Kezdőoldal » Egészség » Nők egészsége » Normális, ha a mensim ilyen?

Normális, ha a mensim ilyen?

Figyelt kérdés

Sziasztok mindenki!

Csak kiváncsi vagyok.

12,5 évesen jött meg először a mensim. 17 évesen kezdtem el szedni a fogamzásgátlót ( május 3. ) , előtte 2 nappal voltam nőgyógyásznál, vett kenetet mindent végig csinált nem is hívott hogy bármi baj lenne.

Viszont fogamzásgátló szedése előtt mindig változóan jött meg , pl: 30 nap múlva, majd a következő 41 nap múlva jött meg ( a 41 napos 3-szor fordult elő), aztán 35, majd 38 , vagy 32 nap múlva , 30 napnál kevesebb idő alatt sose jött meg. Szerintem nem normális hogy 5,5 év alatt nem áll be mensi. Fogamzásgátló tabi előtt se fájt a mensim és 4 napig tartott. Most fogigátlóval 3-ra csökkent a piros napok száma. ( Vízilabdázom versenyszerűen 6,5 éve) . Most fogigátlóval se pontosan jön meg van hogy 28. napra jön meg van hogy 30 és kicsit furcsállom hogy még ez se szabályozta be.

Mennyire normális hogy 5,5 év alatt nem áll be a mensi?

A fogamzásgátló rossz hatással van rá?



2022. márc. 12. 16:04
 1/7 anonim ***** válasza:
100%

Az ugye megvan, hogy fogamzásgátló mellett nincs menstruáció?!

Ami van, azt megvonásos vérzésnek hívják. Természetes, hogy rövidült, hisz a gyógyszertől vékonyabb marad a nyálkahártya, könnyebben és gyorsabban leválik. Az is normális, ha tabletta mellett a megvonásos vérzés nem mindig ugyanakkor jelentkezik, ez a 2 napnyi ingadozás említésre sem méltó.

2022. márc. 12. 16:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
100%
Egyébként pedig arra legyél felkészülve, hogy ha egyszer majd abbahagyod a tabletta szedését, akkor vissza fog térni a rendezetlen, 30-41 napos ciklusod. Azzal akkor majd nem ártana foglalkozni, főként ha egyszer szeretnél majd családot is alapítani.
2022. márc. 12. 16:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:
Persze ezek megvannak, de inkább a fogamzásgátló előtti késéseken van a hangsúly
2022. márc. 12. 16:15
 4/7 A kérdező kommentje:
Nem szeretnék majd családot , katonának megyek
2022. márc. 12. 16:16
 5/7 anonim ***** válasza:
100%

Igen, mivel még csak 17 vagy, normális, hogy 5,5 év alatt nem állt be. Ha később is így maradna, annyira akkor sem volna gond. Az a problematikus, ha hónapok maradnak ki.

Bár ha valóban sosem akarsz gyermeket, akkor igazából az sem vész.

Aztán vagy ezen a véleményen maradsz életed végéig, vagy egyszer csak megváltozik a dolog.

2022. márc. 12. 16:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:
Már 18 vagyok ( januárban töltöttem be ) , ez lemaradt , bocsi
2022. márc. 12. 16:28
 7/7 anonim ***** válasza:
63%
6. Nem számít, az 5,5 év az 5,5 év akkor is. Azóta meg tabit szedsz...
2022. márc. 12. 16:37
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!