Kezdőoldal » Egészség » Nők egészsége » Hogyan lehetne chlamydia...

Hogyan lehetne chlamydia gombám, ha nem voltam együtt a párommal?

Figyelt kérdés
Most van a 3. fertőzésem 2 hónap alatt. Kaptam már rá Cns kúpot, majd klion d kúpot, most megint cns-t. Elmentem magándokihoz, hogy háta többet tud mondani, de aztmondta valószínű, hgoy chlamydia gomba. Aminek utána néztem és nemi úton terjed. De mi nem voltunk együtt a párommal 2 hónapja, neki meg volt ilyen vizsgálata 2 hónapja és az negatív lett, ami azt jelenti, hogy akko nekem sem volt. Hogy lehetne akkor most nekem? SEgíteni fog attól a kúp és a kenőcs amit felírt?
2010. okt. 8. 11:45
1 2
 1/16 anonim válasza:

Ezt ajánlom:


[link]

2010. okt. 8. 12:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 anonim ***** válasza:
Nem mindig eleg csak kulsoleg kezelni, belsoleg is kellene es akkor szunnek meg a panaszok.
2010. okt. 8. 12:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 anonim ***** válasza:
Sajnos gombát el lehet kapni wc-n is. Hozzáérsz (ráülsz? én soha), megfogsz valamit (kilincs), magadhoz érsz. A tisztasági betétek (főleg az illatosak) is okozhatnak gombát. Az intim törlőkendők, hüvelyöblítés is. Ha szedtél antibiotikumot, az is.
2010. okt. 8. 13:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 anonim ***** válasza:

Ja, nemespenészes sajtok (Márvány sajt, Camambert) is.

Mondjuk az nem Chlamydiát okoz szerintem, de ha nem csináltak tenyésztést, nem is biztos, hogy az van.

2010. okt. 8. 13:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 A kérdező kommentje:
Most ettől a dokitól kaptam gyógyszert is amit nekem és a páromnak is be kell venni, plusz a kenőcs plusz a cns kúp, úgyhogy nagyon remélem hogy segít. Tudom hogy fertőzést sok helyen el lehet kapni de chlamydiát csak nemi úton. Ezért vagyok benne egyre bizonytalanabb, hogy jót állapított meg, mert nem voltunk együtt a vizelet vizsgálata óta, amikor ugye negatív lett chlamydiára is.
2010. okt. 8. 14:54
 6/16 anonim ***** válasza:

A Chlamydia kiterjed az egész szervezetedre, így nem elég a kúp, egy teljes kezelés kell. A dokit nem értem, miért csak kúpot írt föl. Így mostmár még ellenállóbbá vált, a gomba meg a kezelés miatt jelentkezett, azt könnyű kikezelni, de a Chlamydia után kell mindenképpen a végén. És azt sem értem, hogy miért cns és klion kúpot írt föl, tudtommal egyik sem jó chlamydia ellen. A metronidazol szerintem nem a legjobb, sőt nem jó ch. ellen. Válts orvost szerintem és kezeltesd ki, csak megfelelő kezelés kell ellene és rendbejössz.

Egyébként nemi úton terjed, lehet, hogy a párod elkapta tőled, csak még nem mutatja ki nála a vizsgálat, mert még nem alakult ki, korai volt, vagy az is lehet, hogy el sem kapta. Teljesen mindegy egyébként, ha voltatok együtt, jobb, ha ő is megkapja a kezelést, biztos, ami biztos.

2010. okt. 8. 15:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 A kérdező kommentje:

Mit értesz teljse kezelés alatt? Mit lehet már ennél is többet kezelni? MOndom, hogy nem csak kúpot kaptam hanem szájon át bevehető tablettát és kenőcsöt is.

"Így mostmár még ellenállóbbá vált, a gomba meg a kezelés miatt jelentkezett, azt könnyű kikezelni, de a Chlamydia után kell mindenképpen a végén." - ezt nem értem.

Hova váltsak már orvost ő már a harmadik orvos volt, és ő magándoki volt, tehát ezeket nem ingyen mondta el, és írta fel.

Nem lehet rögtön kimutatni a chlamydiát? El kell telni valamennyi időnek, hogy kimutatható legyen?

És mint írtam ő is kap gyógyszert ugyan azt mint én.

2010. okt. 8. 15:58
 8/16 anonim ***** válasza:

Ne aggodj, valoban most kaptal megfelelo kezelest.


Meg annyit tudsz segiteni, hogy elkezdesz gyogynoveny teakat inni, mivel ezek is segiteni fognak.

Csalantea es koromvirag teat kellene fogyasztani es ezt szinten fogyaszthatja a parod is.

2010. okt. 8. 17:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 anonim ***** válasza:

A megfelelő kezelés azt jelenti, hogy olyan antibiotikumot kapsz, ami hatásos a Chlamidiával szemben. Remélhetőleg, mostmár minden rendben lesz.

Ne haragudj, nem vettem észre, hogy kaptok szájon át is gyógyszert.

Úgy értettem a gomba elleni kezelést, hogy azt a végén érdemes kezelni, remélem az új dokid is így írta ki, mert hiába kezeled egy időben az antibiotikum kúrával, nem fog eltűnni, pont az antibiotikum miatt. Szóval, a lényeg, hogy a gomba elleni gyógyszert (érdemes azt is tablettában szedni) a kezelés végén szedd be. Így, biztos, hogy hatásos lesz.

Kimutatni a Chlamydiát csak a fertőzés után 1-3 héttel lehet, de ez sem minden esetben igaz. Sokszor "megbújik" és ki sem lehet mutatni. Szóval, érdemes a partnert is kezelni, a negatív eredmény ellenére is.

2010. okt. 8. 18:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 A kérdező kommentje:
Tehát a kúpok elhasználása után vegyem csak be a tablettát amit írt?
2010. okt. 8. 18:08
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!