Kezdőoldal » Egészség » Nők egészsége » Gáz, ha 19 évesen még nem...

Gáz, ha 19 évesen még nem tampont használok, hanem betétet?

Figyelt kérdés
A hozzám hasonló korú ismerőseim mind tampont használnak, sőt a nálam fiatalabbak is. Én azonban még szűz vagyok, párszor megpróbálkoztam a mini tamponnal, de irgalmatlanul fájt... Ezért inkább betétet használok. Gáz ez?
2010. okt. 4. 12:50
1 2
 11/17 anonim ***** válasza:

25 vagyok és betétet használok, tampont csak nagyon ritkán, ha muszáj. Buliba szűk ruhához, úszáshoz, nyaraláskor.

De nem hangoztatom, semmi köze senkinek ahhoz, hogy mit használok, sok barátnőm tamponozik, páran tényleg fujjognak a betétre, ha nekik nem tetszik ne használják.

2010. okt. 4. 14:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/17 anonim ***** válasza:

Dehogy gáz! Pár évig én is használtam tampont, de rájöttem, hogy nem tesz jót. Szóval betétet használok most már!

19/L

2010. okt. 4. 16:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/17 anonim ***** válasza:

Szia!

Megértelek.Szerintem ez magánügy.Mindenki azt használ ami neki jobb,kényelmesebb.


Én tampont és betétet is használok,persze nem egyszerre.Tampont akkor használok ha elmegyek valahova,de ha otthon vagyok illetve éjszaka betétet használok!

15/L

2010. okt. 4. 17:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/17 anonim ***** válasza:
100%

Aki a betétre fújjog, az a saját nőiességét sem tudja teljesen elfogadni. Teljesen természetes, hogy mi nők havonta vérzünk, picit gyengébbek, védtelenebbek vagyunk. Egyáltalán nem tartom jónak, ha úgy teszünk, mintha misem történne. A menstruáció élettani dolog, azonban rengeteg változást okoz a testben és a lélekben is egyaránt. A mai"modern" kor vívmánya, hogy ciki, ha valaki bevállalja a nőiesség ezen oldalát is.

Már miért lenne undorító a saját véred, a saját nyálkahártyád, amibe egyszer majd a kisbabád fog beágyazódni, az ő otthona és túlélése lesz 9 hónapig? A menstruáció az megújulás időszaka, esély egy esetleges újabb várandósságra. Ez nem ciki és pláne nem gusztustalan. Csak a rohanó, teljesítmény központú világ próbálja ezt belénk súlykolni.

A tampon egyébként valóban hajlamosíthat a fertőzésekre és a méhszájsebre is, tehát igazából alkalmi használatra lett kitalálva. (pl sport, buli)

Én jómagam buliba is elmegyek betétben, soha még semmi bajom nem lett, senki észre nem vette, senkit nem zavart. Szépen nedves törlőkendővel áttörlöd magad a cserénél, gyakran cserélsz, így teljesen higiénikus is.

A teljesen elutasítók táborába pedig hidd el, hogy a nőiességet valahol elutasítók tartoznak.

2010. okt. 4. 22:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/17 anonim válasza:
Abszolút nem gáz.Mindenképpen azt a módszert válaszd, ami számodra kényelmesebb!!!!
2010. okt. 6. 20:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/17 anonim válasza:
Nem is jo a tampon.
2010. okt. 7. 20:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/17 anonim ***** válasza:
Nem gáz,én is csak azt használok mert nekem ez a kényelmesebb.Aki nem akarja ne használja ennyi :)
2010. okt. 11. 17:26
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!