Kezdőoldal » Egészség » Nők egészsége » Kb milyen diagnózisra számítsak?

Kb milyen diagnózisra számítsak?

Figyelt kérdés

Most 20 vagyok, utoljára kb 5 éve volt menstruációm, illetve azelőtt fél évvel volt egyszer.

Bizonyos okokból eddig nem jutottam el nőgyógyászhoz. (Még kiskorúként prűd szülő, ezért nem visz nőgyógyászhoz, veszi komolyan az ilyen gondot, helyben nincs ilyen opció, nekem nem volt zsebpénzem arra, hogy beutazzak egyáltalán a városba, nem még utána a gyógyszerek esetleg. Aztán meg komoly mentális gondok, az utcára lépés is problémás volt, de gyógyszeres kezelés alatt nem álltam. Na mindegy, hosszú sztori, nem ez a lényeg)

Már van időpontom, még mielőtt nekemesnétek. Szerintetek mire számíthatok? Mi okozhatja azt, hogy ennyi ideje nincs menstruációm?


2022. dec. 7. 12:11
 1/6 anonim ***** válasza:
0%
Mennyi kg vagy? Párod, barátaid vannak?
2022. dec. 7. 12:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:

Barátaim vannak, párom nincs. Még nem szexeltem senkivel.

Pontos súlyt nem tudok mondani, 172 centihez vagyok 90-95 körül (ez két hónapja egy 15-20-szal több volt😅)

2022. dec. 7. 12:36
 3/6 anonim ***** válasza:
30%

A menstruáció elmaradását jellemzően inkább a kóros soványság (anorexia, stb.) okozhatja, de a túlsúly esetén is lehetnek ilyen tünetek.

Gondolom, akkor sose vizsgálták a pajzsmirigyedet...

Az elhízás mióta van? Pm. alulműködés is lehet a háttérben, vagy csak szeretsz mértéktelenül zabálni? :-)

2022. dec. 7. 12:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:
A pajzsmirigyem volt vizsgálva 14-15 éves korom körül, de semmi gond nem volt.
2022. dec. 7. 13:06
 5/6 anonim ***** válasza:
30%

Hát azért az a "komoly mentális gondok" egyáltalán nem elhanyagolható körülmény...

Ha nem akarsz róla beszélni, nem baj - csak ne próbáld a háttérbe szorítani az okok megtalálásánál...

2022. dec. 7. 13:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
0%
2022. dec. 7. 13:32
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!