Kezdőoldal » Egészség » Nők egészsége » Ha valaki fogamzásgátlót...

Ha valaki fogamzásgátlót szed, plusz PCO szindrómája van, és három hete volt a párjával, akkoris max egy cseppnyire ment el benne, sőt azóta még megvonásos vérzés is volt attól még lehet terhes?

Figyelt kérdés

persze én szedtem bogyókat, és tényleg három hete voltam párommal, de a menzikor nem egy hét szünetet hagytam hanem kettőt, mert csak most mentem kontrollra belgyógyászhoz kai felírhatja, és azthittem hogy már többet nem kell szednem, mer múltkor még azt mondta. És mivel csak most van fizum, és felírta megint, csak most tudtam kiváltani. Tehát még egy hétk ihagyás, de közbe nincs szex, és a menzi a szex után volt, attól még lehetek babás?

hasmenés hányás sem volt közbe, maitől a bogyók ne szívódnának fel. Igaz tesztet nem csináltam még. De folyton zabálok, igaz nem hízok inkább fogyok, fura ételeket kívánok, és mindentől émelygek.


2010. okt. 8. 07:03
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
szerintem csak beképzeled
2010. okt. 8. 07:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
azonnal tesztelj!, ha pozitív akkor tessék abbahagyni a tablettát!!!
2010. okt. 8. 07:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 A kérdező kommentje:

nem gondoltam eddig terhességre, a munkatársaim cseszegetnek h az lehet, meg hogy ne bízzak benne, hogy bogyó mellett nem lehetek babás, meg hogy van terhesség közbe is vérzés néha. Van aki észre se veszi, hogy terhes, mer semmi tünet.

Csak nem tudom hogy ez a nem megszokott hányinger, meg étvágy és hangulatingadozás mitől lehet? És legfőképpen a savanyú ubit kívánom sok kaporral :) és a sós ételeket, most pl a krumplipürét párolt mexikói vegyes zöldségekkel

eddig ittam kávét, és most tökre undorodom tőle, még a selyemcukortól is majdnem berókáztam :(

2010. okt. 8. 08:43
 4/12 anonim ***** válasza:

Jól értem, hogy nem 7, hanem 14 napot hagytál ki a tabival, és ebben a szünetben volt szex? Bakter... Az első héten kihagyott tablettáknál a legnagyobb az esély a terhességre, te meg 7 tabit hagytál ki...

Azonnal tesztelj!

2010. okt. 8. 10:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:

Én a te helyedben vennék tesztet(ne egyet vegyél min 2)

Ha negatív megnyugszol,ha pozitív akkor hamarosan bővül a család :)

2010. okt. 8. 11:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
PCOnál alapból elég nehéz teherbe esni. Viszont ha úgy hatott a tabletta, ahogy vszínűleg az orvos is reméli (beindult tőle a peteérésed), akkor simán lehetsz terhes. Csinálj tesztet.
2010. okt. 8. 14:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 A kérdező kommentje:
Nem! nem 2 hgetes zsünetbe szexeltem, hanem 3-4 hete szexeltem, és múlt héten menstruáltam, és mult héten meg ezen a héten nem szedtem bogyót, de tegnap elöttől meignt szedek :)
2010. okt. 8. 20:42
 8/12 anonim ***** válasza:
teszteltél már??? már 400 ft-ért lehet tesztet venni!!!
2010. okt. 9. 12:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:

Ha 4 hete szexeltél és azóta megjött, nem vagy terhes. Viszont ha kihagytál 2 hetet, valószínűleg nem vagy védett ebben a ciklusban.


Mellesleg a fogamzásgátló NEM indítja be a peteérést. Ellenkezőleg: leállítja. Ilyenkor nincs menstruáció sem, csak megvonásos vérzés.

2010. okt. 12. 11:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:

85%-os: Nyilván én sem arra gondoltam, hogy amíg szedi, beindítja. De a PCO általában magas tesztoszteron szinttel jár. Egyes fogamzásgátlóknak pedig (Pl. Diane, Cyprmomix) antiandrogén hatása van. Ezért kúraszerűen szokták adni (pl. fél évig), és akkor van rá esély, hogy a tabiszedés abbahagyása után is lent marad a tesztoszteronszint, és beindul a peteérés.


Kérdező: A tabit ne szedd össze vissza. Ne hagyj ki két hetet, mert baromira egészségtelen. Vagy szedd normálisan, vagy ne szedd.

2010. okt. 12. 11:52
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!