejlontasakba, otthon megint kilögybölöm, aztán száradhat.


Ha meg tudom, hogy nem lesz lehetőség, akkor még mindig ott az eldobható fajta, de igazából már hónapok óta nem éltem ezzel a lehetőséggel.


Viszont van a kehely is, aminek hatalmas előnye, hogy gyengébb napokon tényleg csak reggel és este kell üríteni. Csak mondjuk szerencsétlen esetben vásárolsz kb. harmincat belőle, mire megtalálod a hozzád illőt.

jún. 25. 10:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
45%

Figyu! Én láttam, amikor ilyen világmegmentő igénytelenséget reklámoztak valamelyik hírodalon. Gyűjtötte a bugyit egy szatyorba és nem mosta ki rögtön.

Nem ő volt az egyetlen, akinél ilyet láttam.

Mind tagadja, hogy ez probléma, de eskü átérzett a bűzük a monitoron.

Amúgy is undorító volt nőként mindegyik. Ápolatlan, igénytelen, csapzott, homless vibe, holott úgy flexelnek, mintha rajtuk múlna a Föld jövője.

Gondolom azért néznek így ki,mert elmondásuk szerint spórolnak a vízzel, takarító szerekkel (mind, csak természetes/zöld lehet).

Tisztálkodás, mosás, takarítás, ezeket is megoldják okosba, mint a menstruációs bugyi tárolását.

jún. 25. 10:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
88%

A mosibetéteket ugyanúgy kell cserélni, mint a kidobhatósat.


Bugyiról nem tudok nyilatkozni, nem ismerem.

jún. 25. 13:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
85%
Én az egyszer használatos betétet sem cserélem 3 óránként. Mondjuk én tampon alá teszem be 2. védelmi vonalnak. De a menstruációs bugyival simán elvagyok 12 órát is. Szaga nincs. Kimosni tök egyszerű. Pár perc alatt kilöttyintem a csap alatt. Utána megy a mosógépbe.
jún. 25. 21:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
55%
A mosható betétet ugyanúgy cserélni kell, mint az eldobhatót... a menstrációs bugyinál elhiszem ha máshogy megy ez, még élőben sosem "szemléltem" meg egy ilyen bugyit, viszont az a mosható betét.. most ha az eldobhatót cserélni kell 3-4 óránként, akkor nyilván az a hasonló méretű mosható betét nem fogja 24 órán át bírni, hanem azt is kb. ugyanúgy cseréled.
júl. 5. 03:38
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!