Kezdőoldal » Egészség » Nők egészsége » Hogyan lehetne chlamydia...

Hogyan lehetne chlamydia gombám, ha nem voltam együtt a párommal?

Figyelt kérdés
Most van a 3. fertőzésem 2 hónap alatt. Kaptam már rá Cns kúpot, majd klion d kúpot, most megint cns-t. Elmentem magándokihoz, hogy háta többet tud mondani, de aztmondta valószínű, hgoy chlamydia gomba. Aminek utána néztem és nemi úton terjed. De mi nem voltunk együtt a párommal 2 hónapja, neki meg volt ilyen vizsgálata 2 hónapja és az negatív lett, ami azt jelenti, hogy akko nekem sem volt. Hogy lehetne akkor most nekem? SEgíteni fog attól a kúp és a kenőcs amit felírt?
2010. okt. 8. 11:45
1 2
 11/16 anonim ***** válasza:
Nem, a kúpot írta föl gombára, azt elég akkor elkezdeni használni, ha elfogyott az utolsó tabletta is. Megkérdezhetem, mi a tabletta neve?
2010. okt. 8. 18:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/16 A kérdező kommentje:
A tabletta neve Sumamed S 500, ebben 2 db gyógyszer van, és mindkettőnknek kell venni, kettő db nekem kettő a páromnak. És akkor ezt a gyógyszert kúp előtt vagy után vegyem be. A kettőt egyszerre kell bevenni azt mondta a doki, tehát ez egy nap.
2010. okt. 11. 11:45
 13/16 anonim ***** válasza:
kenettenyésztés volt? ha nem, akkor sürgősen válts orvost, mielőtt minden szarra kezel, ami nincs is...nem mellesleg a sumamed antibiotikum, chlamydiára nem hat
2010. okt. 11. 21:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/16 anonim ***** válasza:

Előző, hogy adhatsz tanácsot, ha nem értesz hozzá?

Egyébként, ha valakinél néznek chlamydiát, akkor szerintem kenetet alap, hogy vettek tőle. Általában ebből derül ki, hogy valakinek van gombája. A gombán kívül még két bacit mutatnak ki egy sima kenet tenyésztésnél. Ha a többi fertőzést akarja valaki megnézetni, akkor külön kell kérni, amit PCR módszerrel mutatnak ki (kicsit más, mint egy sima tenyésztés).

A sumamed egy széles spektrumú antibibiotikum, ami biztosan hatásos a Chlamydia trachomatis ellen is, remélem, hogy attól már tényleg rendbejössz.

Nem tudtam, hogy csak egy napos a kúra, így utána nyugodtan felteheted a kúpot. Csak azért írtam, hogy a gomba ellenit a végén szedd be, mert ugye az antibiotikum nemcsak a káros bacikat öli meg, de a jókat is, így gyakran a hatására a gomba is elszaporodik a szervezetben. De így minden ok lesz, jó lett volna gomba ellen tablettában is gyógyszer (de tudsz venni canestent vény nélkül), mert nemcsak a hüvelyben szaporodik el a gomba, hanem az egész szervezetben és ha nem írtod ki teljesen, előbb utóbb rá mehet megint a hüvelyedre. De remélem, nem kerül rá sor, evégre a dokid tudja, mit kell kiírni.

2010. okt. 12. 06:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/16 anonim ***** válasza:
A Chlamydia NEM gomba!
2010. nov. 25. 19:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/16 anonim ***** válasza:

Mellesleg antibiotikum jó csak a chlamydiára!!Ha tudatlan vagy inkább ne írj

!Amúgy meg tényleg nem gomba:D

2013. szept. 12. 21:55
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!