Kezdőoldal » Egészség » Nők egészsége » Mit éreznek a nők menstruációk...

Mit éreznek a nők menstruációkor? Milyen tünetek vannak? Mire kell számítani? Meg lehet szokni?

Figyelt kérdés

Gyakorlatias, kézzel fogható példákra van szükségem.

Ne azt mondjátok, hogy túl lehet élni, meg ilyenek. Köszönöm.



2023. ápr. 11. 19:52
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
50%
Sokfélék. Kisebb fájdalom, egy-két órai elviselhető, kezelhető fájdalom, egy kellemetlen este szinte mindenkinek van, főleg azoknak, akik még nem szültek. A (nagyon) fájdalmas menstruáció nem normális, nem "túl kell élni", hanem ki kell vizsgálni. Leggyakrabban endometriózis áll a háttérben, amit mostanában kezdenek igazán kutatni, felfedezni.
2023. ápr. 11. 20:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
77%

Kézzel fogható?


Petefészekbe nyilalló fájdalom. Néha mintha érezni vélném, hogy elkezd leválni a méhnyálkahártya. Mintha belülről cincálnák a méhem.

Úgy érzed, leszakad a lábad az ólmos fájdalomtól. Mindkettő.

Úgy érzed, az egész tested egy ólomgolyó. Bármit csinálni k*rva nagy erőfeszítéssel jár.

Örökös félelem a felállástól, folytonos hátra pillantás nem e hagytál nyomot magad után, félelem a tüsszentéstől, imádkozás hogy amit egy deci vérnek éreztél, az ne annyi legyen és reménykedesz hogy felfogta a betét, nem pedig mellé folyt.

2023. ápr. 11. 20:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:
71%
Szerintem borzasztó. Nyilal a hasamba a fájdalom, a görcsöket is érezni, ha tapogatom a hasam, ha bent van a tampon sokszor, olyan görcs hasít alulról, hogy ülni nem bírok, az első napon f.sok folyamatosan és átszakadok kb a fájdalomtól.
2023. ápr. 11. 20:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:
27%
Van, amikor késik a stressztől 1 hetet. Első nap nagyon rossz, gyógyszert kell bevennem hozzá, és vérzek durván. Szerencsére a gyógyszernek hála elviselhető a következő napok, nem érzek szinte semmi fájdalmat. Anélkül olyan, mintha minden egyes másodpercben hasba vágnának. Ilyenkor ideges és ingerlékeny vagyok, nincs motivációm. Meg lehet szokni. :D
2023. ápr. 11. 20:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:
55%

Az rossz benne még, hogy napokkal előtte fel vagyok puffadva, mintha köveket cipelnék a hasamban. És amikor megjön, akkor olyan erős, hogy napokig óránként kell mosakodnom. Pláne mozgás közben, akkor állandóan érzem, hogy folyik ki a hüvelyemből és nem tudom visszatartani.


Egyébként meg a koncentráció teljes hiánya, olyankor munkaképtelen vagyok agyilag.

2023. ápr. 11. 20:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:
67%

Mindenkinel más, ezért csak a magam nevében írom.

Nekem van előtte PMS (=premenstruációs szibdróma, menzesz előtti tünetek). Ilyenkor nagyon-nagyon fáradt vagyok, függetlenül attól mennyit alszok, van hogy már ájulásközeli szinten, stresszesebb, irritáltabb, meg állandóan szomjas. Ja meg zabálom a sok édes meg zsíros snacket. Van hogy hiába vagyok álmos nem tudok aludni az istennek se.

Nálam ezek miatt mikor megjön, az már megkönnyebbülés. Addig nem tudtam aludni, vagy nehezen, vagy nem volt pihentető, miután megjött, az első 2-3 napban úgy alszok mint akit benyugtatóztak.

Izzadékonyabb vagyok (pms-kor meg menzesz alatt is).

Görcsölni szerencsére ritkán szoktam, de mikor igen, akkor se teljesen a hasam fáj, hanem a csípőm, derekam, keresztcsontom, szeméremdomb területe egyszerre, van hogy a lábba sugárzik.

Sajnos én a tampont nem bírom (sztem érzékenységem vagy allergiam van vagy passz) egy óránál tovább, ezért azt csak végszükseg esetén (pl strand)n amúgy 98%-ban betétet használok. Ott előfordul, hogy érzed, hogy folyik, általában sok ülés vagy fekvés után pl reggel.

Meg lehet szokni ne aggódj! ;)

Nekem az első alkalom pont akkorra esett mikor rokonom esküvőjén koszorúslány voltam. Nagyon paráztam, hogy a hosszú ruhával hogy lesz ez, de rendben ment minden. :)

2023. ápr. 11. 20:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:
49%
az élmény ahogy befolyik a vér, mintha bepisilnél
2023. ápr. 11. 20:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:
24%
#6 milyen tünetek vannak nálad egy óra után a a tampontól?
2023. ápr. 11. 20:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:
34%

8

Nem egy óra után, hanem azonnal. Egyrészt szétfeszülök már a legkisebb mérettől is (nőgyógyi szerint nem kéne, mert nem vagyok szűk), meg éget, fáj.

Plusz érzelmileg se bírom, ok nelkül felkavar nem tudom mitől (megjegyzem nőgyógyaszati vizsgálat is).

A 30-60 perc úgy jön össze hogy összeszorított fogakkal kibírom. Van amikor könnyebben van amikor nehezebben.

Ez van. 😕

2023. ápr. 11. 20:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 Metionin ***** válasza:
49%
Nekem kétfajta fájdalom szokott lenni. Az egyik, amikor mintha jó alaposan megcsavarnának, összeszorítanának ott belül minden szervet, ez időközönként jön, egyre erősebb, majd enyhül, szünetet tart és újra. Sokszor levegőt sem kapok, amikor jön. Közben tompán, ólmosan folyamatosan fájnak a combjaim, a derekam. Mielőtt gyógyszert kezdtem szedni, hányingerem is volt mellé. A másik típusú a hirtelen, szúrásszerű fájdalom, ami néha egészen a hüvelybe is lenyilall, na ez főleg akkor fantasztikus, amikor állok valahol pl. buszon vagy boltban a sorban és úgy kell igyekeznem, hogy nehogy összeessek vagy ha épp beszélek valakihez, hogy ne látszódjon. Ami nem fájdalom, csak szimplán idegesít, az az, hogy nem lehet a vérzést visszatartani, mint a pisit, az csak jön.
2023. ápr. 11. 21:11
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!