Kezdőoldal » Egészség » Nők egészsége » Hogyan zárható ki (vagy...

Hogyan zárható ki (vagy igazolható) a PCO, ha szűz vagyok? Azt olvastam, hogy hüvelyi ultrahanggal diagnosztizálható.

Figyelt kérdés
Vagy tágul annyit a szűzhártya, hogy meg tudják nézni hüvelyi UH-val? Bocs, ha most hülyeséget kérdeztem, fogalmam sincs, hogy mekkora az az eszköz.
2010. okt. 13. 01:06
 1/8 anonim ***** válasza:
Ha szűz vagy szerintem nem hüvelyivel fogja vizsgálni a doki, de megeshet... ultrahang a lényeg. A petefészkeken látható cisztákat keresik ilyenkor. Szerintem egy jó uh-s megtalálja hasival is.
2010. okt. 13. 08:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:

Ha nincs rajtad túl sok felesleg, akkor meg tudja nézni hasi ultrahanggal is. De egyik lány ismerősöm mondta, hogy neki hasi ultrahangon nem látszott semmi, szóval hüvelyivel vizsgálták, pedig szűz volt.

Amúgy nem egy túl nagy eszköz:) Elég vékonyka:D

De mondjuk ha csak ki akarod zárni, akkor ad egy beutalót hormonvizsgálatra, abból már lehet sejteni, hogy baj van-e.

2010. okt. 13. 09:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
Hormonvizsgálat, endokrinológia, valójában nem nőgyógyászati betegség, csak nőgyógyászati problémákat okoz. Az ultrahangtól nem kell félned, ha mégis csinának, attól még szűz maradsz. És elsősorban az egészséged számít.
2010. okt. 13. 09:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat!

Tudom, hogy az endokrinológus tud segíteni a PCO-n, de igazából nem tudom, hogy az van-e nekem, csak megijedtem, hogy eseteleg amiatt hosszú a ciklusom. Szóval gondolom ilyenkor előbb nőgyógyászhoz kell menni, aztán ha beigazolódik, hogy amiatt hosszú a ciklusom, akkor utána endokrinológushoz. Vagy rosszul gondolom?

2010. okt. 13. 10:01
 5/8 anonim ***** válasza:
A PCO-nak nem csak ez a tünete, hanem tünet együttese van. Cukoréhség, rossz cukorgörbe, zsíros haj, zsíros bőr, pattanások,hasi fájdalom, vérzészavar sok tünete van, de ehhez is előbb nőgyógyász kell, egyáltalán nem biztos, hogy PCO-d van.
2010. okt. 13. 11:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:

Igen, tudom, hogy nem biztos, azért írtam azt, hogy hogyan zárható ki vagy hogyan igazolható.

Viszont a bajszom is befeketedett, megerősödött, és szakállam is lett. De nem pár darab, hanem 30-40 szál. :-s

2010. okt. 13. 11:49
 7/8 anonim ***** válasza:
Ennyi alapján "sima" hormonzavar is lehet, nem biztos, hogy PCOS. Mindenképpen menj el nőgyógyászhoz, és mondd meg neki, hogy szűz vagy. Mindent meg fog mondani.
2010. okt. 13. 14:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:

Remélem igazd van és csak hormonzavar...

Köszi a választ!

2010. okt. 13. 15:05

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!