Kezdőoldal » Egészség » Nők egészsége » Tampon vásárlás, nem ciki?...

Tampon vásárlás, nem ciki? (bővebben lent)

Figyelt kérdés
Na szóval 15 éves vagyok most álltam rá a tamponra, volt itthon de aztokat már elhasználtam. Szeretnék venni Ob.-t de az a baj, hogy itt a városban nem merek venni, mert hát mit mondanak, mások ha meglátják. Meg nem szeretném, ha ezt anya tudná, ő betétpárti. Ti et, hogy oldjátok meg? Nem ciki? Segítsetek már...XD
2010. okt. 5. 21:45
1 2
 11/20 anonim ***** válasza:
0%

Hogy ciki-e tampont venni? Nem az.

Én azonban nem ajánlom, hogy tampont használj.

Jó pár éve elvégeztek egy vizsgálatot a Rókus Kórház orvosai, amiben sok nő hüvelyi izmainak erősségét mérték meg. A vizsgálat eredményeinek összegzésénél az derült ki, hogy azok a nők, akik tampont használnak menstruációkor, sokkal gyengébb hüvelyi izmokkal rendelkeznek a többieknél, függetlenül a koruktól! Volt, hogy egész fiatal nők már hasonló mértékű inkontinencia zavarokkal küzdöttek, mint 70 éves nőtársaik!

Az ok valószínűleg abban keresendő, hogy a napokig bent lévő (cserélt) tampon folyamatosan nyomást gyakorol a hüvely belsejének hajszálereire. Az izmok emiatt nem kapnak elég vért, és kvázi sorvadásnak indulnak.

Meglepő, hogy egy fiatal, huszonéves hüvelye olyan gyenge, mint egy idős asszonyé, aki már többször szült, és élete java részén túljutott. A vizsgálat tanulsága az lett, hogy nem ajánlják senkinek, hogy tampont használjon.

A tampongyártó cégek természetesen ezt nem említik a reklámokban, és ilyen jellegű kutatásokra sem adnának pénzt soha az életben. Márpedig a nőknek erről tudnia kéne. Bizonyára kevesebb Tena Lady fogyna... - bár az nem lenne olyan jó üzlet...


Megjegyzem, a rendszeresen kocogó nőknél is nagymértékű gyengülést tapasztaltak a hüvely izmainál. Sajnos a női nemi szervek legnagyobb kihívása a függőleges testtartás, vagyis a gravitáció. És most nem a mellekre gondolok, hanem a méhszalagokra és a hüvelyt tartó kötőszövetekre. : ((


Szóval, ha tehetek egy javaslatot, most hagyd abba a tampon használatát, vagyis el se kezdd. : ))

2010. okt. 6. 03:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/20 anonim ***** válasza:
25%

utolsó:

Szánalmas, hogy még mindig itt tartanak egyesek - hogy befolyásolnak másokat abban, hogy nekik mi a "jó". Senki nem kíváncsi rád, és emiatt senki nem fogja abbahagyni a tamponhasználatot...

2010. okt. 6. 05:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/20 anonim ***** válasza:
Ez a felfogás a ciki! Mindenki tudja, hogy a lányok/nők menstruálnak. Ez egy teljesen természetes dolog, csak sokan a bolhából is elefántot csinálnak, úgy mint Te is!
2010. okt. 6. 08:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/20 anonim ***** válasza:
100%

Nem ciki, de ha nem veszed meg és átázol, na az ciki!

Én speciel bemegyek a legközelebbi boltba és megveszem. A mensturáció egy természetes dolog, hozzá tartozik a nőiséghez, ezt a nők is tudják meg a férfiak is. Kizárólag a kisfiúk és kilányok tartják cikinek.

2010. okt. 6. 10:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/20 anonim ***** válasza:
05.43, ez miért lenne szánalmas? Azt írta, nem javasolja, egy vizsgálat eredményét írta meg tényszerűen. Én sem fogok emiatt betétet használni, de attól még semmi szánalmas vagy akármi szörnyű nincs abban, amit írt...
2010. okt. 6. 12:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/20 anonim ***** válasza:
Azt tartod cikinek, hogy tampont használsz és nem betétet? Szerinted az arra utalhat, hogy szűz vagy-e még? Vagy miért nem akarod, hogy anya tudja? Én ezen akadtam fenn, mert kicsit paráznék, ha a lányom majdan ilyen dolgokat nem mondana el. Az semmi jóra nem vezet, ha anyukád előtt már ilyen apróságban is titkolózol. Egyébként szerintem is használd csak bátran a tampont, a lányomnak is ezt fogom ajánlani. És amig nem meri saját magának megvenni, hát megveszem neki én. Sok sikert! 40/N
2010. okt. 6. 13:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/20 anonim ***** válasza:

A 12.12-es hozzászólóhoz:


Én vagyok a 03.55-ös.

Sejtettem, hogy lesz, aki hasonlóan reagál (ld. 05.43), de ezt a dühöt és a "szánalmas" jelzőt még én sem vártam. : DD


Amúgy köszi a hozzászólásod : ))

2010. okt. 6. 20:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/20 anonim válasza:
nem ciki:D nekem volt, h a barátom vett. És neki sem volt ciki:D
2010. okt. 8. 17:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/20 anonim ***** válasza:
sztem se ciki.abban igazuk van az elöttem szólóknak h akkor vegyél ha mást is. sztem meg az eladók nem emlékeznek arra h ki mit vásárolt.gondolj csak bele.
2010. dec. 29. 05:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/20 anonim ***** válasza:

tudom milyen érzés, elején mikor elkezdtem én is használni, szégyenlős voltam ez miatt a fizetésnél..

de rájöttem, hogy felesleges:)

dm-be rossmannba menj, ott legfőképp úgyis csak csajok vannak, ők meg ugyanúgy vesznek ezt, mint te:)

én is megfogadtam, hogy teszkóba többet nem veszek, akkora gáz volt a múltkor, felpakoltam:

2féle tampon (normál meg ilyen light days) meg kétféle betét..és beállt mögém a sorba vagy 3-4 fiatal srác...váá azt hittem sose jutok ki:D

amúgy tényleg az ob a legjobb, 1-2 próbáltam mást, de ez vált be a legjobban:)

18l

2012. máj. 20. 18:26
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!