Kezdőoldal » Egészség » Nők egészsége » Mennyire normális ha ennyi...

Mennyire normális ha ennyi idő után se állt be a mensim?

Figyelt kérdés
12,5 évesen jött meg nekem először az első menstruációs vérzésem , most 17 éves vagyok (januárba töltöm a 18-at) . Nem állt be a menstruációm értem ez alatt azt hogy mindig 32 -41 nap között jött meg a mensim. Volt olyan is hogy 3-szor egymás után 41 nap múlva jött a kövi . A menstruációm 3-4 napig tart , semmi fájdalom, semmi hányinger. A kérdés az lenne hogy normális hogy 5 év alatt nem állt be rendesen?

2021. nov. 2. 20:45
 1/6 anonim ***** válasza:
16%
Nem, annyira nem normális. Keress fel minél előbb egy nőgyógyászt, ő majd mindenben segít.
2021. nov. 2. 20:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
100%

Én is hasonló cipőben jártam, mint te. Nekem 13 évesen jött meg, olyan 18 éves korom körül kezdett beállni. Mostanra mondhatom azt, hogy normálisan jön meg. (20 vagyok)


Azt olvastam, hogy 5-6 év is lehet mire valakinek beáll. Szóval nem lehet most akkora gond, főleg, hogy azért a hormonok még termelődnek :)

Ha más nem, keress fel egy nőgyógyászt.

2021. nov. 2. 20:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat!

A fogamzás gátló tabi helyre állítaná? Vagy ez téves info?

2021. nov. 2. 21:16
 4/6 anonim ***** válasza:
100%
Ne fedd el a -lehet, hogy nem is létező- problémát fogamzásgátlóval! Ha gondolod, keress egy jó nőgyógyászt, ha nem is azonnal, de majd lassan, hogy mit mond. De ne engedd, hogy fogamzásgátlót írjon fel, mondván, hogy majd attól pontos lesz. Az lehet, csak épp ha valami gondod van esetleg, azt nem fogja megoldani, később meg majd szívhatsz miatta.
2021. nov. 2. 21:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
100%

Bármi normális 21-35 nap között. A 41 valóban elég hosszú, de nem feltétlenül kell kezelni. Tankönyvi 28 napos ciklusa keveseknek van.

Ha elmész nőgyógyászhoz, akkor általában ad fogamzásgátlót, ami beállít egy mű ciklust, ettől helyre nem áll semmi.

Elmehetsz megnézetni, hogy van -e problémád, de ha jót akarsz magadnak, ne engedd, hogy fogamzásgátlóval "kezeljék". Ha nincs szervi ok, vagy endokrinológiai probléma, akkor ráérsz vele foglalkozni, 2-3 év múlva, vagy ha gyereket szeretnél, és nem jön össze.

2021. nov. 2. 21:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:
Köszönöm a hasznos válaszokat !
2021. nov. 2. 21:26

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!