Kezdőoldal » Egészség » Nők egészsége » Mi az oka annak, hogy a...

Mi az oka annak, hogy a lányoknak mindig sokkal gyakrabban kell wc-re (pisilni) menni, mint a fiúknak?

Figyelt kérdés
Nekem sok barátnőm volt már, de mindegyiküknél megfigyeltem, hogy kb. 3 szor mennek wc-re az alatt, míg én csak egyszer. Mikor kirándúlni megyünk többen, a lányok már 2-3 óra után mondják, hogy álljunk meg. Koncerteken én még sosem mentem be egy toi toi vécébe, de nekik mindig be kell menni, pedig sokkal kevesebbet isznak, mint a fiúk. Ja, és nem felfázás, vagy tamponcsere, és mégis kell.... Azt nem értem, hogy lehet-e ekkora anatómiai különbség fiú-lány között? _Ennyivel kisebb lenne az ő húgyhólyagjuk, vagy lelki okai lehetnek inkább. Létezik olyan lány, aki pl. 8 órát is kibír, én ilyennel még nem találkoztam. Nem cikizem őket, csak nem értem ezt az egészet. Szerintetek mi ennek az oka? Köszi!
2008. dec. 29. 16:41
1 2
 1/17 anonim ***** válasza:
100%

Hát nem tudom, én valami mutáns lehetek, mert van, hogy 10-12 órákat is ki kell bírnom, és lám, sikerül. :-)


Egyébként a lányok (nem tudom, csak ők-e, és ha igen, miért pont ők) elég hamar megtanulják, hogy nem akkor pisilünk, amikor kell, hanem amikor lehetőség van rá, de akkor mindenképp, még akkor is, ha nem kell. Mert ki tudja, mikor lesz rá lehetőség..de ennek a magyarázatát már másra bízom.

2008. dec. 29. 16:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 anonim ***** válasza:
100%

Én is lány vagyok és akár 8 orát is kibirok, ha nagyon muszáj, de általában 4-5 oránként megyek,ha itthon vagyok is.Pedig napi 2,5 liter folyadék megvan.Amugy nem tudom mi lehet az oka.De volt egy haverom aki ha elmentunk sorozni,srác létére minden orában min. 1x kiment,mi meg 1 este alatt 2x-3x.

Passzolom:D

2008. dec. 29. 16:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/17 A kérdező kommentje:
Első válaszolónak: Hogyan lehet, hogy 10-12 órát ki KELL birnod? Olyan helyen dolgozol, vagy mi? Egyébként megértem, hogy nektek csajoknak komplikáltabb ez a dolog, nem tudjátok bárhol megoldani, mint mi. 10-12 órát én is ki tudok birni, de lánynál idáig nem láttam ilyet. Ezek szerint vannak kivételek. :)))))
2008. dec. 29. 22:06
 4/17 A kérdező kommentje:
Második válaszolónak: köszi a választ! Szóval ez azt jelenti, hogy 4-5 óra után érzed, hogy pisilned kell, de ha ezt nem teheted akkor tudsz még várni további 3-4 órát? Én is tapasztaltam sokszor, hogy a lányoknak nagyon sűrűn kell, viszont ha nem tudnak elmenni, akkor még órákig vissza tudják tartani, ha nagyon muszály. Viszont engem az is zavar, ha tudom, hogy kell neki és tartogatja, és ekkor mondom neki, hogy menjen már el, de akkor meg állandóan wc-re rohangálnak, ami megint csak kiakaszt. Jó, persze nem haragszok rájuk, de ez egy ördögi kör, nem? Te 4-5 óra után kezded tartogatni, táncikólni, de képzeld, ha a barátnőm már 2-3 óra után elkezdi ezt. Persze utána még bírja, de észreveszem, és zavar. Nem segítene neki valami intimtorna, hogy ne kelljen neki olyan sűrűn pisilnie? Ez segíthetne vajon?
2008. dec. 29. 22:22
 5/17 anonim ***** válasza:
Szerintem éppen meg lehet probálkozni intim tornával is.Vagy ha pisil probálja meg visszatartani aztán megint elengedni párszor,hátha az segít.Egyszer még hasznos is lehet.Én vendéglátásban dolgozom és sokszor nem nagyon van idő kimenni.Szoval 4-5 orát lazán kibirok még kell,de tovább is ha nagyon muszáj.A másik meg, hogy a vesédet tönkreteszi, ha nem mész amikor kell,de ez már másik dolog.
2008. dec. 30. 09:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/17 anonim ***** válasza:
Az első válaszoló vagyok, igen, végülis a munkám eredménye, külföldön dolgozom, de elég gyakran járok haza kocsival, fiú társasággal, hát nem állhatunk meg minden bokorban. :-) Persze ilyenkor kevesebbet iszok, úgyhogy nem fenyeget a bepisilés veszélye. Megszoktam, hogy akkor pisilek, amikor lehet, nem akkor, mikor kell.
2008. dec. 30. 12:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/17 A kérdező kommentje:

