Pattanasra mit ajanlitok?
Szia! Nem bőrgyógyász orvosként azt tudnám javasolni, hogy rendszeres tisztítás, fertőtlenítés után alkalmazz vény nélkül kapható gyulladáscsökkentő kenőcsöt/oldatot naponta 2x; ha erre 2-3 napon belül nem reagál, ne adj Isten új tünet jelentkezik, vagy belázasodsz, mihamarabb keress fel bőrgyógyászt/sebészt, antibiotikumterápia, szükség esetén “leszívás” miatt. Amiket javasolni tudok: 3%-os hidrogén-peroxid oldat (ne ijedj meg, ha pezseg; nem fog csípni), chlorhexidin tartalmú kenőcs (pl. Alksebor).
És akkor ez így egy jó séma, tapasztalataim szerint beválik: először hidrogén-peroxid oldattal fertőtlenítesz, majd száradás után kenőcs; ha az felszívódott, a h-peroxidot lehet naponta többször is alkalmazni, majd este ismét a kenőcs. Ha olyan helyen van, érdemes lehet a kezelések után steril mull-lappal befedni lazán, hogy a kenőcs rajta maradjon, ugyanakkor szellőzzön is. Jobbulást!
***
Tisztelt Kérdező!
Tájékoztatom, hogy az általam írt válasz informatív jellegű, célja leginkább az, hogy az adott kérdéssel kapcsolatban a legjobb tudásom szerint tájékoztassam Önt. Orvosi diplomával és érvényes működési engedéllyel rendelkezem, azonban bizonyos, hogy a medicina szerteágazó keretein belül mindent átfogó ismerettel sem én, sem a többi orvos sem rendelkezhet, de természetesen a kérdésének megválaszolása előtt—amennyiben szükségesnek látom—, tájékozódom az adott kérdést illető legfontosabb szakmai irányelvekről, valamint a Bizonyítékokon Alapuló Orvoslás (Evidence Based Medicine) ajánlásait veszem figyelembe, kiegészítve saját ismereteimmel és tapasztalataimmal.
Mindazonáltal tudnia kell, hogy egy kórkép kezelését számos tényező befolyásolhatja (pl. a beteg neme, kórelőzménye, fennálló egyéb betegségei, rendszeresen szedett gyógyszerei, genetikai tényezők, káros szenvedélyei, stb.), melyekről nekem egy anonim platformon nyilvánvalóan nem lehet tudomásom.
Ezért aztán válaszom semmiképpen nem tekinthető orvosi utasításnak, az Önt ismerő kezelőorvosnak az instrukciói szükségesek gyógyulásához, jóllétéhez; még ha a kollégával a véleményünk nem is egyezik, az egészségügyi jogszabályok—bizonyos keretek közt—lehetővé teszik a gyógyítás szabadságát (1997. évi CLIV. Tv. —>egészségügyi törvény), természetesen a beteg tájékoztatásával egyidejűen.
Tudnia kell, hogy válaszadásom nem minősül egészségügyi tevékenységnek, anyagi haszonszerzési motiváció nem fenn.
Kapcsolódó kérdések:
Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!