A méhszájseb fáj?
Anyukám múlt héten volt nőgyógyásznál, és kiderült, hogy méhszájsebe van.
Most este láttam, hogy egy pici vattát is tett a bugyijába, de már rég elmaradt a menzesze daganatos betegség miatt.
Aha értem.
Egyébként nem értem, hogy miért van minden nőnek legalább egy fajta méhbetegsége az életében..🙁
Például egyik barátnőmnek 15 évesen petefészekcisztája volt, és borzasztóan fájt neki.
Akkor ugye anyukámnak méhszájsebe van, most ezeket mind a fertőzések okozzák?
Nem.
Hormonok is. Fogamzásgátló rátesz egy lapáttal.
Sajnos az én anyukámnak is méhszájsebe van, de már harmadjára akarják műteni 15 éven belül. Végre elmondta nekem.
Inkább kellemetlen érzés lehet, de ha nem használ kúpot, vagy nem ecsetelik, akkor egy idő után szerintem fájhat, mert csak gyűlik a kóros váladék, szex közben meg pláne fájhat.
Megkerestem anyukámnak mindent, amit tudni kell róla, azok a rohadék nőgyógyászok pedig szégyelljék magukat, hogy nem foglalkoznak a dologgal, és el se magyaráznak semmit! Nem értenek semmihez!
Nekem állandó, kóros hüvelyi folyásom van, és gondom van a hormonjaimmal is (+ az alacsony progeszteron és ösztrogénszint kb. összes tünete jelen van nálam). Ez logikus, mivel a hüvely természetes flóráját a progeszteron befolyásolja, a hormonzavarok nőgyógyászati problémákat is okozhatnak, és a hormonális ingadozások megzavarhatják a hüvelyflóra egyensúlyát. Én endokrinológushoz járok, ugyanis ők értenek a hormonokhoz, a kókler nőgyógyászok nem, ott mutatták ki a véreredmények ezeket az értékeket.
Mivel sok nőnek szétcs#szték a hormonszintjeit fogamzásgátló tablettával, így rengeteg nő szenvedhet ezzel. Ne is csodálkozzunk, hogy ennyi a méhnyakrákos megbetegedés. Ha bizony sokáig nem kezelik az embert, idővel rossz lehet a cytologiája.
Meg kell szüntetni a gyulladást/fertőzést, helyre kell hozni a hüvelyflóra egyensúlyát, majd egyensúlyba kell hozni felborult hormonháztartást, ugyanis a hormonok felelősek a hüvelyflóra egyensúlyáért is. Ezt levezettem:
Méhszájseb
A méhszájseb valójában nem egy seb, ugyanis ekkor nem áll fenn semmilyen hámhiány, így az elnevezés igencsak megtévesztő. Az állapot során a méhnyak csatornájában lévő hengerhámsejtek “rákúsznak” a méhszáj laphámsejtjeire. A két sejttípus külalakja különböző, így viszonylag könnyű észrevenni, hiszen egyfajta határvonal rajzolódik ki a két rész találkozásánál.
Hátterében az hüvely pH-jának eltolódása okozza, méghozzá a lúgos irányba. Mivel a méhnyak csatornájában lévő hengerhámsejtek csoportja a lúgosabb közeget kedveli, így az a savas közeget igénylő laphámsejtek helyére kúszik. Ekkor a terület ellenálló képessége csökken, így az meleg ágyat képez a fertőzéseknek, gyulladásoknak, ami a “seb” növekedését okozza.
Ez nem külső fertőzés, nem is a higiénia hiánya, ez a gyenge hüvelyflóra miatt lehetséges.
Hormonok
A ciklus első felében (follikuláris fázis - menstruációtól az ovulációig) az ösztrogén dominál, a progeszteron szint alacsony, de ovuláció után (luteális fázis - ovulációtól a menstruációig) az ösztrogén szint csökken, és a progeszteron dominál.
Akkor jön létre ovuláció, ha a tüsző megreped, és átalakul sárgatestté, ami termeli a progeszteront. A sárgatest pedig nem más, mint a petesejt kiszabadulasa után visszamaradt tüsző. A visszamaradt tüsző sárgatestté alakul, ami a progeszteron nevű hormon termeléséért lesz felelős. Szóval a progeszteron csak a peteérés és tüszőrepedés után termelődik. És nem fordítva. A menstruációt a progeszteron szint leesése váltja ki, miután a sárgatest elöregszik, és elpusztul. Ha nincs progeszteron leesés, nincs menzesz.
Ha az egyik hormon túl kevés vagy túl sok, láncreakciót okoz a többi hormonban. A progeszteron esetében az ösztrogénnel egyensúlyban van. Az alacsony progeszteron túl sok ösztrogénhez vezethet.
Mivel az ösztrogén és a progeszteron együtt működik a termékenység és a menstruációs ciklus szabályozásában, az alacsony progeszteronszint az ösztrogénszint emelkedését okozhatja.
