Kezdőoldal » Egészség » Nők egészsége » Mit csináljak, ha félek a...

Mit csináljak, ha félek a nőgyógyásztól?

Figyelt kérdés

Rosszul vagyok a gondolatára is. Sajnos mennem kell és egész nap görcsben van a gyomrom, hasmenés is előfordul.

Gyűlölöm az egészet, a hideg kacsát mindent. Sírni tudnék. Van, hogy remegő hangon közlöm, hogy miért jöttem.

Tinikoromban fájdalmasan vizsgált meg egy orvos, és azóta rettegek, pedig maszek volt.

Van már egy gyerekem, ő hála isten császárral született, de ezt a rettegést nem bírom legyőzni.



2022. febr. 17. 10:26
1 2 3
 11/23 A kérdező kommentje:
Jó de ez lehet gomba, gyulladás vagy bakteriális fertőzés is. A patikus kétlem, hogy megmondja mi bajom. Életemben egyszer vettem canestent, semmit nem használt, mert kiderült, hogy tök más bajom van, amire más kúp kell. Nem fogok kísértezni, hogy addigra esetleg rosszabb legyen.
2022. febr. 17. 12:28
 12/23 anonim ***** válasza:
27%

11

Ma már van canesten duo; krém, kúp gombára.A betadine pedig bakteriális fertőzésre jó.

Kérdező, ha úgyis elmész, akkor mit akartál a kérdéseddel? A válaszok arra jöttek, hogy nem akarsz menni, azért kaptál canesten, betadine tanácsot (Biztosan van más is, de ezek beváltak).

2022. febr. 17. 12:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/23 A kérdező kommentje:

Hogy hogyan győzzem le ezt a félelmemet.

Azt olvastam, hogy a betadine csíp, éget. Különben minden ilyen kérdés alatt leírja valaki, hogy nem használnak ezek a szerek és menjünk orvoshoz.

2022. febr. 17. 12:39
 14/23 anonim ***** válasza:
31%

Nézd, ha én félek valamitől, vagy nem szívesen viselném el, akkor oda nem megyek. Szóval, nem kell legyőznöd a félelmedet.

Mindkét említett krém/kúp jó és hatásos. Az, hogy x és y-nak nem vált be, nem jelenti azt, hogy Neked sem fog használni. Én először ezeket próbálnám ki, és lehet, hogy nem is lesz szükség orvosra.

2022. febr. 17. 12:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/23 anonim ***** válasza:
77%
Kérdező, az esetleg nem segítene, ha mondjuk nőnemű nőgyógyászhoz mennél, ha férfi volt az, aki anno fájdalmat okozott? Meg mondjuk tényleg nem ártana valami, ami segít lazítani, valami enyhe nyugtató (persze, csak ha nem vezetsz). Úgy hangzik, mint valami fóbia, esetleg arra gondoltál már, hogy így tekints rá és kezeltetni próbáld? Az a baj, hogy ha rágörcsölsz, akkor fizikailag is rosszabb.
2022. febr. 17. 12:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/23 anonim ***** válasza:
72%

Viszont kell citológia. És nem, nem csak az idősebbeknek van méhnyakrákja hanem a fiatalabbaknak is.


Kérdező nem akarom elterelni a témát csak ha valaki olyan baromságokat ír hogy ne járj orvoshoz azt nem tudom szó nélkül hagyni.

Szerintem idővel enyhulni fog a félelmed ha találkozol egy kedves orvossal, vagy egy olyannal akinél nem fáj ha megvizsgál. Mert ugye az eredeti kérdésedben azt írtad hogy a fájdalom lehetett a félelmed okozója. Ne beszéld be magadnak hogy tuti nem lesz kellemetlen, mert ez nem igaz. Menj el úgy hogy csak ess túl rajta. Elmondhatod az orvosnak hogy félsz mert volt rossz élményed a fájdalommal kapcsolatban. Ő akkor meg fog nyugtatni. Nem te vagy az első ilyen, szerintem tudják hogyan bánja ak az ilyen betegekkel.

2022. febr. 17. 12:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/23 A kérdező kommentje:
Túl vagyok rajta és egyáltalán nem fájt. ☺️
2022. febr. 17. 17:48
 18/23 anonim ***** válasza:
77%
Na, ennek örülök! :) (#2 voltam)
2022. febr. 17. 19:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/23 anonim ***** válasza:
38%
És volt valami probléma?
2022. febr. 17. 20:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/23 A kérdező kommentje:
Volt, szerencsére nem súlyos.
2022. febr. 18. 09:46
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!