A második válaszolónak:A barátnőmnak is emlitettem, és közben el is gondolkodtam ezen az intimtorna témán.Nála nem is az a gond, hogy nem tudja visszatartani, hanem hogy túlságosan hamar kell neki, akár két órára rá, hogy wc-n volt. Ha nem otthon vagyunk, akkor ilyenkor se szól, szerintem nem akar bosszantani, hogy már megint kell neki, hanem inkább tartogatja még vagy 2 órát, esetleg többet. Előbb utóbb észreveszem ezt rajta, és én mindom már, hogy menjen ki, vagy megállunk a kocsival stb. mert zavar az is, ha tudom, hogy tartogatja, mert biztosan nem jó neki. Szóval, ha elkezdi ezt az intimtornát, akkor attól félek, hogy még inkább tartogatós lesz. Vagy szerinted ez arra is jó, hogy ritkábban kelljen az embernek pisilni, mert szerintem inkább azt kéne elérnie, hogy ne kelljen olyan sűrűn, és utána ne kelljen annyit tartogatnia. Erre van megoldás??

Veled kapcsolatban meg annyit, hogy nem semmi, hogy 4-5, vagy még több órán át kell tartogatnod. Ennyire nincs idő elmenni a vendéglátásban, mert az szörnyű lehet. Volt, hogy én is ennyi ideig tartogattam, de akkor már fájt az egész hasam, majd szétrobbantam. Hogy tudsz így még dolgozni is, neked nem fáj olyankor nagyon. A te vesédnek is káros lehet, vigyázz! Bocs, hogy hosszű voltam!

2008. dec. 30. 14:01
 8/17 A kérdező kommentje:

Az első válaszolónak: - Akor te is olyan vagy, mint az én barátnőm, mivel ő is akkor megy amikor lehet, nem akkor amikor kell. :) Csak az a nagy különbség köztetek, hogy 12 órát is kibírsz, addig a drágámnak kb 2 óránként (ebben a hidegben esetleg óránként is ) kellene mennie. Ő ilyenkor nem szól, mert cikinek tartja már, meg bosszantani sem akar vele(egy idő után azért észreveszem, hogy kell neki)és ha nem mondom már, hogy akkor inkább menjen ki, akkor inkább visszatartja sokáig, mert visszatartani még sokáig bírja, akár még órákig is. Persze tudom, hogy ez rossz lehet neki, ezért is zavar, ha tudom, hogy visszatartja. De csaknem mindig ez van. Ha ebben a hidegben elindulunk vásárólni, az áruházban már látom rajta, a mozgásán, hogy kell neki. De nem mondja, és nem is ismeri be, csak ha erősen rákérdezek. Van hogy azt mondja, hogy ne törődjek vele, mert kibírja, és tényleg ki is bírja még órákig, és végűl is mindent el tudunk intézni, sose volt olyan, hogy bepisilt volna, vagy ilyesmi. :))) Csak hát baromi rosz lehet neki, és nekem is, mert tudom, hogy rosz neki.Ha még olvasod amit írok, esetleg nem tudsz olyan módszert, ami abban segít, hogy ne kelljen olyan sűrűn pisilnie? Intimtorna jó erre szerinted? - Vagy az csak a visszatartást erősíti, és nem ritkitja a pisilések számát? (Orvoshoz menni ezzel cikinek tartja.)


Veled kapcsolatban: Nem valami figyelmesek azok srácok, hogy 12 órán át nem kérdeznek meg egy lányt, hogy nem-e kéne megállni..? Ha neki kéne, biztos megállnának. Legközelebbinkább szólj, mert nem jó tartogatni, és igyál több vizet!

2008. dec. 30. 14:36
 9/17 anonim ***** válasza:

Csak egy ötlet: nem lehet, hogy túl sok kávét vagy energiaitalt fogyaszt? A koffein nagyon erős vizelethajtó. Én fiú vagyok, én is akár 12 óráig kibírom. De reggelente egy nagy bögre kávéval indítok, és amíg az el nem fogy, óránként kell kimennem, de lehet, hogy még gyakrabban - sosem mértem :).


Az intim torna valóban a tartogatást tenné sikeresebbé.:)) Az anyagcserét befolyásolni már nem ilyen egyszerű.

2008. dec. 30. 17:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/17 anonim ***** válasza:
Pár nappal ezelőtt én is ezen kezdtem el gondolkozni, mert amikor a barátommal együtt vagyunk, van hogy én 3x is elmegyek wc-re míg ő egyszer sem. Pedig többet iszik mint én, és nem vagyok felfázva vagy ilyesmi. Én max 5 óráig bírom ki, aztán már nagyon muszáj. De az is igaz, hogyha egy kirándulás vagy túra közepén meglátunk egyett, még akkor is elmegyünk ha nem kell, mert tudjuk hogy pár óra vagy pár perc múlva úgyis kell majd =)
2008. dec. 30. 19:40
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!