Kezdőoldal » Egészség » Nők egészsége » Terhesség, szülés utáni...

Terhesség, szülés utáni vizelettartási problémákkal milyen orvoshoz forduljak?

Figyelt kérdés
Nőgyógyász ebben kompetens? Vagy?
2022. dec. 30. 19:21
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
9%

Minden esetben a háziorvosnál kezdj. A legfontosabb orvos!

Ha nem akarod, legalább hívd fel telefonon.

2022. dec. 30. 19:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim válasza:
0%
A házi, majd beutal urológiára.
2022. dec. 30. 19:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
0%
Mennyire komoly a probléma? Hogyan oldod meg?
2022. dec. 30. 19:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 A kérdező kommentje:

Magánban gondoltam menni, hogy ne kelljen sokat várni.

Tüsszentésnél, illetve például futás közben távozik kisebb mennyiség, ha már nem üres a hólyag. Felfogja egy tisztasági betét, de akkor is... Gusztustalannak érzem magam tőle.

2022. dec. 30. 20:49
 5/11 anonim ***** válasza:
0%

Mivel a terhesség/szülés utáni vizelettertási problémákat a hátrahajolt méh (és még egy pár egyéb. a terhességgel-szüléssel összefüggő dolog) okozza, a háziorvos nem igazán fog tudni segíteni, szerintem az urulógus sem, mert ez nem urulógiai probléma okozta inkontinencia. A kérdés, hogy jó nőgyógyászod van-e, aki el tud küldeni speciális tornára (ami aztán vagy segit, vagy nem, de a 3 hónappal ezelőtti szülés után segíteni szokott). Az is kérdés, hogy mennyi ideje szültél, pár hónapja, vagy több, mint egy éve?

Ha császározva voltál, vagy bármilyen probléma felmerült szülés közben, akkor feltétlenül beszélj a lehetséges tornáról a szülészorvossal, hogy mikor kezdhetsz el tornázni. Normál szülés esetén, ha nincs a nőgyógyásznak ötlete a spéci tornáról, akkor nézz körül a neten pl.

[link]

https://www.youtube.com/watch?v=3oC_AzwVCgk

Semmiképpen se kezdj el tornázni a szülés után 2-3 hónapon belül, akkor sem, ha normál szülés volt, csak, ha az orvos ezt engedélyezte.

2022. dec. 30. 21:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 A kérdező kommentje:
Épp egy éve szültem. Sokat javult a probléma, de amit leírtam, annál sajnos nem lett jobb. Nincs hátrahajló méhem, és természetes szülésem volt, komplikáció mentes. Januárban megyek nőgyógyászhoz, remélem tud valami okosat mondani. Intim tornát csináltam terhesség alatt is hellyel-közzel. Lehet hogy rendszeresen kellett volna...
2022. dec. 30. 22:36
 7/11 anonim ***** válasza:
20%

Kezdd el újra az intim tornát. A szülés-erőlködés közben sérülhettek dolgok, pl a záró- és gátizomzat is, idegpályák is. Mindenképpen tornázz, napi rendszerességgel, otthon. De pl. a gát-tornát jól lehet "művelni" akár buszon ülve vagy bármikor. Futás közben a pihenéskor. A fontos, hogy naponta többször.

(mindenkinek "meghajlik" a méhe a terhesség alatt, olyan nincs, hogy nem. A kérdés, hogy mennyire "rugalmas" és állt vissza "egyenesbe". Az, hogy a doki azt mondja, hogy áááááá, ez semmi, az lehet, hogy azt jelenti, hogy alig nyomja egy picit a hólyagot, de ez épp elég lehet a pár csepp elveszítéséhez, köhögéskor, tüsszentéskor, valami felemelésekor, stb. Ezt főleg a férfi nőgyógyászok nem igazán értik, nekem egy nő nőgyógyász magyarázta el, és értett meg engem annyira, hogy érdemben segített)

2022. dec. 30. 22:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 A kérdező kommentje:
Nagyon köszönöm a válaszod. Rendkívül hasznos volt. Esetleg meg tudnád adni a nőgyógyász nevét, ha a sajátommal nem járnék sikerrel?
2022. dec. 30. 23:10
 9/11 anonim ***** válasza:
0%
Nem Magyarországon élek.
2022. dec. 30. 23:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
0%
Amúgy kérdező, ne tisztaságit, hanem rendes egészségügyi betétet használja, azzal kevésbé undorító.
2022. dec. 31. 11:10
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!