Kezdőoldal » Egészség » Nők egészsége » Volt már olyan ciklusotok,...

Volt már olyan ciklusotok, hogy túl hosszú volt a luteális szakasz?

Figyelt kérdés

Január 28-án jött meg a menstruációm és kb február 13-14 volt a peteérésem. Erre rá 2 hétre mindig meg szokott jönni nekem.

Az ovuláció napja biztosan ez volt, mert mindig érzem. Terhességre nem gondolnèk mert ovu előtt 4-5 nappal voltunk csak együtt ès utána is jóval csak pár nappal.


Mert olyan nekem volt már hogy később volt az ovum, és tudtam hogy akkor később is fog megjönni. De olyan még eddig nem igazán hogy ennyire kitolódott volna a luteális szakaszom.

Persze ha 2-3 napon belül nem jön meg egy tesztet majd csinálok, de azt ennyi együttlèttek esélytelennek érzem.

(34 éves vagyok egyèbként, van már egy 4 éves kisfiam, aki ugyan elsőre összejött, de nagyon nem bíztuk a véletlenre, tényleg nem hiszem hogy erről lenne szó most.)


Ami még fura, hogy jóodeje érzékenyek a melleim és az egyenlőre nem igazàn akar elmúlni, ez is jellemző nekem a ciklus második felében, de arra tudok gondolni hogy még nem esett le a progeszteron szintem, vagy valami hormon dolog van mögötte?

Meg elèg stresszes hónapunk volt.. csak nekem ez azért fura mert attól még 14 napra mindig megjön nálam.. akármilyen stressz van. Max 1-2 nap diferencia ha nagy ritkán lehet. Nem ennyi..


2023. márc. 5. 08:09
 1/7 anonim ***** válasza:
16%

Szerintem ülj le egy kicsit és ne gondolkodj. Nem olvastam végig a 20 soros esszédet a menstruációdról.

Bármitől késhet és jöhet meg hamarabb. Itt nincs olyan, hogy mindig így volt és mindig így lesz.


Lehet hogy terhes vagy, lehet hogy nem. Tesztelsz és kiderül.

De addig is…ne gondolkodj, ne számolgass.

2023. márc. 5. 08:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
41%
Termékenységtudatot ne a gyakori népétől várj. Itt a többség a luteális szót se ismeri. Ha fent vagy közösségi oldalon, ott van egy erre alkalmas csoport, csupa ehhez hasonló kérdéssel, válasszal.
2023. márc. 5. 08:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
60%

Nekem volt ilyen. 18-19 nap körüli. Úgyhogy ez sincs kőbe vésve, hogy mindig 14 nap.

De ha terveztek gyereket, ugyanilyen eséllyel terhes is lehetsz

2023. márc. 5. 09:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
40%
Nem, soha. A luteális szakaszom mindig 13-14 nap. Mikor elhúzódott, pozitív is lett a tesztem.
2023. márc. 5. 09:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:

Köszi a válaszokat! Az első mondjuk elég tapintatlan hozzászólás, és nem is válaszolt a kérdésre.

Én évek óta figyelem és ismerem a ciklusom/ami persze nem mindig ugyanolyan/, de mivel nagyon megfigyeltem így biztosan tudom és írom is, hogy kb mi mikor van. Pl ovulàciónál mindig 1 napig erősz hasfeszülésem van, nem tudom nem észre venni. Előtte pedig 4/5 napig erős nyákom is mindig szokott lenni. Szinte soha nem volt 14 napnàl hosszabb az ovu es a menstruàció közötti idő, éd ahogy most utána olvastam. Kb mindig mindenkinek 14/16 nap, szóval kicsit furcsállottam, hogy nekem már 5 napja meg kellett volna jönnie. Nem akartam 29 soros esszét írni, csak felhívni a figyelmet a dolgokra és kifejteni a gondolataimat a kérdéssel kapcsolatban. Mert ilyennel még nem talàlkoztam.

Ha még pár napig nem jön meg biztos csinàlok majd tesztet is, természetesen, de csodàlkoznék ha pozitív lenne. Viszont aggaszt egy kicsit hogy most ennyire kitolódik ez-feltéve ha nem baba van a dologban. 🤷🏻‍♀️

2023. márc. 5. 19:16
 6/7 anonim ***** válasza:

4. vagyok.

Itt van példa arra, hogy ciszta miatt tolódott ki:

[link]

Az oldal vége felé van. De szerintem sokkal valószínább, hogy terhes vagy. Miért nem csinálsz tesztet?

2023. márc. 5. 19:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:

Csináltam végül. Majd leugrik a második csík.. hat erre nem számíttotam. Basszus ovuláció előtt 3 nappal. Tudom, hogy van ilyen, és nem gond mert terveztük is már, de ez most azért nagy meglepetés.

Tudtam én, hogy ennél azért jobban ismerem a ciklusom… legalabb ebben nem tévedtem 😃

2023. márc. 7. 15:24

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!