Kezdőoldal » Egészség » Nők egészsége » Az alábbi esetben mi történhet...

Az alábbi esetben mi történhetett, mivel hatvan napja késik a menstruációm?

Figyelt kérdés

Utoljára több, mint egy hónapja volt meg az utolsó menstruációm (a jelenlegi ciklusom 60. sokadik napjánál tartok)

A 10-14 nap körül (amikor ovulálni szoktam) antibiotikumot szedtem, naponta 2000 mg-ot, több mint másfél hétig, illetve elkezdtem C,D,E vitamint, revalidot szedni. Folyamatosan covid tesztre jártam, ami negatív lett minden egyes alkalommal.

A hétvégén arra utaló jeleket tapasztaltam, hogy megtörtént az ovuláció, a méhnyaknyák állapotából kiindulva, viszont a rákövetkező napokon sem a bazális testhőmérsékletemen nem tapasztaltam kiugró változást, és semmilyen méhnyaknyákot sem találtam.

Leszögezném, hogy nem szedek fogamzásgátlót, illetve több éves párkapcsolatom és közepesen aktív szexuális életem van.

Terhességi tesztek minden egyes alkalommal negatívak lettek, rengetegszer teszteltem.

Mitől szűnhetett meg a ciklusom?



2022. jan. 17. 17:13
 1/4 anonim ***** válasza:
100%
D vitamin hiány, inzulinrezisztencia okozhat ilyet. Illetve sokan a covid oltás után észleltél a menstruáció kimaradását.
2022. jan. 17. 17:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:

Megkaptam mindkét oltásomat, egyiket májusban, másikat júniusban. (Illetve beteg is voltam márciusban 3 hétig)

Utána volt hogy 2 hetente megjött, de sosem késett.

Az inzulinommal nincs baj. Rendszeresen csináltatok vérképet.

D vitamin hiány miképp jeletkezhet még? (3000 egységeset szedek azt hiszem)

2022. jan. 17. 17:50
 3/4 anonim ***** válasza:
Azt nem tudom sajnos, érdemes lenne egy tesztet csinálni. Az fixen ki fogja mutatni ha alacsony.:)
2022. jan. 17. 18:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
Vagy esetleg TSH vagy nemi hormon probléma.
2022. jan. 17. 18:43
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!