Kezdőoldal » Egészség » Nők egészsége » Mennyibe kerül az első abortus...

Mennyibe kerül az első abortusz 18 év alatt?

Figyelt kérdés
2010. szept. 27. 09:07
 1/6 anonim ***** válasza:
100%
Ugyan annyi mint 18 év felett. Kb 30 ezer, ha jól hallottam.
2010. szept. 27. 09:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 Vérgibbon ***** válasza:
69%
Ha nincs még önálló kereseted, akkor a szüleid Tb-jére neked ingyenes. Viszont mielőtt végrehajtanák el kell járnod mindenféle pszichológushoz kezelésre ahol megpróbálnak veled beszélni, hogy ne legyél gyilkos ne öld meg a gyereked.
2010. szept. 27. 09:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
Én úgy tudom az első abortusz sem ingyenes senkinek. 30 ezer forint körül van az ára. De mindenképp kell szülői beleegyezés 18 év alatt.
2010. szept. 27. 13:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:

ezt találtam, remélem, segít:


A beavatkozás költségei

Ha az állapotos nőnél vagy magzatnál fennálló egészségügyi ok miatt kerül sor a terhesség megszakítására, a beavatkozás költségeit az Egészségbiztosítási Alap fedezi.


Amennyiben nem egészségügyi ok indokolja a terhesség-megszakítást, a beavatkozásért fizetni kell. A díjat átutalási postautalványon kell befizetni, amelyet a terhesség-megszakítási kérőlap kitöltésekor kap meg a kérelmező. Az ára 26 193 Ft.


A térítési díjnak csak 30%-át kell megfizetni azonban, ha a terhesség megszakítását kérő személy vagy a vele egy háztartásban élő házastársa, élettársa, illetőleg az eltartója rendkívüli szociális segélyben vagy átmeneti segélyben részesül.


A következő személyeknek nem kell a beavatkozásért fizetni:

Szociális intézményben lakó személy

Az átmeneti gondozásban részesülő, valamint az átmeneti vagy tartós nevelésbe vett kiskorú, illetve az utógondozási ellátásban részesülő felnőtt.

Kivételes és rendkívüli segélyben részesülő személy

Külföldi személy, akit a menekültügyi hatóság menedékesként vagy befogadottként elismert, és aki nemzetközi szerződésben foglaltak alapján az országból nem utasítható ki.

A kedvezmények igényléséhez a terhesség-megszakításra vonatkozó kérőlap kiállításakor kell bemutatni a pénzbeli ellátást igazoló határozatot, bizonylatot, illetve jövedelemigazolást.



Neked tehát fizetned kell a teljes összeget, sőt, mivel még nem vagy nagykorú, a szüleid beleegyezése is szükséges.

2010. szept. 27. 19:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
bnőmnek 17évesen volt 30 000ft ,szal nem ingyenes
2010. szept. 27. 23:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim válasza:

sziasztok! :)

Nekem volt egy abortuszom 16 éves múltam (2 éve) :(

Mivel a családban 3-an vagyunk testvérek nekem így 11 000 ftba került kb! Ilyen családi pótlékos papírral kellett igazolnom!

Minden abortusz-ra kerülő lánynak/nőnek kitartást kívánok! Én nem ítélkezem, hiába én is megsirattam hónapokig..Szerelemből lett volna :) De akkor a barátom 15 éves votl...Nem tarthattam meg! Minden jót mindenkinek!

2010. okt. 26. 21:41
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!