Kezdőoldal » Egészség » Nők egészsége » Valami nagy baja lehet anyukám...

Valami nagy baja lehet anyukámnak?

Figyelt kérdés
Sziasztok, kezdeném az elején. Anya egy ideig titkolta a hónaljában lévő görcsöt/csomót, majd tudomásom lett erről, a görcs nem látszik nagyon mélyen van a bal hónaljában. Voltunk orvosnál is, aki azt mondta, hogy gyullad nyirokcsomó ami diónyi (ezt tapintásra mondta meg). Volt vérvételen anyának és a vérképe jó volt. Kapott antibiotikumot, ami 1 heti adag volt, és el kellett volna tűnnie, de kissebbedett, most is nagy még neki az a csomó de már nem diónyi méretű, mivel végig szedte az egy heti adagot vissza mentünk az orvoshoz. Nos, anya eléggé pánikolós, alig mert beszélni az orvosnál, én pedig nem szólhattam közbe (mert be mentem vele) nem mondta el az orvosnak, hogy kisebbedet a csomója, csak annyit mondott neki, hogy nem múlt el. Folyton voltunk kérni időpontot neki mell UH-ra (még akkor is voltunk kérni, amikor elsőnek volt vele anya orvosnál, mondtuk amikor második alkalommal tértünk vissza az orvohoz, hogy nem kaptunk időpontot, de tovább próbáltuk) de most végül van időpontja. Január 13.-án kísérem mell UH-ra. Szokta kurkumával kenni a bal hónalját, és tejes és kurkumát is iszik. Mindig fogdossa nézegeti hogy kisebbedik-e vagy nem, szóltam rá, hogy ne tegye. Nagyon fél a mell UH-tól , mert ő azt mondja magára, hogy mi van ha valami komolyabb baja van? Sokszor magába is beszéli, hogy lehet nem is fog élni és hasonló mondatokat mondd nekem. A csomója elvileg nyár óta meg van (de igazából szerintem nem is tudja, mivel nagyon feledékeny nem emlékszik dolgokra, nagyon sok dologra tud emlékezni és szerintem erre sem jól emlékezik), én november körül tudtam meg, hogy van neki ez a csomója. Szerintetek valami komoly baja van? Mert ő eléggé ostorozza magát azzal hogy ő rákos, vagy lehet hogy változó korban van. Meg sztorikat is hallott hogy xy rákos volt, meg hogy xy rákos, innen is gondolja magáról, most jelenleg a családomban nem anya ágáról, van 2 rákos, 1 daganatos és egy cukorbeteg. Anya családjáról semmit sem nagyon tudunk, de annyit tudok, hogy anya családja inkább lelki betegségekben szenvedett (anyukámnak nem voltak szülei csak 4 éves koráig). Szerintetek tényleg félnie kéne? Annyira mondja, hogy kezdem el hinni, amiket mondd nekem, hogy rákos vagy hasonló baja van.

2023. jan. 7. 00:23
1 2 3
 1/21 anonim ***** válasza:
100%
Január 13 az már itt van egy hét múlva, és akkor kiderül, addig nem érdemes izgatnotok magatokat. Egy csomó még nem jelent rákot, de ha ne adj isten, az van, az is kezelhető és meggyógyul. Ha a vérképe jó, akkor nem valószínű, hogy súlyos beteg. Majd írd meg, mi lett a vizsgálat eredménye.
2023. jan. 7. 00:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/21 anonim ***** válasza:
100%

Nagy kérdés, hogy az orvos mi alapján mondta, hogy ez egy gyulladt nyirokcsomó. Fájt? Ritka, hogy egy gyulladt csomó eddig fennálljon, de nem lehetetlen.

Vagy idióta az orvos, vagy valami egyértelmű jelének kellett, hogy legyen, hogy ez egy gyulladt csomó: fájdalom, hosszúkás alak, rugalmasság, nem tudom. A diónyi méret az még gyulladásnál is bszott nagy, minimum UH az alap.


Látatlanban? Sajnos bármi lehet. Még egyszer: kérdés, hogy mekkora szakember az orvos. Tényleg ért hozzá, vagy egy ilyen telibszrom valaki, aki bemond dolgokat a semmire. Létezik jó pár ilyen.


