Kezdőoldal » Egészség » Nők egészsége » Kibírhatatlan menstruációs...

Kibírhatatlan menstruációs fájdalommal hova kell fordulni sürgős esetben? Sürgősségi, háziorvos, ügyelet?

Figyelt kérdés

2022. dec. 2. 15:02
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
67%
Ügyelet, bár ott is fájdalomcsillapítót fognak adni, max megmondják hogy majd menj el vizsgálatra...
2022. dec. 2. 15:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
39%
Probáld meg, hogy beveszel 2 szem drotaverint-ugyanaz mint a nospa, csak olcsóbb, de ugyanaz a hatóanyag-plusz egy szem panalgorint!!! És még akár cickafarkfű tea. Hátha segít. Egyébként igen, ügyeleten is ezeket adnák. Csak infúzióba. Illetve ha elmúlik keress fel egy nőgyógyászt, h nincs e petefészek cisztád, vgy endometriozison. Kitartás
2022. dec. 2. 15:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
13%
Kibírható, csak nagyon rossz. Nem érdemes ügyeletre utazni és órákig sorbállni. Elmúlik. Mennyi gyógyszert vettél be?
2022. dec. 2. 15:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 A kérdező kommentje:

Egy darab nospa-t. Két óra elteltével bevettem még egy felet. Ennek már 40 perce. Most egy kicsit elviselhetőbb.

Ennyire még soha nem fájt. Pedig voltak már durva menstruációim.


Egyszer utána mentem a dolognak és azt állapították meg, hogy visszahajló a méhem. Édesanyámnak is nagyon fájdalmas menstruációi voltak. Szülés után lett jobb neki.

2022. dec. 2. 15:40
 5/13 anonim ***** válasza:
79%
A No-Spa önmagéban egy kalap szart nem ér. Nem ügyeletre kell rohangálni, hanem normális fájdalomcsillapítót bevenni. Nem is értm egy szem No-Spatól mit vársz..... Algopyrin vény nélkül kapható, vagy írass fel majd háziorvossal Apranaxot.
2022. dec. 2. 15:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
40%

Uuuh basszus. Nekem is ilyen a méhem. Átérzem 😱😰. Nekem végig míg gimis voltam annyira fájt első nap, h a hasi görcs fájdalma végig futott a gerincemen. Szóval a gerincemnél is éreztem a fájdalmat. Mondanom sem kell mennyire szarul voltam. Mindenféle gyógyszerrel probálkoztam, tunk.


De mostmár tudom a tuti kombot. Azt amit leírtam. Nospa magába ilyen fájdalomnál nem mindig hat, ezért kell mellé egy szem panalgorin azaz algopyrin. Meg akár 2 szem nospa. Nyugi. Nem fogod túladagolni. A nospa sima izomlazító görcsoldó, ezért kell mellé fájdalomcsillapító is.


Igazából gimi óta elmúlt 10 év. Mostmár egyenlőre nincs ez a gerinces fájdalom, mostmár "csak" az alhasi fájás van, de nekem is brutál szokott lenni. Jah es igyal sok sok folyadékot is. :)

2022. dec. 2. 15:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:
31%
Apranaxot szedj, a No-Spa az görcsoldó, de magában lószrt nem ér.
2022. dec. 2. 15:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:
36%

Bocsi, de ezzel inkabb ne menj a surgire.


Nyugodtan mehet meg a nospa+valami normalis fajdalomcsillapito. Flector por nincs? Az ilyen esetekre jol jon.

Aztan majd szakrendelesen kivizsgaltatod, mert nyilvan alap esetben nem kene, hogy ennyire fajjon, de surgossegin semmit nem csinalnak ezzel, max kapsz fajdalomcsillapitot, aztan elkuldenek. De lehet siman csak elkuldenek es nem foglalkoznak veled.

2022. dec. 2. 15:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:
71%
Az a gyógyszermennyiség, amit bevettél, az konkrétan nulla! Ha háromszor ennyit vennél be, attól se lenne semmi bajod!
2022. dec. 2. 15:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:
66%
Ha ennyitől jobban vagy az nem kibírhatatlan, hanem a semmi kategóriája. 2 nospa + 1 fájdalomcsillapítóval rég elmúlt volna.
2022. dec. 2. 16:17
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!