Kezdőoldal » Egészség » Nők egészsége » Mi az oka annak, hogy a...

Mi az oka annak, hogy a lányoknak mindig sokkal gyakrabban kell wc-re (pisilni) menni, mint a fiúknak?

Figyelt kérdés
Nekem sok barátnőm volt már, de mindegyiküknél megfigyeltem, hogy kb. 3 szor mennek wc-re az alatt, míg én csak egyszer. Mikor kirándúlni megyünk többen, a lányok már 2-3 óra után mondják, hogy álljunk meg. Koncerteken én még sosem mentem be egy toi toi vécébe, de nekik mindig be kell menni, pedig sokkal kevesebbet isznak, mint a fiúk. Ja, és nem felfázás, vagy tamponcsere, és mégis kell.... Azt nem értem, hogy lehet-e ekkora anatómiai különbség fiú-lány között? _Ennyivel kisebb lenne az ő húgyhólyagjuk, vagy lelki okai lehetnek inkább. Létezik olyan lány, aki pl. 8 órát is kibír, én ilyennel még nem találkoztam. Nem cikizem őket, csak nem értem ezt az egészet. Szerintetek mi ennek az oka? Köszi!
2008. dec. 29. 16:41
1 2
 11/17 anonim ***** válasza:
Eléggé érdekes a dolog, ezen én is gondolkoztam már. Én lány vagyok, napi 3 csésze kávé megvan, de utána nem bírok ki fél óránál többet, mert úgy érzem, hogy mindjárt bepisilek. Sörrel ugyanígy vagyok. Napi 2 liter vizet megiszom, de ha hosszabb buszos utazásra megyek, már előtte nap alig iszom, nehogy miattam klelljen megállni. (volt már rá példa) Szeritnem egyzerűen cska azért van, mert gyorsabb a kiválasztásom, semmi több. Bár az, hogy a lányok minden lehetséges helyen elmennek pisilni, inkább pszichológiai dolog lehet.
2008. dec. 30. 20:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/17 A kérdező kommentje:
Harmadik válaszolónak: Szokott reggel kávét inni, de nem ezzel függhet össze a dolog, mert napközben, este épp olyan gyakran kell neki inkább a hideg ami tovább ront a helyzeten.
2008. dec. 30. 22:12
 13/17 A kérdező kommentje:
A negyedik válaszolónak: Nálunk is az a helyzet, hogy nekem "sosem kell" és a barátnőm pedig szintén kibír 5 órát mint te, csakhogy ebből ő az utolsó 2-3 órát már tartogatja, mert a felénél már kellene neki pisilni. persze a tartogatás nem egészséges, de ő meg nem akar 2 óránként szaladgálni, inkább visszatartja még. vajon mit lehetne tenni, hogy ne legyen nála ilyen gyakori az inger??? Ezen ki tudna segíteni??? - Ja és nem iszik túl sokat, nem ez a baj.
2008. dec. 30. 22:18
 14/17 A kérdező kommentje:
Ötödik válaszolónak. - Szerintem, ha sokat iszol, akkor természetes, hogy elég hamar kell pisilned. De, ha nem és mégis gyakran kell, az nem természetes dolog. A páromnál is így van, de az a kérdés, hogy lehet-e ezen segíteni? felfázva sincs, semmi ilyesmi, nála mindig így volt, hogy gyakran kellett neki. Ezt úgy tudja kompenzálni, hogy viszont még sokáig tudja tartogatni, ami megint nem egészséges. Szóval mit lehet tenni, hogy ritkábban kelljen. Neked nem jutott valami eszedbe? - vagy orvoshoz kéne menni?
2008. dec. 30. 22:24
 15/17 anonim ***** válasza:
Szerintem ez ellen nem lehet sok mindent tenni, nem hinném, hogy valami rendellenesség a probléma. Mindig így volt vele? Mert lehet, hogy most már azért is, mert túl sokat foglalkozik vele, mert nem akar neked kellemetlenséget okozni vele és ezen stresszel. (Ötödik válaszoló)
2009. jan. 1. 20:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/17 A kérdező kommentje:

- Igen mindig így volt vele, bár pl. hidegben, stb tovább romlik a helyzet, és még gyakrabban kell neki. Szerintem is sokat stresszeli magát ezen, és inkább tartogatja még sokáig, hogy még se olyan sűrűn menjen..

Persze ez tudom, hogy nem jó. Nem tudom ki tudna segíteni (doki, valami intimtorna?) de attól tartok, ha még ezt is mondogatom neki, akkor az talán még tovább stresszeli őt. Lehet, hogy inkább hagyni kéne az egészet, hiszen ez nem betegség, csak kellemetlenség. Vagyis talán jobb belenyugodni, hogy kb 2 óránként kell neki? - Csakhogy ez nem mindig megoldható, és ilyenkor visszatartással húzza ki 4-5 órán át, ami nem egészséges.

Nem tudom mi a megoldás?

2009. jan. 2. 22:39
 17/17 anonim ***** válasza:
Van anatómiai háttere is: a lányok húgyhólyagja kisebb mint a fiúké. Kb. vagy 100-200 ml-el kisebb a húgyhólyagjuk, mivel náluk ráborul a méh.
2009. máj. 27. 14:40
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!