Kezdőoldal » Egészség » Nők egészsége » Menstruáció után vagyok...

Menstruáció után vagyok 1héttel és fogamzásgátlót szedek 3éve, ma az általános kivizsgáláson 3mm endometriumot írtak az ambuláns lapomra. Ez normális? Nem túl vékony?

Figyelt kérdés
Az orvos nem tért ki, hogy ez probléma lenne, de olvastam, hogy ilyen vékonyságnál nehéz teherbe esni. Meg fog vastagodni gyógyszer elhagyását követően és lehetséges a teherbe esés? (előző vizsgálatnál 7mm volt, azelőtt, amikor még nem szedtem fogamzásgátlót, 13mm)

jún. 18. 19:22
 1/2 anonim ***** válasza:
Minden nap kiégek ebben a kategóriában... 🤣 Fogamzásgátló tabletta szedése mellett NINCS menstruáció. Ami a szünetben kezdődik, az megvonásos vérzés. A méhnyálkahártya pedig azért vékony, mert a fogamzásgátló tablettában lévő hormon nem engedi megvastagodni. Teszi ezt többek között azért, hogy ha esetlegesen megtermékenyül egy petesejt, az ne tudjon beágyazódni.
jún. 18. 20:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 A kérdező kommentje:
Köszönöm, akkor gondolom tabletta abbahagyása után ismételten megvastagszik
jún. 18. 20:26

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!