Kezdőoldal » Egészség » Nők egészsége » Menstruáció ilyen irányú...

Menstruáció ilyen irányú változása mire utalhat?

Figyelt kérdés

Több mint 10 évig szenvedtem igen erős fájdalmaktól a menstruációm során. Ezalatt mindig bőséges volt, az első naptól közepesen fájdalmas, mely a 3 vagy 4. napon nagyon erős fájdalommal járt, általában ekkor távoztak belőlem az igen nagy alvadt vérdarabok. Ez mindig pár óra alatt átment rajtam, ezt még kb 2 nap mérsékelt vérzés követte. Sajnos sok évet kihagytam, nem mentem nőgyógyászhoz, de végre augusztusban rászántam magam. Kértem ugye a rákszűrést, meg az általános vizsgálatot, és ultrahang is volt. Itt kiderült, hogy van 3-4 db miómám, amik olyan 30 mm körüliek. Azt mondta a doki, hogy ettől lehetnek a borzalmas menstruációim. Az a fura, hogy a vizsgálatot követően megszűntek ezek a fájdalmak menstruációkor. Tehát 3-szor menstruáltam azóta, mind a 3 sokkal rövidebb ideig tartott, jóval kevesebb vérzéssel járt, és a szokásos alvadt vér-ürülős iszonyatos fájdalom is elmaradt. Ürült valamennyi alvadt vér, de sokkal kisebb darabok, és kevés. Mi okozhatja ezt?


Annyit még tudni kell, hogy P2-es eredmény jött ki a rákszűrésen, majd ezután 2 héttel mégiscsak kaptam egy levelet, hogy 7 napos betadine kúp kúra után meg kell ismételni a vizsgálatot, mert a kenetminőség korlátozott értékű, ki volt pipálva még a egyéb hámelváltozás, zavaró gyulladás, zavaró vér, és a HPV gyanú is. Nov. 6-án megyek újra vizsgálatra.



#menstruáció megváltozása
2023. okt. 27. 18:27
 1/1 anonim ***** válasza:
Valami más betegségben szenved, vagy a mióma távolítás kell
2023. okt. 28. 14:28
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!