A luteinizálóhormon, röviden LH az agyalapi mirigy által termelt nemi hormon. A luteinizálóhormon alapvetően a petefészekre hat, segíti a tüszőérést, és amikor az LH szint eléri a maximumát, megtörténik az ovuláció, a peteérés. A szervezet LH szintje a ciklus során változik.
Az ösztrogén magas szintje kiváltja a luteinizáló hormon (LH) szintjének gyors emelkedését is. Az LH-csúcs az érett petesejt kilökődését okozza a petefészekből - ez a jelentése az ovulációnak.
Hüvelyflóra
A hüvelyt tejsavbaktériumok, azaz Lactobacillusok uralják, ők a hüvely védőgátjai, ami gombákból és baktériumokból állnak. Ha meggyengül a hüvelyflóra, felborul az egyensúly, túlszaporodnak a gombák vagy a baktériumok, ez gyulladáshoz is vezethet. Ritkán még előfordulhat, de ha rendszeresen fennáll a probléma, és hetente-havonta kúpokkal bírja csak ki az ember, pedig hüvelyflóra helyreállítót is használ, ott biztosan nem működik jól ez a védőgát.
A hüvelyváladékot egészséges nőknél szűk határok között mozgó, 3,8 és 4,2 közé eső pH-érték jellemzi, vagyis savas kémhatású. A 4,5 pH feletti érték általában már bakteriális fertőzés jele (túl lúgos). 3,8 érték alatt gombás fertőzés valószínűsíthető (túl savas).
Hormonális egyensúlyhiány
A hüvely természetes flóráját a petefészek által termelt hormonszint befolyásolja. A petefészekben sárgatesthormon, vagyis progeszteron termelődik.
A hormonzavarok nőgyógyászati problémákat is okozhatnak. A hormonális egyensúlyzavar erős vagy szabálytalan menstruációt, hüvelyi szárazságot, elvékonyodó hámréteget, fájdalmas szexet okozhat. A hormonális ingadozások megzavarhatják a hüvelyflóra egyensúlyát, és ha nincs meg az egyensúly, túlszaporodhat a gomba vagy a baktérium, ez fertőzéshez vezethet.
A menopauza az az állapot, amikor a hormonszintek csökkenése miatt a hormonszint ingadozás már nem képes menstruációs ciklust kiváltani. A változókorban a progeszteron és az ösztrogén mennyisége folyamatosan csökken. Ilyenkor - az aktív életkorhoz képest - a progeszteron nagyobb mértékben csökken, mint az ösztrogén. Tehát a menopauza alatt a két hormon egymáshoz való relációja változik, ugyanakkor mindkettőből kevesebb van már, mint korábban.
Barátcserje
A barátcserje a hormonális egyensúlyhiány kezelésére szolgáló gyógynövény. Legfőbb előnye, hogy hormonmentes és természetesen fejti ki hatását. Jelentősen csökkenti a meddőség és a terméketlenség esélyét, megszüntetheti a menstruációs és a menopauzával járó kellemetlen tüneteket.
A barátcserje hormonmentes, de serkenti az agyalapi mirigyet, különösen az LH (luteinizáló hormon) termelődését. Ez közvetve növeli a progeszterontermelést a szervezetben, segít szabályozni a menstruációs ciklust, és javítja a prolaktintermelés szabályozását. A megemelkedett prolaktinszint csökkentése nemcsak a meddő nők számára hasznos, hanem a premenstruációs szindróma (PMS) tüneteitől szenvedő nők számára is. Csökkentheti vagy akár megszüntetheti az alhasi görcsöket, mellfájdalmat, feszítő érzését, a hangulati ingadozásokat, fáradtságot és gyengeséget. A barátcserje hatásos lehet menopauza esetén is.
A barátcserjét gyakran használják a termékenység javítására, különösen akkor, ha a nő nem rendszeresen ovulál. Ez a gyógynövény nagyban hozzájárul a meddőség kezeléséhez, mivel képes szabályozni a prolaktint és a progeszteront, a termékenységben fontos szerepet játszó hormonokat. Helyreállítja a szabálytalan menstruációs ciklusokat, szabályozza a peteérést, így segíti a sikeres fogantatást és a terhességet.
A hormonális egyensúlyhiány, az emelkedett prolaktinszint vagy az alacsony progeszteronszint a menstruációs zavarok és a meddőség leggyakoribb okai.
A barátcserje szabályozza az agyalapi mirigy működését, ezáltal természetesen csökkenti a megemelkedett prolaktinszintet és normalizálja az alacsony progeszteronszintet.
Gyulladáscsökkentő és kifejezetten nagy antioxidáns tartalmú.
A barátcserjét 6 hónapig folyamatosan javasolt szedni, majd ezt követően a menstruációtól a peteérésig szokták ajánlani a fogyasztását. Legyünk türelmesek, mert a barátcserje lassan ható gyógynövény, hatását néhány havi rendszeres fogyasztás, de olykor csak 6-18 hónap után tapasztalhatjuk.
Kapcsolódó kérdések:
Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!