Kezdőoldal » Egészség » Nők egészsége » Mi lehet az oka, hogy míg a...

Mi lehet az oka, hogy míg a betétet jóval többen használnak, mint tampont, sokan itt mégis a tampont ajánlják?

Figyelt kérdés
Mit gondoltok, miért lehet az, hogy a nők többsége, kb. 70-75 %-a az egészségügyi betétet szereti használni a menstruáció miatt, azonban itt az oldalon sokan mégis fújolnak rá, hogy az kényelmetlen, meg undorító, meg rossz, és a tampon a legjobb, meg az a megváltás? Mi lehet az oka az ellentmondásnak?

máj. 22. 20:08
1 2
 11/17 anonim ***** válasza:
19%
én örömmel olvastam, hogy a nők 75-80 százaléka betétet használ, és csak a maradék 20 százalék nem. azért szerintem egészségesebb és biztonságosabb a betét. jómagam is csak betétet használok, amit a nőgyógyász is jó szemmel néz. Régebben megkérdeztem Őt a tamponhasználatról, hogy halljak egy szakértői véleményt is, és óva intett tőle, azt mondta mindig betétezzek, még ha kényelmetlennek érzem akkor is. hallgattam rá, és szerintem jól is tettem.
jún. 3. 22:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/17 anonim ***** válasza:
68%
11 se nem egészségesebb, se nem biztonságosabb. Megfelelő használat mellett pont ugyanazon a szinten van mindkettő, a helyedben pedig otthagynám ezt a "nődokit" mert jól láthatóan pont ahhoz nem ért, ami a szakterülete kéne, hogy legyen.
jún. 4. 07:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/17 anonim ***** válasza:
75%

#11

Betét, mint “biztonságos”? Ez valami vicc? 😃 semmi más megoldással nem áztam még át, betéttel rengetegszer…

jún. 4. 09:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/17 anonim ***** válasza:
19%

13!


Biztonságos = távozik belőled a vér. Nem tárolod magadban,ami fertőzés veszélyes. Mivel a hüvelyben már vannak baktériumok. Ami a vérben (tampon pl) elkezd szaporodni. És benned van 4-6-8 órát.

Nem egészséges. Nem kell a reklámoknak hinni.


Elhiszem, hogy kényelmesebb. De nem egészséges.


Tudom, hogy a tampon-lobbi le fog pontozni nullára. Az ilyen kérdéseknél rögtön megjelennek.


De nem fogom kockáztatni az egészségemet senki gazdagodása érdekében. Kockáztassák a sajátjukat.

jún. 4. 09:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/17 anonim ***** válasza:
76%

#14

Ja, én úgy értelmeztem hogy az “egészséges” jelződ fedi le az egészségügyi tulajdonságokat, emiatt a “biztonságos”-t úgy értettem hogy megbízható, lehet benne normális életvitelt folytatni anélkül hogy disznóvágás effektet okozna.

Amúgy a tampon szerintem is elég undi és nem kényelmes különösebben, ne aggódj, nem a “tampon-lobbi” bízott meg. 😅

jún. 4. 09:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/17 anonim ***** válasza:
100%

#14-es, óriási tévedésben vagy. Pont, hogy a levegőn, a betéten kezd bomlani a kifolyó vér, a hüvelyben nem éri levegő. Szóval ha valahol rohad a vér, az pont a betét.


Megfelelő (alapvető) higiéniával használva a tampon, kehely semmilyen veszélyt nem jelent.

jún. 4. 10:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/17 anonim ***** válasza:
100%
14 tökéletes példája vagy annak, mikor sem a szülő, sem az iskola nem világosítja fel a gyereket..... A tampon egyáltalán nem rosszabb a betétnél.... Igazából egyik se teljesen egészséges a sok mesterséges anyag miatt, de így a kettő közt megfelelő használat esetén semmi különbség sincs.
jún. 4. 11:37
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!