Kezdőoldal » Egészség » Nők egészsége » Mire utalhat, ha ezt vettem...

Mire utalhat, ha ezt vettem észre a menstruációmnál?

Figyelt kérdés
18 éves vagyok a menstruációm nagyjából 2-3 éve be van állva 1-2 nap késéssel vagy korábbi érkezéssel jön meg, de sokszor pontosan. Általában olyan 5-6 napig tart, viszont utoljára legalább 8 napig tartott. Emellett néha vannak barnás folyásaim és van olyan is, hogy kevés mennyiségbeny de vér folyik. Ez miért van? Lehet valami komoly ok a háttérben?

2023. jún. 23. 19:42
 1/2 anonim ***** válasza:
Indokolt lenne, hogy bejelentkezzél egy Nôgyògyàszati vizsgàlatra!
2023. jún. 23. 20:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:

Nekem is hasonló közti vérzéseim vannak, néha barna, néha friss piros vér. Veled ellentétben nekem viszont az eleinte hasonlóan rendszeres ciklusaim megnyúltak és kiszámíthatatlanná váltak. És egyre rosszabb lett a helyzet. Rengeteg orvos elhajtott azzal, hogy csak stressz, meg nem voltak hajlandóak kivizsgálni, csak felírták a fogamzásgátlót, amit meg nem akartam beszedni. A kiváltó okot kell megtalálni, ha kell, a századik orvossal. Nálam PCOS gyanús, és az orvos szerint ösztrogén dominancia okozza a vérzéseket. De még nem jutottam el hormonvizsgálatra, ami ezt igazolja.

Ha már voltál nőgyógyásznál, és semmi hasznosat nem mondott, akkor szerintem érdemesebb endokrinológushoz menni, mert a nőgyógyász sajnos nem foglalkozik a hormonokkal. Pedig ha nem lát szervi elváltozást UH-n (mióma, ciszta stb), akkor hormonális oka lehet.

2023. júl. 6. 14:47
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!