Hormonproblémára utal, ha az esedékes menstruáció előtt ilyen tüneteim vannak (bővebben lent)?
Nem. Hormonális problémát a közti vérzés, szőrösödés, pattanásosság meg hasonlók jeleznek.
Amiket felsoroltál, az kb. csupa olyasmi, amin minden nő átmegy ciklusról ciklusra.
Mindenfele folyas normalis addig, ameddig nem budos, nem szines, nem tarsul melle fajdalom, viszketes.
A huvely tisztul, kinek tobb, kinek kevesebb folyasa van, aminek az allaga egy cikluson belul akar tobbszor is valtozhat.
Igazából arra lettem volna kíváncsi, hogy talán ösztrogéndominancia vagy túlzott LH termelődés miatt lett újra tojásfehérjés nyákom, amikor már kezdett "száradni", mint normálisan menzesz előtt a luteális fázisban. Tehát a 18. naptól már krémesebb, picit ragacsosabb és fehér volt, mint vérzés előtt mindig, de a 25-26. nap környékén megint nyúlóssá és áttetszővé vált. De többen írtátok, hogy nálatok is ilyen tojásfehérje-szerű menzesz előtt, így talán nem olyan nagy baj, viszont a méhtartó szalagom nagyon tud fájni minden hirtelen mozdulatnál, éjjel is, amikor fordulok az ágyban. Ilyen eddig csak a 3. trimeszterben volt, talán "kinyúlt" a terhességek alatt, bár nem értem, hogy miért nem a szülés utáni első menstruáció előtt jelentkezett, hanem több ciklussal később... A többi, eddig is tapasztalt PMS tünet enyhítésére szedem a magnéziumot, azokat enyhíti, de a nyilalló fájdalommal nem tud mit kezdeni ez sem.
A nődoki sajnos ilyennel nem fogad. Azokat is a városi kórház éjjeli/hétvégr ügyeletére irányítja, akiknek erős, darabos vérzése van. Citológián sem voltam, mert az nem elég sürgős (neki). Nem is tudom, hogy kismamákon kívül fogad-e mást, őket is csak 2 kimaradt vérzést követően, ami pl. méhen kívülinél necces.
Na, megtaláltam, nekem is ilyen volt eddig, most meg újra tojásfehérje-szerű (hormonmentes.hu oldalról bemásolva):
Érzetek a ciklus során
A ciklus első felében, a menstruáció után általában száraz érzetű a hüvely, nincs vagy ragacsos a nyák állaga. Sokan írják le úgy, hogy száraz, ragacsos, gumiszerű. Majd a peteérésig, az ösztrogén hormonnak köszönhetően elkezd változni. Krémes vagy tejszerű lesz, egyelőre sűrűbb állagú, de nedves érzetű. Aztán az igazán termékeny időszakban, a tüszőrepedéshez közeledve szinte vízszerűvé és nagyon nedvessé, síkossá változik. Nedves érzetű lesz a hüvely, majd észreveszed a nyúlós, tojásfehérjeszerű nyákot, amit ha a két ujjad közé veszel, akkor szét tudod húzni. A színe áttetsző vagy opálos, fehéres, de lehet rózsaszínes is akár, mert van, aki kicsit vérzik az ovuláció idején.
Az utolsó ilyen nedves napot csúcsnapnak nevezzük, és ez általában egybeesik a tüszőrepedés időpontjával. Persze lehetnek kisebb nagyobb eltérések, de hogy valóban megtörtént-e már az ovuláció, azt csak a hőmérsékletadattal együtt lehet biztosan megmondani. A peteérés után – a progeszteron hormon hatására – a nyák állaga állandósul egy nem termékeny állapotban – ez egyénenként eltérő lehet –, már nem változik ilyen dinamikusan (lehet száraz, ragacsos, gumi- vagy tésztaszerű is), a hüvely érzete újra szárazabb lesz a menstruációig.
Kapcsolódó kérdések:
Minden jog fenntartva © 2025, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!