Kezdőoldal » Egészség » Nők egészsége » Még nem jártam nőgyógyásznál,...

Még nem jártam nőgyógyásznál, de pms tünetei igen erősen jelentkeznek nálam. Ez mitől lehet? Ez ellen mit lehet tenni? Mennem kéne nődokihoz?

Figyelt kérdés
Nagyon megnehezíti a napjaimat.:( Pszichológushoz nem szeretnék menni az biztos, de ilyenkor olyan levert vagyok.:S Nőgyógyászhoz meg nem járok, mert fiúval még nem voltam úgy együtt.
2010. szept. 5. 22:42
 1/3 anonim válasza:

[link]


ezt találtam de bemásolom azt ami neked a lényeg.

Mi a teendő, ha valaki PMS-ben szenved, és milyen kezelési lehetőségek állnak rendelkezésünkre? Enyhe panaszok esetén elégséges lehet az életmódváltoztatás. A rendszeres testmozgás (például heti 3-5 alkalommal egy-egy óra torna, aerobic), kiegyensúlyozott, vitaminokat és ásványi anyagokat tartalmazó étrend sokat segíthet. Súlyosabb tünetek esetén viszont feltétlenül érdemes orvoshoz fordulni. A nőgyógyászati kezelés rendszerint hormonpótlás vagy fogamzásgátló tabletta szedése formájában történik. A tapasztalat azonban azt mutatja, hogy ez a kezelés nem mindig hozza meg a kívánt eredményt. Ilyenkor, valamint akkor, ha a pszichés tünetek a legkifejezettebbek, pszichiáter segíthet. A terápia magában foglalja a szerotonin-anyagcserét javító gyógyszerek és szorongáscsökkentő, feszültségoldó szerek mellett a pszichoterápiás kezelést is. A klinikai tapasztalat szerint ez a kombinált terápiás megközelítés vezet a legjobb eredményekhez. A gyakran alkalmazott "öngyógyító" módszerek (cigaretta, kávé, fájdalomcsillapítók, nyugtatók) csak átmeneti enyhülést hozhatnak, és súlyos szövődmények veszélyét hordozzák magukban.

2010. szept. 5. 22:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:
Nagyon szépen köszönöm a hasznos választ!:)
2010. szept. 5. 22:56
 3/3 anonim ***** válasza:
Én annyit tennék hozzá, hogy ha ez már olyan fokú, hogy akadályoz a mindennapi tevékenységedben, akkor igen, ajánlott orvoshoz fordulni. Elképzelhető, hogy csak emiatt nem is vizsgál "úgy" meg, csak mondd meg neki, hogy szűz vagy. Ezen pszichológus nem segít.
2010. szept. 6. 08:52
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!