Kezdőoldal » Egészség » Nők egészsége » Szerintetek menjek "kontrollra"?

Szerintetek menjek "kontrollra"?

Figyelt kérdés
Mellfájdalom miatt beutaltak emlő ultrahangra, megvizsgált a doki és azt mondta nem lát kóros sejteket, maximum több mirigyet mint a másikban. Ez 2 hete volt a mellem viszont még mindig érzékeny. 23/l.
2022. febr. 2. 11:52
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
73%
Ha a doki azt mondta, hogy nincs gond, és nem is rendelt vissza kontrollra, akkor felesleges.
2022. febr. 2. 12:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 anonim ***** válasza:

Figyelgesd mikor fáj a melled, hogy a ciklusod alatt mikor jelentkezik.

A hormonok miatt sajnos érzékenyek lehetnek főleg ha mirigyesebbek.

2022. febr. 2. 13:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 anonim ***** válasza:

Mivel nem érték hozzá, ezért csak azt tudom javasolni hogy az orvosi javaslatoknak érdemes eleget tenni. Ugyanakkor azt is tudom, hogy a legtöbb vizsgálatban van valamennyi % esély a hibázásra.


Szóval ha javasoltak kontrollt mindenképp menj el! Ha nem javasolták, akkor is érdemes menni, mert "egészséges panaszos nincs, csak rossz diagnózis".


Esetleg mammográfiát is érdemes lenne (röntgen, ami ugye nem ultrahang) csinálni, de kis cicikkel az valamivel körülményesen/kellemetlenebb.


Szedsz vagy szedtél valamilyen hormon tartalmú dolgot? Hány éves vagy? Hol tartották a nemi ciklusban,mikor először érezted a tüneteket (vége felé)?

Jobbulást kívánok, bármi is okozza a kellemetlenséget!

2022. febr. 2. 14:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 A kérdező kommentje:
Régebben szedtem fogamzásgátlót. 23 éves vagyok, amikor először éreztem a tüneteket a ciklusom végén voltam, azaz a kövi mensi előtt pár nappal, azt hittem elmúlik a mensivel, de nem, azóta is fáj, vagy belenyilal de csak akkor ha megnyomódik.
2022. febr. 2. 16:20
 5/16 anonim ***** válasza:

Az életkorodat elfelejtettem, hogy írtad. Ez szimpla memória hiba részemről.


A többire viszont jól ráéreztem. De azt nem árultad el, hogy visszahivtak-e

2022. febr. 2. 17:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 A kérdező kommentje:
Mondták, hogy ha szükségesnek találom visszamehetek esetleg mégegy vizsgálatra, minden esetre szerintem élni fogok vele.
2022. febr. 2. 18:08
 7/16 A kérdező kommentje:
Előtte voltam nőgyógyásznál, ő sem érzett kóros csomókat, ultrahangon sem láttak rosszindulatúra még gyanút sem, meg ott is megnyomkodta.. gondoltam arra is, hogy lehet a melltartó nyomta meg, próbálok merevítő nélkülit hordani.
2022. febr. 2. 18:10
 8/16 A kérdező kommentje:
Csak azért már pár hete tart.. lehet gyulladás vagy nem tudom de nem is kaptam gyógyszert sem rá :/ gyulladást is látják az ultrahangon?
2022. febr. 2. 18:11
 9/16 anonim ***** válasza:

Persze hogy latnak. Akkor meleg is lenne a melled és piros.

Nyugodj meg, biztosan nincs semmi baj. Nekem is szinte mindig érzékenyek voltak tök mindegy menstruáltam-e vagy nem. Hormonok, frontok…ezek mind hatással vannak a szervezetre és a mellekre is.

2022. febr. 2. 18:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 anonim ***** válasza:

Azért az sem mindegy h mindig érzékenyek voltak-e, vagy valami...


...megváltozott!

Szerintem a melegséget csak akkor lehet érezni ha közel van a bőr felszínéhez és/vagy nagy térfogatú a gyulladt rész. Én nem vagyok benne biztos, h egy kezdődő gyulladást az ultrahang kimutat. Alapvetően a doppler "csak" a határokat látja. Mármint az eltérő sűrűségű közegek közti örömet Ha fokozatos átmenet van (tehát nem körülírt, mint mondjuk egy cysta) , akkor ember legyen a talpán, ha azt ő kiszúrja. De nem vagyok sem nőgyógyász, sem radiológus.


Melleidnek pontosan melyik részén van? Méretnövekedés volt az elmúlt időben? A bimbók érzékenyebbek mint szoktak lenni?

2022. febr. 2. 19:38
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!