Kezdőoldal » Egészség » Nők egészsége » 30 éven aluli gyermektelen...

30 éven aluli gyermektelen nők, akik már átestetek az elköttetésen felvilágosítanátok arról, hogy hol kell kérvényezni, mennyibe kerül, mi a műtét folyamata? . Stb, stb.

Figyelt kérdés
2010. szept. 11. 21:27
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
17%
miért nem akarsz gyereket?:(
2010. szept. 12. 16:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 A kérdező kommentje:
Magánügy. A kérdésemre szeretnék VÁLASZT kapni, mert nem lélekelemzést kértem.
2010. szept. 12. 19:16
 3/12 anonim ***** válasza:
A nőgyógyászodat kérdezd meg, mert ő tudja ezt elindítani.
2010. szept. 18. 18:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
46%
Ezt nem fogják neked megcsinálni ha nincsen valami nagyon komoly egészségügyi oka. 35 év fölött ÉS 3 gyerek után csinálják meg.
2010. szept. 18. 21:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 A kérdező kommentje:
Tévedsz, olvasd el az erre vonatkozó jogszabályt.
2010. szept. 18. 21:57
 6/12 A kérdező kommentje:

2006. évi CXV. törvény


egyes, az egészségügyet érintő törvényeknek az egészségügyi reformmal kapcsolatos módosításáról


36. § Az Eütv. 187. §-a helyébe a következő rendelkezés lép:


„187. § (1) A nemző-, illetőleg fogamzásképességet megakadályozó művi meddővé tétel az érintett nő vagy férfi írásbeli kérelme alapján


a) tizennyolcadik életévét betöltött cselekvőképes és korlátozottan cselekvőképes,


b) a (7) bekezdésben foglalt feltételek teljesülése esetén tizennyolcadik életévét be nem töltött korlátozottan cselekvőképes, valamint


c) a 187/B. § szerinti esetben a cselekvőképtelen


személynél végezhető el.


(2) A művi meddővé tétel elvégzése iránti kérelem benyújtásakor az egészségügyi szolgáltató kijelölt orvosa a kérelmezőt szóban és írásban tájékoztatja a fogamzásgátlás - általa, illetve partnere által alkalmazható - egyéb lehetőségeiről, a beavatkozás jellegéről, lehetséges kockázatairól és következményeiről, a fogamzó-, illetve nemzőképesség helyreállításának esélyéről.


(3) A művi meddővé tétel elvégzése iránti kérelem benyújtásakor az egészségügyi szolgáltató tájékoztatja továbbá a kérelmezőt arról, hogy amennyiben a kérelmező a művi meddővé tételre irányuló beavatkozás igénybevételére vonatkozó szándékát fenntartja - a (4) bekezdésben foglaltak kivételével -, a tájékoztatást követő hat hónap elteltével az egészségügyi szolgáltatónál történő ismételt megjelenése szükséges. Ha a kérelmező e tájékoztatást követő hat hónap elteltével az egészségügyi szolgáltatónál megjelenik és nyilatkozik arról, hogy a művi meddővé tétel elvégzése iránti kérelmét fenntartja, a beavatkozás elvégzésére az ettől az időponttól számított hat hónap elteltével kerülhet sor, kivéve, ha a kérelem fenntartásáról szóló nyilatkozat megtételét követően a beavatkozás soron kívüli elvégzését szülészeti vagy más műtéti esemény lehetővé teszi.


(4) A (3) bekezdésben foglalt rendelkezéseket a huszonhatodik életévet betöltött kérelmező tekintetében úgy kell alkalmazni, hogy a kérelmezőnek a tájékoztatását követő három hónap elteltével kell ismételten megjelennie az egészségügyi szolgáltatónál, és a megjelenését követő három hónap elteltével kerülhet sor a beavatkozás elvégzésére.


(5) Amennyiben a beavatkozás korlátozottan cselekvőképes, illetőleg cselekvőképtelen személy művi meddővé tételére irányul, a (2)-(4) bekezdés szerinti tájékoztatás a korlátozottan cselekvőképes, illetőleg cselekvőképtelen személy számára a cselekvőképességet korlátozó, illetve kizáró ok jellegének figyelembevételével, az érintett személy által értelmezhető módon történik.


(6) A művi meddővé tétel iránti kérelmet közokiratban vagy teljes bizonyító erejű magánokiratban kell előterjeszteni.


(7) Egészségügyi indokból kerül sor a beavatkozás elvégzésére akkor, ha szakorvos véleménye alapján


a) a terhesség a nő életét, testi épségét, egészségét közvetlenül veszélyeztetné, vagy a terhességből születendő gyermek orvosilag valószínűsíthetően súlyos fogyatékosságban szenvedne, és


b) más fogamzásgátlási módszer alkalmazása nem lehetséges vagy egészségügyi okból nem javasolható.


(8) A (7) bekezdés szerinti egészségügyi indokból végzett beavatkozás esetén a (2)-(5) bekezdés rendelkezéseit nem kell alkalmazni.”

2010. szept. 18. 22:02
 7/12 anonim ***** válasza:
Ebben benne van az is, hogy hogyan indulj el. (orvos). Egyet nagyon sajnálok ennél a törvénynél: nincsen pszichológiai vizsgálat a beavatkozás előtt.
2010. szept. 18. 22:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 A kérdező kommentje:
Az már diszkrimináció lenne és jogellenes. Terhesség vagy szülés előtt sincs pszichológiai vizsgálat, holott a gyermeknevelésre képtelen anyák száma végtelen.
2010. szept. 18. 22:19
 9/12 anonim ***** válasza:
60%
Persze, tudom. Annak viszont komoly oka van, ha valaki fiatalon ilyen döntést akar hozni. Az okok jelentős részének pszichológiai oka van, pszichoterápiával helyre lehetne hozni és ezáltal jóval csökkenne a későbbi megbánások és tönkrement életek száma.
2010. szept. 18. 22:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
53%
Csak azt nem értem hogy ha így tisztában van mindennel akkor miért tetted fel ezt a kérdést. Besétálsz egy nőgyógyászati intézménybe és aláírod a szándék nyilatkozatodat, kivárod a meghatározott időt, megint elmész és aztán megcsinálják. Mivel ezt a tb nem finanszírozza ezt saját zsebből kell, az árat az adott eg. ügyi intézmény határozza meg. Állítólag nagy eltérések vannak, érdemes érdeklődni. Ha van egészségügyi oka akkor térítésmentes.
2010. szept. 18. 22:42
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!