Ha UH-val nem tudnak rá okosat mondani, kelleni fog aspirációs szúrás és a szövettan majdnem 100%-ra megmondja.


Rossz indulatban nőknél a mellrák a leggyakoribb, erre ti is rájöttetek a leírtak alapján. Egy 3. stádiumú mellrák még nem feltétlen halálos ítélet. Nagyon sok más rák típusnál nem ez a helyzet, mellráknál igen, de sok mindentől függ.


Szurkolok nektek.

2023. jan. 7. 00:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/21 A kérdező kommentje:
Én is ezeket mondtam neki, de nem hisz nekem pedig én mindig vele vagyok 100%osan azt is mondta, hogy velem nyugodt, akkor miért fél?:c
2023. jan. 7. 00:41
 4/21 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem normális emberi dolog félni a haláltól, sajnos ez ilyen. Megértem. Én paráztam már rá 1 centis nyirokcsomókra is. Mit lehet tenni? Rossz ez a kiszolgáltatottság, de ebbe születünk valamiért.
2023. jan. 7. 00:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/21 A kérdező kommentje:

#2:

Nem fáj anyának, de néha azt mondta, hogy fáj ő sem tudja amúgy, hogy fáj-e neki. Nincsen rosszul mindene rendben van csak a hónaljában való csomó zavarja. Én nem tudom, milyen anya orvosa, de ő retteg tőle, mert hibázott már nála, én is ettől félek, hogy mi van ha hibázik? Anyának is hosszúkás alakú, vagy is én érzem de anya cáfolja. Amikor kiderült hogy diónyi, én meg mondtam anyának hogy hát de én nem is érezem diónyinak hogy lenne diónyi? Nem is értettem, mert én nem is érzem olyannak, mint amilyennek anya állítja nekem. Én hosszúkásnak érzem, és kicsinek nem olya nagynak, és szerintem soha nem volt akkora mint egy dió, de anya lapján az áll hogy diónyi.

2023. jan. 7. 00:45
 6/21 A kérdező kommentje:
#3: Na én pont olyan 1-2cmesnek érzem anyának a csomóját, mert ugye mindig szól hogy nézzem már meg. Akárhogyan magyarázom neki, hogy nem is érzem nagynak, mert ő annal vallja mindig rám förmed hogy de igen nagy és, hogy nem is akkora amekkorának én mondom.
2023. jan. 7. 00:46
 7/21 anonim ***** válasza:

Hány éves vagy? Az klinikusok néha orbitális fasságokkal írnak le tapintható dolgokat: máknyi, diónyi, mogyorónyi, borsónyi, szöcskényi, t-rexnyi. Agyrém.


A diónyi azért messze van az 1-2cm-estől. Ha most laikus okoskodást akarsz, mert azért nagyjából tudom, hogy néz ki egy normális nyirokcsomó:


Legalább 2x olyan hosszú, mint széles, vagy ha kereknek érződik, akkor inkább lapos. Tehát a lényeg, hogy ne legyen 3 dimenzióban kerek, gombóc alakja és a gyulladt, az általában nem kőkemény, hanem rugalmas, kissé mozgatható.


Persze pontosan ezt egy UH radiológus szakorvos tudja megmondani, laikusként csak találgathat az ember.


Ennek ellenére az tuti, hogy a rossz indulatú nyirokcsomó legfőbb ismérve a kerek, golyószerű 3d kiterjedés.

2023. jan. 7. 00:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/21 anonim ***** válasza:
100%

Nekem is volt sokáig mogyorónyi a hónom alatt.

Egy reggel arra ébredtem hogy kifakadt, ragad a hónom alja.

Orvos írt fel antibiotikumot meg valami krémet, s pár hét alatt renbejött.

2023. jan. 7. 00:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/21 anonim ***** válasza:
100%
Előző: a felületi csomó, meg a lágy rész csomó azért kettő.
2023. jan. 7. 00:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/21 A kérdező kommentje:
Én 19 éves vagyok, hát anyának hosszúkásan érzem mutatom is neki sokszor rajzolgatom neki de ő azt mondja nekem, hogy nem is olyan. Krémet is vettem anyának gyulladás csökkentőset, meg 2 napja melegvizes kamillás borogatást csinál.
2023. jan. 7. 00:58
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!