Kezdőoldal » Egészség » Nők egészsége » Ha túl későn veszitek be,...

Ha túl későn veszitek be, nektek sem hat a menstruációs görcsökre a fájdalomcsillapító?

Figyelt kérdés
Mivel mindig erős görcseim vannak, Nospa+Algoflex kombót szoktam bevenni, de ha már beállt a fájás, fetrenghetek órákon keresztül, iszonyúan fáj a hasam, nem hat már a gyógyszer

jún. 5. 23:28
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
31%
Nekem nem hat. 43/f
jún. 5. 23:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
37%

Én is így vagyok. Ha reggel felkelek és nem veszem be azonnal, ahogy megérzem, utána már hiába. Olyankor érzem, hogy szakad szét a derekam, annyira fáj, mintha kést forgatnának bennem, és még a lábam is zsibbad hozzá. A Nurofen forte általában segít, de az is nagyon későre, és úgy, ha próbálok elaludni közben.

Nekem a megnyugvás a kulcs, és az, hogy tűröm a szenvedést, míg csillapodik. Ha engedem magam felidegesedni, és rákoncentrálok, erősödik a fájdalom, ezt biztosan állítom.


Figyeld a fájásaidat, biztos neked is ilyen hullámokban jön, mint nekem. Ha nagyon odafigyelsz, és olyankor lazítasz, nem feszülsz, csak megvárod a végét, ami nem könnyű, sokkal könnyebb.


Számolj míg érzed a fájást, olyankor ne mozogj. Lélegezz jó mélyeket, és egy idő után ha ellazulsz érezni fogod, hogy egyre rövidebben, és gyengébben nyom és szúr. A lényeg, hogy a szervezeted nyhgodt állapotban legyen. Ne mozogj.


Nem tudom igazából, ez csak az én módszerem, de hátha segít. Általában hasra fekszem, és felhúzom a jobb lábam. Ebben a pozícióban nekem a legelviselhetőbb. Ülve, és háton iszonyatos. Átérzem, sajnállak. Kitartást 🤲🤍

jún. 5. 23:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 A kérdező kommentje:
Köszi, nekem az segít, ha párnát teszek a fenekem alá háton fekve + melegvizes palack a hasamra
jún. 5. 23:45
 4/12 anonim ***** válasza:
28%
biztos leírja majd valaki az okát, de én képtelenségnek tartom hogy csak azért mert késve szeditek be ne hatna... ha beviszel valami gyógyszerhatóanyagot azt feldolgozza a szervezet és elvégzi a dolgát, kapkodnak be más fájdalmaknál is görcsöldót és fájdalomcsillapítókat mikor már bőven tombol, mégsincs az hogy csak ettől hatástalan
jún. 5. 23:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 A kérdező kommentje:
Tényleg nem hat, sokszor jártam már meg, a méhgörcs gondolom másfaja görcs, mint a többi, hiszen szülés közben sem hatna a görcsoldó
jún. 6. 00:02
 6/12 anonim ***** válasza:
55%
2-es vagyok. Vannak olyan gyógyszerek, amikre egyszerűen nem reagálok, pl ilyen nekem a Nolicin, és a No-spa is. De ugyanilyen hatóanyagokra más gyógyszereknél igen. Biztos oka van ennek is, de ezért is írtam, szerintem inkább az határoz, hogy ha nem tud valaki megnyugodni és ellazulni, nem ér sokat a gyógyszer, vagy nem hat elég gyorsan. 🤔
jún. 6. 00:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
77%

Nekem is így van, de inkább azt tapasztalom, hogy hat, de sokkal később és kevésbé. Úgyhogy már az első "nyikkanásra" inkább beveszem a feles cataflamot, és később a fájdalomnak megfelelően emelem az adagot, ha kell.


4-es erre nagyrészt az a válasz, hogy más valamit előre blokkolni, vagy később megállítani. Zárd be az ajtót úgy, hogy nem akar senki kijönni, vagy amikor Mike Tyson akar rajta mindenképp kimenni. Bizonyos állapotban a sejtek kevésbé érzékenyek adott hatóanyagra.


Műtéteknél is ezért van premedikáció, előzetes fájdalomcsillapítás, mert opiodokkal már azelőtt meg lehet előzni a fájdalomérzetet, hogy kialakult volna, ami mindenki számára előnyösebb.


Szülés közben görcsöket is lehet csillapítani, de humán gyógyászatban nem vagyok otthon, nem is annyira szokás (ugye akkor nem történne meg a szülés, ha pedig szükséges, jön a császár). Szarvasmarháknál van, hogy az ellés közben csökkenteni kell a méh simaizomsejtjeinek a tónusát, hogy a magzatot pozícionálni lehessen.

jún. 6. 09:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
70%
Én a múltkor tapasztaltam először azt, hogyha még a hasfájás beleállása előtt beveszem a gyógyszert akkor teljesen tűrhető lesz. Vagy csak szerencsém volt. Pont az első munkanapom napján jött meg ( marha “szerencsés”vagyok) és elképesztően rástresszeltem mert az első nap nagyon szokott fájni a hasam és egyéb panaszaim is vannak. Még mielőtt elindultam volna bevettem egy No-Spa-t és egész nap semmi bajom nem volt 🙏🏼Általában amikor itthon vagyok vagy még tanultam és nem dolgoztam és olyankor jött meg sosem vettem be gyógyszert, mert nem szeretem tömni magam velük, aztán persze többször eljött az a pont, hogy elképesztő módon beleállt és sokkal lassabban vagy nem is hatott a gyógyszer. Tehát én azt mondom, hogy nálam ez bevált; hogy előtte veszem be. De szerintem ez nagyon ember függő dolog.
jún. 6. 10:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 A kérdező kommentje:
Persze, nagyon egyénfüggő, s ráadásul havonta is változik. Néha teljesen elviselhető a fájdalom, máskor meg szinte elájulok a hasfájástól, muszáj fekve maradjak
jún. 6. 12:52
 10/12 anonim ***** válasza:
66%
Nekem is mindig fáj 3 napig de sose veszek be gyógyszert. Már a kislánykori első menzesz óta tűrök, mert akkoriban Aputól soha nem kaptam gyógyszert és már majdhogynem természetessé vált így javult a fájdalomtűrő képességem
jún. 7. 07:58
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!